• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Sopockie Requiem - tym, którzy odeszli

Requiem aeternam dona eis, Domine... od tych słów rozpoczyna się msza żałobna, a znaczenie tych słów jest wszystkim dobrze znane: wieczny odpoczynek racz im dać Panie...

cze 1

czwartek, godz. 19:15

Wstęp wolny
cze 11

niedziela, godz. 16:30

Wstęp wolny
W ten sposób w wymiarze eschatologicznym (teologicznym), ale i muzycznym, Sopocki Chór Kameralny Continuo chciałby zapoczątkować coroczny cykl koncertów. Właśnie teraz, w czasie, w którym wszyscy pochylają się nad grobami swoich bliskich, przyjaciół, kapłanów, ludzi, którzy tworzyli społeczność Sopotu i nie tylko. W ten sposób sopocki chór chce raz jeszcze przywołać pamięć o zmarłych, także o tych, o których być może już nikt nie pamięta. W ten sposób Continuo chce każdego roku wspominać i modlić się za tych, którzy odeszli - wyśpiewując requiem aeternam różnych twórców.

muzyka poważna - koncerty w Trójmieście


W tym roku Sopocki Chór Kameralny Continuo oraz zaprzyjaźniony z nim Chór Kakofonia z Kartuskiego Centrum Kultury, przygotowany przez panią Małgorzatę Kuchtyk, proponują Requiem Gabriela Fauré. Partie solowe wykonają Barbara Lewicka - sopran oraz Łukasz Górczyński - bas, przy organach zasiądzie Hanna Dys, a za pulpitem dyrygenckim stanie i nad całością czuwać będzie Arkadiusz Wanat. REQUIEM, które czerpie z tekstów mszy żałobnej, opracowywane przez wielu kompozytorów (m.in. tak popularnych jak Mozart czy Verdi) jest wyrazem ich głębokiej wiary. Nie inaczej w przypadku Requiem Fauré. Obcując z tym utworem, słuchacze przeżywają różne emocje: gniew, niepewność, spokój, by wreszcie w ostatniej części, IN PARADISUM, otrzymać obraz raju, do którego wprowadzą nas aniołowie, tam - gdzie będzie już tylko wieczny odpoczynek - aeternam habeas requiem.

Pomysłodawcą i organizatorem koncertu jest Sopocki Chór Kameralny Continuo wraz z jego kierownikiem artystycznym dr. Arkadiuszem Wanatem, a także zaangażowana we współorganizację Parafia Garnizonowa pw. św. Jerzego w Sopocie z gospodarzem tego miejsca, księdzem proboszczem Janem Wołyńcem.

Patronat honorowy przedsięwzięcia objęli Marszałek Województwa Pomorskiego Mieczysław Struk oraz Prezydent Miasta Sopotu Jacek Karnowski.

Wstęp na koncert jest wolny.

Opinie

Sprawdź się

Gdzie grą na saksofonie debiutował trójmiejski jazzman Przemek Dyakowski?