• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

RoboCAMP - Fabryka robotów

To wycieczka do nowoczesnej fabryki, w której cała ciężka, nudna i niebezpieczna praca jest realizowana przez roboty i automaty. Zadaniem naszych Młodych Inżynierów będzie zbudowanie i zaprogramowanie robotów, które wyręczą nas z czasochłonnych i żmudnych obowiązków.

sie 12-16

poniedziałek - piątek, godz. 10:00

Gdańsk,
bilety 550 zł

24 czerwca - 1 września 2024, godz. 10:30

Gdańsk,
bilety 25 zł
Szkoła Młodego Inżyniera



Podczas zajęć Młodzi Inżynierowie zbudują sortownik piłek, który podzieli elementy według kolorów. Ponadto będą konstruować licznik elementów, który wydzieli nam zadaną ilość części do produkcji, stworzą także autonomicznego robota górniczego, który wydostanie się z każdej plątaniny korytarzy.

Szkoła Młodego Inżyniera, to zajęcia edukacyjne dla dzieci, w czasie których uczestnicy bawią się, budując roboty z klocków LEGO z wykorzystaniem wiedzy i umiejętności zdobytych na zajęciach.

Zajęcia pozalekcyjne, to trwające 10 tygodni warsztaty, podczas których dzieci:

- uczestniczą w zajęciach raz w tygodniu po dwie 2 godziny zegarowe przez 10 tygodni
- pracują w 2 lub 3 - osobowych zespołach projektowych, przez co uczą się pracy zespołowej
- samodzielnie budują roboty dzięki autorskiemu programowi RoboCAMP
- poznają pojęcie algorytmu oraz uczą się podstaw programowania, w prostym języku graficzno - tekstowym, z którym sobie doskonale radzą
- poznają zasady działania urządzeń elektrycznych, takich jak silniki i czujniki
- odkrywają podstawowe pojęcia z fizyki, takie jak: masa, siła, ruch, prędkość
- rozwijają umiejętności społeczne
- przede wszystkim - świetnie się bawią!


PRZYKŁADOWE ĆWICZENIE

Poniżej przedstawiamy przykładowe ćwiczenie z programu Młodego Inżyniera RoboCAMP, specjalizacja "Fabryka Robotów". Kursanci maja zadanie skonstruować model robota górniczego, który autonomicznie (samodzielnie) będzie pokonywał labirynt kopalnianych korytarzy w jak najkrótszym czasie. Konstruując robota młodzi inżynierowie mogą zastosować kilka wariantów rozwiązania. Robot może poruszać się wzdłuż jednej ze ścian labiryntu, w takim wypadku konstrukcja wykorzystuje czujnik dotyku, mogą też do mierzenia długości korytarzy użyć czujnika ultradźwiękowego. Wybór rozwiązania wpływa na czas czas przejazdu oraz prawdopodobieństwo zabłądzenia w labiryncie.

Zagadnienia poruszane w tym ćwiczeniu to:

- zmienna logiczna
- czujnik ultradźwiękowy
- przemysł wydobywczy

Sprawdź też inne oferty RoboCAMP

Opinie

Sprawdź się

W 2018 roku powołano Pomorską Nagrodę Literacką dla twórców związanych czynnie z Pomorzem oraz tych, którzy piszą o naszym regionie. Jaką nazwę nosi ta nagroda?