• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Recital dyplomowy Andrzeja Józefów

Akademia Muzyczna im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku, Wydział Dyrygentury Chóralnej, Edukacji Muzycznej i Rytmiki, Katedra Jazzu i Muzyki Estradowej, Zakład Instrumentalistyki Jazzowej zapraszają na recital dyplomowy licencjacki Andrzeja Józefów z klasy gitary ad. dra Macieja Grzywacza.

lip 26-27

piątek - sobota, godz. 20:00

bilety 125 zł
przedsprzedaż 105 zł

w każdy czwartek (od 27.06 do 08.08.2024), godz. 19:00

Wstęp wolny
6 czerwca 2013 (czwartek), godz. 17:00, Sala S2 (bud. żółty)
Akademia Muzyczna w Gdańsku

jazz - koncerty w Trójmieście


WSTĘP WOLNY

W ramach recitalu zostanie zaprezentowany autorski projekt dyplomanta THREEISM. Projekt ten stanowi rezultat kilkuletnich, konsekwentnych poszukiwań muzycznych lidera dotyczących improwizacji, kontrapunktu oraz budowania osobistych środków wyrazu właściwych dla gitarowego trio. Jest to formuła wymagająca, oferująca zarazem ogromne możliwości wyrazu, stymulująca do otwierania formy oraz interakcji.

W najnowszej odsłonie opisywanego projektu zaproszeni do współpracy zostali: znakomity trójmiejski kontrabasista Adam Żuchowski oraz jeden z najbardziej uzdolnionych perkusistów młodego pokolenia w Holandii, pochodzący z Chile, Luis Daniel Mora Matus.

Skład:
Andrzej Józefów - gitara
Adam Żuchowski - kontrabas
Luis Mora Matus - perkusja

Andrzej Józefów - gitarzysta jazzowy, kompozytor. Dyplomant Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku w klasie gitary Macieja Grzywacza. Threeism to jego autorski projekt, który powstał pod koniec 2011 roku. Do chwili obecnej prezentowany był Komeda Jazz Festival, Krokus Jazz, Rock Pro Jazz. Andrzej Józefów jest laureatem licznych nagród: Nagrody dla najlepszego instrumentalisty Przeglądu Młodych Zespołów Jazzowych i Bluesowych w Gdyni 2012, III miejsca dla autorskiego Threesim na Young Best Jazz w Szczecinku '12 oraz Nagrody Kulturalnej Miasta Elbląg za lata 2011 i 2012.

Adam Żuchowski - urodził się 7 września 1978 roku w Elblągu. Ukończył studia w Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku, w klasie kontrabasu, pod kierunkiem prof. Adama Chamery. Studia dały mu staranne wykształcenie, a pierwsze lata działalności profesjonalnej - spore doświadczenie w dziedzinie muzyki klasycznej. Jako koncertmistrz grupy kontrabasów orkiestry symfonicznej oraz Orkiestry Kameralnej AM w Gdańsku miał okazję pracować z wybitnymi dyrygentami (m.in.: Agnieszka Duczmal, Janusz Przybylski, Jerzy Maksymiuk), kameralistami i solistami (m.in.: Jan Stanienda, Robert Kabara). Był członkiem, a dziś nadal jest gościnnym kontrabasistą gdańskiej orkiestry kameralnej Hanseatica.

Już w czasie studiów wraz z Dominikiem Bukowskim, Konradem Zemlerem i Sebastianem Frankiewiczem współtworzył Blue Mind Quartet, z którym zdobył "Aniołka Jazzowego" podczas Bielskiej Zadymki Jazzowej w 2002 roku.

Z Piotrem Manią i Tomaszem Sowińskim współtworzy zespół TrioMania, który otrzymał najbardziej prestiżową nagrodę muzyczną w Polsce - Fryderyk za jazzowy, fonograficzny debiut roku 2010, płytę CD Pearl.

Jest członkiem kwartetu Irka Wojtczaka - The Bee's Knees, kwintetu Darka Herbasza (Joy of Friendship), zespołu Joanna Knitter&Blues Folk Connection, Collective Improvisation Group Tomka Sowińskiego. Współpracuje z Mikołajem Trzaską (z którym nagrał muzykę do filmu "Róża" W. Smarzowskiego), oraz z innymi muzykami sceny muzyki improwizowanej w Polsce i za granicą.

Od 2002 roku współpracuje z Teatrem Atelier im. Agnieszki Osieckiej w Sopocie. Jest kierownikiem muzycznym większości projektów Andre Ochodlo, w których uczestniczą wybitni muzycy z Polski, Niemiec, Rosji, Białorusi,
Austrii, Szwajcarii, USA, (m.in..: Mateusz Smoczyński, Jan Roth, Ronny Graupe, Volker Schindel, Jan Hermerschmidt, Alexander Zinger, Andrew Krasilnikov, Alexander Shuvalov, Gerald Preinfalk, Marissa Licata).

W ramach współpracy z Teatrem Atelier i innymi teatrami w Polsce (Teatr im. Adama Mickiewicz w Częstochowie) i za granicą (Divadlo Arena i Divadlo Bezruce w Ostrawie, Teatr Narodowy w Brnie) skomponował i nagrał muzykę do spektakli teatralnych takich jak: "Przełamując fale" autorstwa Vivian Nielsen i Larsa von Triera, "Kto się boi Virginii Woolf" Edwarda Albeego, "Plaża" Petera Asmussena, "Demony" Larsa Norena, "Superman nie żyje" Holgera Schobera, "Weisman i Czerwona Twarz" Georga Taboriego).


Luis Mora Matus - perkusista pochodzący z Chile. Rozpoczął grę na perkusji w wieku 15 lat, pobierając lekcje u jednego z najlepszych perkusistów w Chile - Andresa Silvy. Współpracował również z wieloma zespołami muzyki popularnej i latynoskiej. W wieku 18 lat przeprowadził się do Sao Paulo w Brazylii, gdzie studiował w konserwatorium Souza Lima/Berklee. W ciągu czterech lat pobytu w Brazylii nabrał ogromnego doświadczenia współpracując z przeróżnymi zespołami jazzowymi, popowymi, rockowymi czy zespołami muzyki brazylijskiej, w tym z Sizao Machado (Chet Baker, Djavan, Elis Regina), Michel Leme, Daniel D´Alcantara, Vitor Alcantara, Lupa Santiago, Marcelo Coelho, oraz wieloma innymi. Grał również w Szkole Samby Vai Vai, która jest jedną z najważniejszych szkół samby w Sao Paulo, wygrywając 3cią nagrodę podczas Karnawału w 2007 roku.

W 2009 roku przeprowadził się do Holandii, aby podjąć naukę w konserwatorium Codarts w Rotterdamie. Jest laureatem I nagrody podczas Leidense Jazz Competition, I nagrody podczas Zomer Terras oraz II nagrody podczas Latin Fanatics. Uczestniczył w kursach mistrzowskich pod kierunkiem: Jasona Morana, Larry Grenadiera, Kurta Rosenwinkela, Davida Liebmana, Jamesa Farma.

Opinie

Sprawdź się

Największe zbiory muzealne w dziedzinie archeologii morskiej posiada: