• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Wydarzenie już się odbyło

Premiera książki "Stany splątane" Janusza L. Wiśniewskiego

11 października nakładem wydawnictwa Znak Literanova ukaże się najnowsza książka Janusza Leona Wiśniewskiego - Stany splątane. Zapraszamy Państwa serdecznie na spotkanie premierowe, które odbędzie się 7 października o godz. 16:00 w Audytorium Instytutu Kultury Miejskiej w Gdańsku (Targ Rakowy 11). Rozmowę z Januszem Leonem Wiśniewskim przeprowadzi Joanna Borowik-Hołubowicz.

sie 22-25

czwartek - niedziela, godz. 09:00

Sopot
Wstęp wolny
gru 11

środa, godz. 18:00 - 19:30

Wstęp wolny
Z uwagi na ograniczoną ilość miejsc na spotkaniu obowiązują bezpłatne wejściówki, która można pobrać tutaj.

Nasze losy się przeplatają, nawet jeśli jesteśmy rozrzuceni po świecie.

Czasem zapach, dotyk czy znalezienie się w odpowiednim miejscu wystarczą, żeby nasze życie zmieniło się na zawsze. Nasze historie się łączą, chociaż pozornie nie mamy ze sobą nic wspólnego. Mężczyzna, którego po trudnym rozstaniu prześladuje zapach ukochanej kobiety. Młodzi rodzice, którzy mierzą się z kwestią inności nowo narodzonego dziecka. Matka walcząca z potrzebą zemsty na człowieku, który skrzywdził jej syna. Dwie identyczne kobiety, których życie potoczyło się zupełnie inaczej. I człowiek, który po niefortunnym wypadku traci pamięć, a wraz z nią uczucia do swoich najbliższych.

Każde z nich przeżywa moment próby, przez który musi na nowo siebie zdefiniować i odkryć, co jest tak naprawdę ważne.

Stany splątane to opowieść utkana z historii, w których każdy odnajdzie cząstkę siebie.

Janusz Leon Wiśniewski z ogromnym wyczuciem i wrażliwością opowiada o tym, co dzieje się z każdym z nas, gdy rządzą nami emocje pierwotne. Pochyla się nad samotnością, poczuciem wyobcowania i tęsknotą za bliskością. W Stanach splątanych uczy jak dostrzegać więcej, odczuwać mocniej i rozumieć lepiej.



Janusz Leon Wiśniewski - naukowiec i pisarz. Ukończył Technikum Rybołówstwa Morskiego w Kołobrzegu, magister fizyki (Uniwersytet Mikołaja Kopernika), magister ekonomii (także UMK), doktor informatyki (Politechnika Warszawska) oraz doktor habilitowany chemii (Politechnika Łódzka). Od 1987 do 2018 roku, pracował we Frankfurcie nad Menem w międzynarodowej firmie informatycznej zajmującej się tworzeniem oprogramowania dla chemików. Jest projektantem i autorem pierwszego w świecie programu do automatycznej translacji struktur w nomenklaturę chemiczną. Jako pisarz zadebiutował w roku 2001 powieścią S@motność w Sieci, na podstawie której powstał film oraz serial telewizyjny.

Jest autorem wielu powieści (między innymi: Los powtórzony, Bikini, Wszystkie moje kobiety. Przebudzenie, Na Fejsie z moim synem), zbiorów opowiadań (między innymi: Zespoły napięć, Moje historie prawdziwe) esejów (Czy mężczyźni są światu potrzebni? Intymna teoria względności, Sceny życia za ścianą), a także wielu rozpraw popularno-naukowych. Napisał także cztery książki dla dzieci i książkę podróżniczą. W 2019 roku ukazała się jego długo oczekiwana powieść Koniec samotności, która jest kontynuacją (po 18 latach) kultowej Samotności w sieci. Tłumaczenia jego książek ukazały się w 19 krajach.

Informacja o biletach

Z uwagi na ograniczoną ilość miejsc na spotkaniu obowiązują bezpłatne wejściówki, która można pobrać tutaj.

Opinie

Sprawdź się

Ile scen ma Teatr Muzyczny w Gdyni?