• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Popcorn Opera, czyli zapomnij o fraku!

Projektronia GAK zaprasza na nietuzinkowe wydarzenie muzyczne, które odbędzie się 30 kwietnia o godz. 18:00. Muzyka wiele ma imion, jednak w tę sobotę chcemy zaproponować Wam męskie głosy przy różnych akompaniamentach.

Co czeka Was w sobotę 30.04.2022 o godz. 18:00?
Podczas koncertu ubranego w formę teatralną, usłyszycie popularne utwory operowe w nowoczesnych aranżacjach. W spektaklu POPCORN OPERA, czyli zapomnij o fraku. Spiżarnia Form Artystycznie Nieoczywistych, zaprosi Was w podróż po konwencjach muzycznych od opery, po techno, pop, piosenkę aktorską, rock, a nawet pojawi się karaoke. Jest to propozycja dla osób, które uważają, że muzyka klasyczna nie jest dla nich, ale również dla melomanów i fanów muzyki popularnej.

muzyka elektroniczna - koncerty w Trójmieście


Podczas wydarzenia można jeść popcorn. Bezpośrednio po przedstawieniu odbędzie się rozmowa z artystami.

Więcej o POPCORN OPERA, czyli zapomnij o fraku! Lubisz operę? Świetnie! Nie lubisz? Jeszcze lepiej! Przyjdź i zobacz, jak można zmienić operę w pop, techno czy rock. Podczas performance'u rozmontujemy najbardziej elitarną ze sztuk i wrócimy do jej początku, gdy opera była podobna do współczesnego kina. W krótki sposób fabułę większości oper można podsumować słowami w operze baryton kocha sopran, sopran kocha tenora, a tenor kocha siebie. A co z barytonem? Co stałoby się, gdyby to on był gwiazdą? Prosty bit, jeden wokalista i maszyna losująca, która wybierze piosenki. Oczywiście o miłości. Spodziewaj się Mozarta z Elvisem Presleyem i Wagnera z Szekspirem. Spodziewaj się wszystkiego.

Produkcja: Stowarzyszenie Spiżarnia Form Artystycznie Nieoczywistych
Obsada: Przemysław Piskozub
Reżyseria: Mateusz Brodowski
Kompozytor: Adam Potera
Choreografia: Aleksandra Nowakowska
Wideo: Mateusz Wasiucionek, Aleksandra Nowakowska

STOWARZYSZENIE FORM ARTYSTYCZNIE NIEOCZYWISTYCH (SPIŻARNIA FAN)
Tworzymy nowe formy i odkurzamy stare, by dzielić się sztuką z innymi i wspierać młodych twórców. Chcemy tworzyć i propagować sztukę, rozwijać talenty, szukać nowych form wyrazu, będąc jednocześnie aktywnym słuchaczem swoich odbiorców. Tworzyć dla, ale nie pod, widza. Aktywizować społeczeństwo do partycypacji w sztuce.

Wiek: 16+

Informacja o biletach

 • Bilet normalny
  10 zł
 • Bilet ulgowy
  5 zł
 • Kontakt
  58 343-46-91
Bilety:www.bilety24.pl/teatr/1237-popcorn

Kontakt i zapisy:
projektornia@gak.gda.pl
58 343 46 91

Opinie

Sprawdź się

Ile scen ma Teatr Muzyczny w Gdyni?