• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Po świecie za rekinami - fakty i mity na temat rekinów

Gdański Archipelag Kultury Plama (ul. Pilotów 11, Gdańsk Zaspa) i Rada Dzielnicy Zaspa Młyniec zapraszają na pokaz slajdów i spotkanie podróżnicze.

Jakie są rekiny? Ile jest prawdy w wizerunku rekina wykreowanym przez reżyserską wizję Stevena Spielberga w filmie "Szczęki"? Czy to prawda, że rekinom przez całe życie odrastają zęby? I dlaczego czasami atakują człowieka? Na te i na inne pytania odpowie Justyna Szumacher, podróżniczka i pasjonatka nurkowania z rekinami.

Zapraszamy do fascynującej podwodnej podróży, podczas której będzie można poznać najbardziej znane gatunki rekinów takie, jak: żarłacz biały, rekin tygrysi, głowomłot olbrzymi, rekin wielorybi i wiele innych. A wszystko zostanie wzbogacone prawdziwymi opowieściami przywiezionymi z najdalszych zakątków świata. Emocji dostarczą również filmy z bliskich spotkań z rekinami oraz spektakularne zdjęcia. Będzie też możliwość zobaczenia i dotknięcia zębów różnych gatunków rekinów. Zapraszamy na spotkanie.


O sobie:
Jestem podróżniczką i pasjonatką nurkowania z rekinami. Nurkuję już od 24 lat i w tym czasie spotkałam wiele podwodnych zwierząt, nie tylko rekinów. Z wielką pasją oddałam się nurkowaniu z rekinami 7 lat temu. Bardzo zafascynowały mnie te zwierzęta, dlatego podróżuję do miejsc, gdzie można spotkać najbardziej znane i ciekawe gatunki. W ubiegłym roku byłam prelegentką na 23 Ogólnopolskim Spotkaniu Podróżników, Alpinistów i Żeglarzy (Kolosach). Obecnie piszę książkę na temat życia rekinów.

Więcej informacji na stronie: www.rekiny.eu

Spotkanie dofinansowane ze środków Rady Dzielnicy Zaspa Młyniec w ramach cyklu "Na krańcach świata" - pokazy slajdów, spotkania z podróżnikami.

Opinie

Sprawdź się

Autorką cyklu o "Kici Koci" jest?