• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Pieśni w kręgu

Muzeum Narodowe w Gdańsku, Oddział Etnografii - Spichlerz Opacki zapraszają na zajęcia warsztatowo-pokazowe "Pieśni w kręgu".

maj 18

sobota, godz. 18:00

bilety 100 zł

w każdą środę (do 27.06), godz. 18:30

Gdańsk,
bilety 25 zł
Prowadzenie: ALINA JURCZYSZYN.
Asystentka muzyczna: Kamila Bigus.

Od wieków ludzi łączył wspólny śpiew. Poprzez spotkania w pieśni łatwiej było znosić trudy codziennego życia. Pieśni wnosiły radość, poczucie wspólnoty, przełamywały troski, inspirowały do patrzenia na życie jak na opowieść, którą każdego dnia można wyśpiewać na nowo. Warsztaty "Pieśni w kręgu" skierowane są do tych, którzy pragną wrócić do tej pięknej, a powoli odchodzącej z tego świata tradycji. Tradycji zrodzonej z naturalnej potrzeby człowieka - zanurzenia się w melodii świata, wyśpiewania własnej pieśni. Na zakończenie karnawału zapraszamy do weekendowego śpiewania, w scenerii muzeum. Nauczymy się pieśni, które śpiewały naszym mamom ich mamy, wyśpiewamy pieśni dzieciństwa, kołysanki, pieśni obrzędowe.

Warsztaty pieśni są okazją do spotkania dla tych, którzy mają w sobie naturalną potrzebę ekspresji wokalnej i chcieliby rozpocząć ( bądź kontynuować ), swoją przygodę z głosem. Materiałem pieśniarskim dla uczestników, będą najpiękniejsze ludowe pieśni - nie tylko polskie, ale również: ukraińskie, rosyjskie, bałkańskie. Na warsztatach zapoznamy się z technikami śpiewu tradycyjnego, naturalną emisją głosu, popracujemy z ciałem i oddechem, nauczymy się śpiewać w wielogłosach tradycyjne pieśni. Warsztaty skierowane są zarówno do początkujących jak i zaawansowanych w sztuce doskonalenia własnego głosu.

---
Alina Jurczyszyn: pieśniarka, absolwentka Akademii Praktyk Teatralnych "Gardzienice", współzałożycielka i wokalistka trójmiejskiego zespołu Laboratorium Pieśni, aktorka teatrów niezależnych ( Gardzienice, Teatr Off de Bicz, Teatr Lustra Strona Druga), z wykształcenia: humanistka ze specjalizacją teatrologiczną; uczestniczka projektów paramuzycznych Instytutu im. Jerzego Grotowskiego we Wrocławiu (m.in. Giving Voice, Majsternia Pisni z Ukrainy, Drewo), Międzynarodowych Warsztatów Śpiewu Archaicznego, projektu Serce Dzwonu (wyprawa przez wsie kajockie, nauka tradycyjnych pieśni z udziałem miejscowych śpiewaczek).

Kamila Bigus: skrzypaczka, studentka Akademii Muzycznej w Gdańsku, wokalistka i muzyk zespołu Laboratorium Pieśni.

Informacja o biletach

  • Bilet normalny
    50 zł
Koszt warsztatów 50 zł.
Zapisy i przedpłaty w kasie muzeum. Ilość uczestników: max 15 osób.

Opinie

Sprawdź się

Ile miejsc na widowni liczy rozbudowana Duża Scena Teatru Muzycznego w Gdyni?