stat
PATRONAT

PC Drama: Trójkąt

"Trójkąt" [Dreier]

22 - 29 sierpnia 2020

bilety 15 - 50 zł
ulgowy 10 - 35 zł
Kup bilet
sie 24

poniedziałek, godz. 19:00

Gdańsk,
bilety 20 zł
ulgowy 10 zł
Kup bilet
autor: Jens Roselt | przekład: Alicja Rosenau | reżyseria: Jarosław Tumidajski | tekst przeczytają: Katarzyna Dąbrowska (Teatr Współczesny, Warszawa), Michał Jaros, Piotr Biedroń (Teatr Wybrzeże) | moderowanie rozmowy: dr Barbara Świąder - Puchowska | licencja: S. Fischer Verlag, Frankfurt/Main.

Niewielkie mieszkanie w jednym z europejskich miast. Bohaterowie to typowi przedstawiciele klasy średniej. Ona (Kobieta) godzi bycie matką z aktywnością zawodową, On (Mężczyzna 1) jest jej kochankiem i długoletnim przyjacielem jej męża. Mąż (Mężczyzna 2), mimo iż pełni eksponowaną społecznie rolę prokuratora, jest postrzegany przez oboje kochanków jako wzbudzający litość nieudacznik. Wszyscy są uczestnikami gry, która doprowadzi do tragicznego finału. Zanim do tego dojdzie dowiemy się na jak wiele sposobów mogą ranić się ludzie, których nic już nie łączy.

Jens Roselt - dramatopisarz i teatrolog. W latach 1989-94 studiował teatrologię stosowaną na Uniwersytecie w Giessen. Tam też uzyskał tytuł doktora na podstawie rozprawy na temat ironii w teatrze. Debiutował w 1995 roku na scenie Theater Oberhausen bardzo dobrze przyjętą przez krytyków i publiczność komedią Trüffel (Trufle). Ironiczną grę z teatralnymi konwencjami i najbardziej znanymi komediowymi rozwiązaniami kontynuował także w swoich kolejnych sztukach: Dollmatch (1996), Handicap (2000), Dreier (2001) oraz Body Snacks (2004). Wszystkie odznaczają się bardzo dobrze skonstruowaną i przemyślaną intrygą, zręcznie rozwiązanymi komediowymi sytuacjami oraz dowcipnymi, bogatymi w zaskakujące pointy dialogami. "Trójkąt" (Dreier) w przekładzie Alicji Rosenau to pierwszy tekst Roselta w języku polskim.

Informacja o biletach

  • Bilet normalny
    20 zł
  • Bilet ulgowy
    15, 10, 5 zł
Bilety: 20 zł - normalny, 15 zł - Karta do Kultury, 10 zł - uczniowie, studenci, seniorzy, 5 zł - Karta Dużej Rodziny
* wyłącznie za okazaniem ważnej legitymacji i KARTY przy zakupie biletów (1 bilet na 1 legitymację/ 1 KARTĘ)

Sprzedaż biletów i karnetów oraz rezerwacje prowadzi kasa Klubu Żak codziennie w godzinach od 15.00 do 21.00 (w sb i nd od g.16.00).
Kontakt: kasa@klubzak.com.pl; Tel. 58 344 05 73 lub 58 345 15 90 – w.117 / Płatność za bilety i karnety gotówką lub kartą. Bilety bez zniżek można nabywać w naszym sklepie internetowym: tickets.klubzak.com.pl.

Rezerwacje: kasa@klubzak.com.pl. Potwierdzone rezerwacje na koncerty, spektakle, PC Dramę należy odebrać w ciągu 5 dni od dnia potwierdzenia rezerwacji (nieopłacone w terminie rezerwacje są anulowane). Nie przyjmujemy rezerwacji na ostatnie 10 miejsc na dane przedstawienie.

Zakupione bilety i karnety nie podlegają zwrotom. Wszystkie ceny zawierają podatek VAT.

Liczba miejsc na spektakle jest ograniczona, miejsca nie są numerowane. Prosimy o punktualne przybycie.

W Klubie Żak obowiązuje zakaz rejestracji imprez i zakaz robienia zdjęć w trakcie koncertów, przedstawień, seansów filmowych i zajęć warsztatowych - nie dotyczy fotografów akredytowanych . Klub Żak zastrzega sobie prawo do zmiany programu.

Opinie

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

zamknij

Sprawdź się

Jakie dwie sztuki zrealizował w Teatrze Wybrzeże Jan Klata?