• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
stat
Impreza już się odbyła

PC Drama / Królowa miłości

Czytanie performatywne współczesnego polskiego dramatu. Jadwiga, kobieta w wieku ponad siedemdziesięciu lat, całe dnie spędza w domu. Czas upływa jej na powtarzalnych rytuałach: czytaniu plotek głównie o angielskiej rodzinie królewskiej z kolorowych czasopism, oglądaniu telewizji, rozmowach z zajmującą się nią Opiekunką i odwiedzającą ją czasem Sąsiadką. Oraz ciągłym czekaniu na wizytę kogoś z jej rodziny, która nigdy nie następuje. Monotonnie jej życia przerywa niespodziewane pojawienie się w mieszkaniu Klary, młodej dziewczyny. Co niezwykłe, wydaje się, że Klary nie dostrzega nikt oprócz Jadwigi.


PC Drama / 27.05.2024 / g. 19.00 / Klub Żak
KRÓLOWA MIŁOŚCI


autorka: Sandra Szwarc | reżyseria: Monika Czajkowska | obsada: Halina Rasiakówna, Sylwia Góra, Marta Kalmus-Jankowska i Agata Woźnicka

Królowa miłości to rozpisana na cztery postacie kobiece poruszająca opowieść o starości. Oraz o zapominaniu czy raczej w tym przypadku: wypieraniu przeszłości. I o przemocy, którą można próbować zapomnieć, lecz w naszej podświadomości pozostanie ona na zawsze i da o sobie znać w najmniej spodziewanym momencie.

W rolę Jadwigi w naszym czytaniu wcieli się Halina Rasiakówna, wybitna polska aktorka teatralna, filmowa i telewizyjna, jedna z ulubionych aktorek Krystiana Lupy. Artystka jest laureatką nagród Festiwalu Boska Komedia w Krakowie czy prestiżowej Nagrody im. Zelwerowicza; od 2017 roku występuje w warszawskim Teatrze Studio. Towarzyszyć jej na scenie będą Sylwia Góra i Agata Woźnicka z Teatru Wybrzeże oraz Marta Kalmus-Jankowska.

Sztuka pochodzącej z Gdańska Sandry Szwarc pod tytułem Niepamięć brała udział w zeszłorocznym V Konkursie Dramaturgicznym Strefy kontaktu, organizowanym przez Wrocławski Teatr Współczesny. Na PC Dramie prezentowaliśmy już dramaty tej autorki: Supernova Live w 2016 roku oraz Woda w usta w 2021 roku. Czytanie wyreżyseruje także pochodząca z Gdańska Monika Czajkowska, młoda reżyserka teatralna i filmowa, dramaturżka, dramatopisarka i scenarzystka, doktorantka na łódzkiej filmówce.

Dofinansowano z budżetu państwa ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Informacja o biletach

 • Bilet normalny
  30 zł
 • Bilet ulgowy
  20 zł
Bilety:
30 zł - bez zniżek - w sklepie internetowym ( tickets.klubzak.com.pl ) i w kasie Klubu
25 zł zniżka na Kartę Do Kultury - tylko w kasie Klubu
20 zł ulgowy dla studentów, uczniów, seniorów - dla studentów, uczniów, seniorów, na Kartę Dużej Rodziny, obywatele Ukrainy tylko w kasie Klubu

Opinie

Sprawdź się

Co jest najstarszym zabytkiem Sopotu?