• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Organy Plus+ 2022 | Z Babilonu do Jerozolimy

Muzyczna opowieść o Narodzie Wybranym podczas trzeciego koncertu jesiennej edycji festiwalu ORGANy PLUS+ ®.

9 października o godz. 15.30 podczas trzeciego koncertu jesiennej edycji festiwalu wystąpi jeden z najwybitniejszych śpiewaków muzyki dawnej, wielokrotny laureat prestiżowych europejskich nagród Georg Poplutz. Tenorowy głos w towarzystwie wirtuozowskiej gry organisty Jürgena Banholzera wypełnią mury zabytkowego kościoła Świętej Trójcy. Koncert zatytułowany + Z Babilonu do Jerozolimy to prezentacja autorskiego programu tego wybitnego duetu utrzymanego w tematyce biblijnej. Śpiewem i muzyką opowiedzą oni historię drogi Narodu Wybranego czyli przejście z krainy potępionych do Ziemi Obiecanej.

muzyka poważna - koncerty w Trójmieście


Światowej sławy wykonawcy, oryginalne dawne instrumenty, dawne techniki wykonawcze, nie zmieniona od stuleci akustyka gotyckiego kościoła Św. Trójcy oraz neogotyckiego kościoła Św. Jana Bosko, wreszcie muzyka nie słyszana nigdzie indziej w Polsce sprawią, że wejdziemy w sytuację uczestnika wydarzeń muzycznych sprzed wieków.


Zapraszamy do Gdańska! Zapraszamy do kościoła Świętej Trójcy, św. Jana i św. Jana Bosko!

Georg Poplutz (Niemcy) - tenor
Niemiecki tenor Georg Poplutz jest absolwentem filologii angielskiej i edukacji muzycznej na uniwersytetach w Münster i Dortmundzie. Dalsze studia pod kierunkiem Bertholda Possemeyera w Akademii Muzycznej we Frankfurcie nad Menem zakończył z wyróżnieniem. Studiował również u Christopha Prégardiena w Akademii Muzycznej w Kolonii. Szeroki repertuar pozwala mu koncertować w Niemczech, a także w Austrii, Chinach, Polsce, Portugalii, Szwajcarii, w całej Afryce Południowej, jest też często zapraszany do nagrań dla Radia i na płyt CD. W zakresie muzyki dawnej współpracuje z Johann Rosenmüller Ensemble i Arno Paduchem, a także z Cantus Cölln i Konradem Junghänelem. Obecnie jest "jednym z najlepszych ewangelistów" (Münchner Merkur). Występował kilka razy w Gdańsku na festiwalu ORGANy PLUS+. Utwory Pucklitza w jego wykonaniu nagrane wraz z zespołem Goldberg Baroque Ensemble otrzymały nagrodę - OPUS KLASSIK.

Jürgen Banholzer (Niemcy) - organy
Jürgen Banholzer studiował u Jamesa Davida Christie w Bostonie, a następnie u Ludgera Lohmanna w Stuttgarcie i Jeana Boyera w Lyonie. Doktorat obronił na Uniwersytecie w Moguncji. Jako organista koncertował w Niemczech, Austrii, Włoszech, Francji i Szwajcarii. W 2021 roku ukazała się płyta O gildnes Licht (organy Schnitgera, Stade). W 2022 wraz z aktorką Johanną Krumstroh zaprezentował program muzyczno-literacki oparty na sonatach biblijnych Kuhnaua. Jako muzyk continuo grający na klawesynie i organach przez wiele lat był związany z Johann Rosenmüller Ensemble i był gościem m.in. Freiburg Baroque Orchestra. Wraz z Margit Übellacker założył zespół La Gioia Armonica, który pod jego kierunkiem premierowo zaprezentował nagrania niepublikowanych utworów Caldary, Reuttera, Martiniego i Sacchiniego. Ostatnio Per il Salterio i Hebenstreit's Bach zostały wydane przez wytwórnię Ramée. Zespół występował gościnnie na Festiwalu Haendlowskim w Halle, Itinéraire Baroque, Bach Festival Dordrecht, Early Music Festival Timisoara i Bagnacavallo Classica.

Szczegóły na stronie www.organyplus.com

Współorganizatorzy: Klasztor Franciszkanów, Fundacja Trinitas Artis, Parafia pw. św. Jana Bosko, AMRS Production
Partnerzy: Drukomania.pl, Ruch Muzyczny, Akademia Muzyczna im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu "Muzyka", realizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca, Gminy Miasta Gdańska i Samorządu Województwa Pomorskiego.

Festiwal ORGANy PLUS+ jest członkiem European Festival Associacion EFFE.

Informacja o biletach

  • Bilet normalny
    20 - 30 zł
Bilety w cenie 20/30 PLN oraz karnety w cenie 80/120 PLN do nabycia poprzez e-bilet.pl lub stacjonarnie na godzinę przed koncertem.

Opinie

Sprawdź się

Gdzie odbyły się I Świętojańskie Noce Muzyki Operowej w Gdańsku?