• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Notatki japońskie wystawa fotografii Agnieszki Kmieciak i Jacka M. Kozłowskiego

Notatki, to luźne zapiski w formie fotografii z wędrówek po Japonii, ze spotkań z ludźmi, wspomnienia dźwięków, kształtów i zapachów. To zmieniające się na przestrzeni bez mała 30 lat, jakie minęły od naszej pierwszej podróży do Japonii, odczucia, fascynacje i emocje. To rozrzucone kartki papieru, zapiski mijającego czasu. Trwające setki lat świątynie, ogrody zmieniające się wraz z porami roku, omszałe kamienie, ludzie, których już nie ma. Zapis minionego czasu, fragmentu życia autorów wystawy.

18 lipca - 1 września 2024, godz. 9:00 - 20:00

Gdańsk,
Wstęp wolny

27 września - 10 października 2024

Gdańsk,
Wstęp wolny
Wystawę będzie można odwiedzać od 8 do 19 czerwca 2024 w galerii Pejotka, na parterze gdańskiej filii Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych (ul. Targ Drzewny 9/11).
Zapraszamy we wszystkie dni tygodnia w godzinach pracy uczelni (9:00-19:00).

AUTORZY:

Agnieszka Kmieciak, gdańszczanka z urodzenia i wyboru, miłośniczka fotografii oraz kultury i tradycji Japonii, którą pasjonuje się i odwiedza od 2005 r. Polonistka z wykształcenia, joginka z powołania. Spiritus movens Ośrodka Edukacji Prozdrowotnych Fuji-san w Gdańsku.

Jacek M. Kozłowski urodzony w Warszawie. Fotografią zajmuje się od ponad czterdziestu lat. Fotografia stała się istotnym medium i środkiem przekazu osobistych odczuć i emocji oraz formą twórczego dzielenia się nimi z odbiorcami. Od 1995 r. odbywa regularne wyprawy do Japonii (ponad 30), udokumentowane wieloma zdjęciami. Podróżuje do wielu krajów na świecie i obserwuje ludzi, obyczaje, przyrodę, krajobrazy i architekturę. Oprócz fotografii podróżniczej i ulicznej tworzy portrety, fotografie sensualne oraz akty. Fotografuje ludzi kultury oraz polityki, jak również tych napotkanych przypadkowo na ulicach w różnych częściach świata.

Od kilku lat mieszka w Gdańsku i jest członkiem Związku Polskich Artystów Fotografików,World Photography Organization oraz innych. Kieruje Fundacją Heiwa zajmującą się współpracą z Japonią oraz praktyką dyplomatyczną. Agnieszka i Jacek prezentowali swoje fotografie na wielu wystawach indywidualnych i zbiorowych, krajowych i zagranicznych. Ich prace zamieszczane są w katalogach i publikacjach.

Opinie

Sprawdź się

Gdzie mieszka Magdalena Grzebałkowska?