stat
Impreza już się odbyła

Norweska legenda w ilustracjach. Wystawa Dominiki Wróblewskiej

Zapraszamy na wystawę Dominiki Wróblewskiej pt. "Norweska legenda w ilustracjach".

Puste = prawie wszystko - wystawa

22 marca - 12 maja 2019, godz. 11:00 - 19:00

bilety 10 zł
ulgowy 7 zł
Dominika Wróblewska o sobie:

W 2016 ukończyłam studia licencjackie o kierunku ilustracja z animacją na uniwersytecie w Manchesterze. Obecnie, na tej samej uczelni, kontynuuję studia magisterskie, również z ilustracji.

Od lat fascynuję się krajami skandynawskimi, a w szczególności Norwegią. Norweska baśń "Maly Frikk i jego skrzypki" była pierwotnie zilustrowana przez znanego norweskiego artystę Theodora Kittelsena. Bazując mój projekt na tej legendzie, chciałam odświeżyć ją za pomocą nowych, współczesnych ilustracji, kontrastujących z tymi tradycyjnymi, stworzonymi przez Kittelsena. Stylem ilustracji pragnę oddać mroczny wydźwięk jaki zazwyczaj mają legendy i podkreślić, że ilustrowane książki nie muszą być przeznaczone wyłącznie dla dzieci. Głównym źródłem informacji niezbędnych do wykonania owych ilustracji były moje wizyty w Norwegii oraz niemalże codzienne obcowanie z kulturą norweską (norweska kinematografia, muzyka, literatura itd...). To intensywne badanie Norwegii pozwoliło mi na swobodne poruszanie się w temacie i załączenie w nim elementów komicznych.

Podczas ilustrowania "Maly Frikk i jego skrzypki" zrozumiałam jak ważną rolę w rozwoju projektu pełnią osobiste doświadczenia miejsc, nad którymi pracuję. Moje obecne projekty coraz bardziej koncentrują się na tym aspekcie. Zapraszam na moją stronę: WWW.DOMEEART.COM

https://web.facebook.com/xxmuckerxx

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij