stat
Impreza już się odbyła

Norweska legenda w ilustracjach. Wystawa Dominiki Wróblewskiej

  • 11 - 31 lipca,
    godz. 11:00 - 19:00
  • Fajna Sztuka
    Gdańsk, Bitwy Oliwskiej 21D (przy stacji SKM Żabianka)  mapa
  • wstęp wolny

Zapraszamy na wystawę Dominiki Wróblewskiej pt. "Norweska legenda w ilustracjach".

Japońska sztuka awangardowa - wystawa

15 grudnia 2018 - 24 lutego 2019

Gdańsk,
bilety 5-7 zł

Gdańskie Biennale Sztuki 2018 - wystawa

15 grudnia 2018 - 3 lutego 2019, godz. 12:00 - 19:00

Wstęp wolny


Dominika Wróblewska o sobie:

W 2016 ukończyłam studia licencjackie o kierunku ilustracja z animacją na uniwersytecie w Manchesterze. Obecnie, na tej samej uczelni, kontynuuję studia magisterskie, również z ilustracji.

Od lat fascynuję się krajami skandynawskimi, a w szczególności Norwegią. Norweska baśń "Maly Frikk i jego skrzypki" była pierwotnie zilustrowana przez znanego norweskiego artystę Theodora Kittelsena. Bazując mój projekt na tej legendzie, chciałam odświeżyć ją za pomocą nowych, współczesnych ilustracji, kontrastujących z tymi tradycyjnymi, stworzonymi przez Kittelsena. Stylem ilustracji pragnę oddać mroczny wydźwięk jaki zazwyczaj mają legendy i podkreślić, że ilustrowane książki nie muszą być przeznaczone wyłącznie dla dzieci. Głównym źródłem informacji niezbędnych do wykonania owych ilustracji były moje wizyty w Norwegii oraz niemalże codzienne obcowanie z kulturą norweską (norweska kinematografia, muzyka, literatura itd...). To intensywne badanie Norwegii pozwoliło mi na swobodne poruszanie się w temacie i załączenie w nim elementów komicznych.

Podczas ilustrowania "Maly Frikk i jego skrzypki" zrozumiałam jak ważną rolę w rozwoju projektu pełnią osobiste doświadczenia miejsc, nad którymi pracuję. Moje obecne projekty coraz bardziej koncentrują się na tym aspekcie. Zapraszam na moją stronę: WWW.DOMEEART.COM

https://web.facebook.com/xxmuckerxx
Dodaj zdjęcie

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij