• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat

Art. Couture wystawa Anny Matuszewskiej

Sztuka i moda przenikają się wzajemnie. Artystyczne inspiracje przybierają formy strojów projektowanych i szytych na zamówienie. A modowe ilustracje stają się dziełami, które można podziwiać na wystawach. Piwnica Romańska zaprasza na nową wystawę czasową: Art. Couture Anny Matuszewskiej.

Ilustracja modowa jest w centrum mojego zainteresowania  mówi Anna Matuszewska.  Obserwując świat mody, filmu i designu, tworzę swoją bazę pomysłów, którą następnie przekładam na język ilustracji. Mój rysunek to charakterystyczna kreska i indywidualny styl oraz odwaga eksperymentowania z różnymi środkami artystycznego wyrazu. W pracy artystycznej łączę technikę akwarelową, tusze, akryle, zestawiam ołówkową kreskę z malarskimi plamami w wyrazistych kolorach.

Anna Matuszewska absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku i Łodzi (Wydział Tkaniny i Ubioru) oraz studiów kuratorskich w zakresie sztuki współczesnej (Uniwersytet Jagielloński). Zajmuje się zawodowo autorską ilustracją mody oraz historią mody.

Jej prace zostały opublikowane między innymi w Twoim Stylu, Elle i Harpers Bazaar. Jest laureatką konkursu ilustracji mody Hertie Stiftung Frankfurt/M. Brała udział w wystawach w Polsce i za granicą (m.in. w Berlinie). Wykładała rysunek w Międzynarodowej Szkole Kostiumografii i Projektowania Ubioru w Warszawie.

W 2017 roku znalazła się w gronie najlepszych polskich ilustratorów mody wybranych z okazji 5-lecia polskiej edycji magazynu Harpers Bazaar. W 2020 została stypendystką Ministra Kultury w ramach programu Kultura w Sieci. W 2021 rozpoczęła współpracę ilustracyjną z CSW Znaki Czasu w Toruniu. Jest autorką identyfikacji wizualnej Domu Mody Klif w Warszawie.

Od 10 lat prowadzi regularne warsztaty ilustracji połączone z historią mody.

Przeczytaj także

Opinie

Sprawdź się

"Seks dla opornych" w reż. Krystyny Jandy w Teatrze Wybrzeże to trójmiejski fenomen. Kto wystąpił w głównych rolach?