stat
Impreza już się odbyła

Nie/obecność kobiet | Non-Fiction w IKM

Tematem najbliższego spotkania Non-fiction w IKM jest (nie)obecność kobiet w przestrzeni historycznej i polskiej narracji. Rozmówczyniami będą Anna Kowalczyk, dziennikarka, blogerka i autorka książki "Brakująca połowa dziejów" oraz Joanna Kuciel-Frydryszak, dziennikarka i autorka książki "Służące do wszystkiego". Prowadzenie: Przemysław Czaja.

"Brakująca połowa dziejów" (Wydawnictwo W.A.B) to historia Polski napisana z perspektywy kobiet przez znaną dziennikarkę i blogerkę - Annę Kowalczyk, wzbogacona rysunkami Marty Frej. Autorka opisuje fascynujące losy i dokonania kobiet zamieszkujących ziemie polskie, począwszy od czasów przedchrześcijańskich aż po współczesność. Opowiada o dziejach emancypacji kobiet, ich warunkach życia oraz funkcjach społecznych, a także o tym, dlaczego zabrakło dla nich miejsca na kartach historii i w zbiorowej pamięci.

"Służące od wszystkiego" Joanny Kuciel-Frydryszak (Wydawnictwo Marginesy) to pierwsza w naszym kraju książka, która opowiada o losach kobiet pracujących w Polsce w charakterze służących. To także opowieść o potrzebie dominacji lepiej urodzonych nad biedakami, o różnicach klasowych, tarciach i o zmieniającym się społeczeństwie.

Non-fiction w IKM to cykl spotkań i paneli dyskusyjnych z udziałem najciekawszych nazwisk ze świata literatury faktu i dokumentu. Od grudnia do maja w Instytucie Kultury Miejskiej będzie możliwość spotkać i porozmawiać z autorami najgłośniejszych polskich książek non-fiction. Autorzy będą naszymi przewodnikami po reporterskim świecie, poznamy kulisy ich pracy, zgłębimy najbardziej intrygujące tematy. Będą to tematy przekrojowe, a książka - reportaż - stanie się jedynie punktem wyjścia.

(Nie)obecność kobiet. Spotkanie w ramach cyklu Non-fiction w IKM

Goście: Anna Kowalczyk, Joanna Kuciel-Frydryszak, prowadzenie: Przemysław Czaja

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Sprawdź się

Kto na początku był liderem legendarnego działającego w Gdańsku teatrzyku Bim-Bom, z którego wywodzą się m.in: Jacek Fedorowicz i Alina Afanasjew?