• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Na korytarzu

 • Kalendarz
  5 - 26 września 2010, godz. 19:00
 • Lokalizacja
  Gdańsk, Ul. Doki, dawny budynek dyrekcji Stoczni Gdańskiej
 • Bilety
  wstęp wolny

Relacja z imprezy

24 sierpnia - 30 października 2023, godz. 12:00 - 22:00

Wstęp wolny
lis 26

niedziela, godz. 11:00

bilety 10 zł
Artyści: Bogna Burska,Michał Andrysiak, Piotr Jahołkowski, Radosław Kobus, Tomek Kopcewicz, Krzysztof Miękus, Agata Nowosielska, Maja Ratyńska, Maciek Salamon, Michał Szlaga, Maciek Szupica, Tomek Wierzchowski, Iwona Zając + "Młoda Załoga", Konrad Zientara.

Prawie od 10 lat artyści, za sprawą inicjatywy Romana Sebastyańskiego, są obecni w Stoczni Gdańskiej. W ciągu tego okresu pojawiły się takie miejsca jak budynek dawnej centrali telefonicznej, Modelarnia, Instytut Sztuki Wyspa, Teatr Znak. Miejsca te zaistniały nie tylko na mapie kulturalnej Polski, ale także stały się jednym ze znaków rozpoznawczych Gdańska. Dwa lata temu znikł ze Stoczni Teatr Znak, a grupa artystów z budynku dawnej centrali telefonicznej została przeniesiona do budynku dyrekcji, gdzie rozpoczęła kolejną fazę kolonizacji Stoczni.

Tytuł Na korytarzu w najbardziej dosłowny sposób odnosi się do wspólnej przestrzeni łączącej ze sobą poszczególne pracownie, stanowiąc dla nich wspólny teren działania. W sensie bardziej metaforycznym to strefa styku różnych idei, pomysłów, projektów. Działając na zasadzie wspólnoty, która nie ma wyznaczonego wspólnego celu artyści poruszają się w obszarze działań zbudowanych na zrębie wzajemnego "lubienia". Wystawa będzie próbą odpowiedzi na pytania związane z ideą współpracy, tworzeniem grup.

W ramach wystawy będzie miała swoją kolejną odsłonę Galeria Gablotka, projekt realizowany przez Maćka Salamona, Dyrektora Artystycznego i Tomka Wierzchowskiego, Generalnego Kuratora. Projekt jest protestem antyinstytucjonalnym i przyświeca mu hasło "Chwała nam i naszym kolegom!".

Projekt dofinansowany przez Urząd Miejski w Gdańsku, Biuro Prezydenta ds. Kultury, w ramach Stypendium Kulturalnego Miasta Gdańska.Podziękowania za pomoc w realizacji wystawy firmie BPTO.

Zwiedzanie wystawy po wcześniejszym tel. umówieniu (787-320-316)

Opinie

Sprawdź się

Studium Wokalno-Aktorskie to: