• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Monodram "Kobieta Przebiegła" w wykonaniu i reżyserii Malwiny Tkaczyk

Mobilny Dom Kultury po raz kolejny wyruszy w trasę wakacyjną po dzielnicach Gdańska. W tym roku zawitamy do 6 dzielnic miasta, w których na co dzień nie działają instytucje kultury. Na mapie Mobilnego Domu Kultury znajdą się: Osowa, Kokoszki, Piecki Migowo, Jasień, Orunia Górna-Gdańsk Południe. Motywem przewodnim kulturalno-artystycznego tournée jest WSPÓLNOTA.

MONODRAM "KOBIETA PRZEBIEGŁA" W WYKONANIU I REŻYSERII MALWINY TKACZYK
15.07 (18:00 - 19:00)


"Kobieta przebiegła" to historia kobiety uwikłanej w różne relacje z mężczyznami. To obsesyjna próba odnalezienia miłości, zaspokojenia potrzeby bycia kochaną a wreszcie poszukiwanie samej siebie. Ta nieustanna gra z mężczyznami, którą prowadzi bohaterka jest przejawem ogromnej wręcz fanatycznej potrzeby miłości.

Po wielu nieudanych próbach poszukiwań kobieta chce wrócić do źródła miłości - do męża. Czy mąż po licznych zdradach da jej nową szansę? Będzie potrafił jej wybaczyć, zapomnieć? Co ostatecznie skłania główną bohaterkę do chęci powrotu? A wreszcie, dlaczego poszukiwała miłości poza mężem?
Sam spektakl to niezwykła próba mierzenia się aktorki z poezją kobiecą, której nadaje nowe znaczenie. Można w spektaklu odnaleźć m.in. teksty Haliny Poświatowskiej czy wiele innych mniej lub bardziej znanych wierszy kobiecych.

Po spektaklu odbędzie się rozmowa z widzkami i widzami.

Opinie

Sprawdź się

Słynne ilustracje "Porysunki" tworzy: