• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Metropolia jest Okey w Radiu Gdańsk | Kinga i Karolina Pruś

Kinga i Karolina Pruś to siostry bliźniaczki, które swoją przygodę z muzyką rozpoczęły mając zaledwie 6 lat. Wcześnie dały znać rodzinie i sąsiadom, że lubią śpiewać, wymyślać melodię i tworzyć teksty w bliżej nieokreślonym języku.

sty'23 29

niedziela, godz. 19:00

Gdańsk,
bilety 129 zł
Kup bilet
maj'23 27

sobota, godz. 19:00

bilety 130 - 150 zł
Kup bilet
Nauka śpiewu rozpoczęła się w pobliskim ich miejscu zamieszkania Nowym Mieście Lubawskim (województwo warmińsko-mazurskie). Tam siostry podejmowały pierwsze dziecięce festiwalowe próby, wtedy w ich głowy została również wpojona systematyczność i pokora.

jazz - koncerty w Trójmieście


W wieku 9 lat rozpoczęły naukę gry na fortepianie, która trwała 4 lata, jednak ten instrument towarzyszy im obu po dzień dzisiejszy. Następnymi krokami edukacji muzycznej były szkoły muzyczne najpierw I st. w Iławie, następnie II st. w Gdańsku. Karolina wybrała flet poprzeczny a Kinga gitarę. Wyjazd z rodzinnych stron przyniósł wiele możliwości, otworzył nowe drogi, dał wiele opcji rozwoju na wielu muzycznych płaszczyznach, od uzyskania dyplomów po pierwsze muzyczne projekty. Karolina w liceum odkryła talent do dyrygowania i szybko przekonała do siebie wielu kolegów i przyjaciół ze szkoły tworząc z nimi wiele chóralnych składów, co bardzo wpłynęło na jej dorosła drogę artystyczną. Kinga w wieku 17-stu lat zaczęła pisać muzykę oraz teksty i razem z Karoliną stworzyły pierwszy zespół, z którym wykonywały i nagrywały ich autorską muzykę.

Karolina postanowiła rozwijać swoją pasję do dyrygowania i zdecydowała się na studia na Akademii Muzycznej w Gdańsku na kierunku- dyrygentura chóralna.

Kinga rozpoczęła studia na kierunku- gitara klasyczna, potem rozpoczęła również drugi- wokalistyka jazzowa. Studia były bardzo owocnym czasem. Dziewczyny brały udział w wielu koncertach i konkursach z ramienia uczelni, ale również ich pierwszy poważniejszy skład zaczął koncertować i brać udział w festiwalach. Powstała również pierwsza autorska płyta Kingi i Karoliny Pruś pt.-"Kłębek", która została w większości nagrana w studiu Leszka Możdżera we Wrocławiu.

Poniżej kilka osiągnięć z tego okresu:
- Zwycięstwo Pif Paff Festiwal, co umożliwiło nagranie części materiału na debiutancką płytę
- 16.11.2013- POZNAŃ, KONKURS RADIOWY "DISCOVERED BY GOOD TIME RADIO"- II MIEJSCE (W KATEGORII SOUL/ALTERNATIVE/R&B)
- 11.04.2013- GDAŃSK, KLUB X KWADRAT- KONKURS "MUZYCZNE UG-IĘCIE"- NAGRODA LAUREATA ( W RAMACH NAGRODY NAGRANIA W RADIU GDAŃSK I WYDAWNICTWO MUZYCZNE DLA 10 NAJLEPSZYCH
ZESPOŁÓW "MUG-2013"
- 12.07.2014- KONKURS "O BURSZTYNOWY MIKROFON RADIA KOSZALIN" W RAMACH "BAŁTYK FESTIWAL MEDIA I SZTUKA 2014"-NAGRODA DZIENNIKARZY- (NAGRODĄ JEST KONCERT W STUDIU IM. CZESŁAWA NIEMENA W RADIU KOSZALIN)

Po zakończeniu studiów dziewczyny zaangażowały się w działalność zespołu wokalnego, stworzonego przez Karolinę o nazwie "No Saints", z którym wydały płytę pt. " Jestem" i z którym również koncertowały i brały udział w wielu konkursach i festiwalach z sukcesami. Praca nad albumem "DAR" rozpoczęła się w 2020 we współpracy z producentem i basistą Paulem Rutschką. Dotychczas Kinga i Karolina Pruś wydały trzy single. Pierwszy pt. "W głowie", drugi pt. "Dar" oraz "Hasło"

Kindze i Karolinie towarzyszyć będą:

Arkadiusz Krawiel- instrumenty klawiszowe
Mateusz Tomczak- gitary
Paul Rutschka - bas
Mikołaj Stańko - perkusja
oraz
kwartet smyczkowy

Informacja o biletach

Zaproszenia do zdobycia na antenie Radia Gdańsk.

Opinie

Sprawdź się

Cenioną w środowisku Wrocławską Nagrodę Poetycką Silesius w 2010 roku otrzymał trójmiejski poeta...