• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Wydarzenie już się odbyło

MALT 2020 - konkurs jednego wiersza

Zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie jednego wiersza, który organizowany jest w ramach 10. już edycji MALT. Wydarzenie odbędzie się 11 września na przedprożu Filii Gdańskiej. Zapewniamy przestrzeń do wymiany myśli i atmosferę twórczej rywalizacji  - dla ducha, a dla ciała nagrody pieniężne.

Regulmin oraz formularz zgłoszeniowy dostępny na: https://wbpg.org.pl/malt2020

Jury konkursu:


Wojciech Boros  ur. 10.04.1973 r. w Gdańsku, poeta. Zdobywca Czerwonej Róży (1996). Stypendysta: Marszałka Województwa Pomorskiego (kilkakrotnie), Prezydenta M. Gdańska (200, Baltic Centre for Writers and Translators (Szwecja, 2012), ZAiKS-u (2020). Laureat Nagrody Prezydenta Miasta Gdańska w Dziedzinie Kultury (2013, 201. W 2013-2014 r. wziął udział w austriacko-polskim projekcie artystycznym Josefa Trattnera SOFA. Polnische sofafahrten/Z sofą po Polsce. Jego wiersze były tłumaczone na język niemiecki, czeski, angielski, białoruski i ukraiński. Wydał tomy: Nierealit górski (1997), Jasne i Pełne (2003), Złe zamiary (200, Pies i Pan (2014) oraz audiobook Pusta noc (2012 w opracowaniu  muzycznym Marcina Emitera Dymitera). Redaktor działu poezji w kwartalniku Bliza (od 2009 r.), stały współpracownik dwumiesięcznika literackiego Autograf. Organizuje wieczory poetyckie, konkursy jednego wiersza, slamy poetyckie, etc.   


Radosław Wiśniewski - ur.1974 pisze lub pisał wiersze, publicystykę, prozę, krytykę. Autor kilku książek z wierszami. Tłumaczony na niemiecki, angielski, hiszpański, ukraiński oraz węgierski. Jest współzałożycielem Stowarzyszenia Żywych Poetów z Brzegu, byłym redaktorem naczelnym ex-kwartalnika "Red.", wieloletnim współpracownikiem "Odry". Wydał ostatnio siedem książek w pięć lat w tym: Kwestionariusz putinowski i inne medytacje w czasach postprawdy (Łódź 2018, poezesej na granicy historii i publicystyki), Palimpsest powstanie oraz 1939. Apokalipsa. Początek (reporteseje historyczne na granicy literatury) i Transmigrację (proza na granicy historii i eseju). Nie ustaje, niestety pisze dalej badając granice wytrzymałości czytelników i gatunków.

Paulina Ulatowska - studentka polonistyki, poezją zajmuje się od dziesięciu lat. Książkowy debiut w roku 2015, bierze aktywny udział w konkursach i slamach poezji, organizatorka wydarzeń kulturalnych oraz warsztatów rozwoju świadomości. Publikowana, między innymi w Akancie i  Migotaniach, przejaśnieniach. Pisze głównie o miłości wolnej od ego, radości życia oraz powrocie do natury.


 

Opinie

Sprawdź się

„Bądź wierny. Idź”. To inskrypcja na jednym z rzeźbiarskich „kamieni” w Parku Północnym. Komu jest on poświęcony?