stat
Impreza już się odbyła

Łowcy Słów: Opowieści z Nordy

25 czerwca zapraszamy na "Opowieści z Nordy" w wykonaniu wspaniałych opowiadaczek: Łowcy Słów. Po raz kolejny spotkamy się online.

Legendy i podania Pomorza są skarbnicą wiedzy na temat dzielnego ludu zamieszkującego nasze tereny; społeczności, która mimo licznych najazdów szwedzkich, duńskich i krzyżackich usiłowała zachować rodzimy język, kulturę i tożsamość.

Są to historie twardych i upartych ludzi, którzy mimo narzucanej im religii, potajemnie wracali do korzeni praojców, swych dobrze znanych wierzeń, bogów, duchów opiekuńczych morza, rzek, jezior, puszcz i mokradeł.

Klabaternicy, Stolemy wszelkiej maści Topielce, Syreny, Rusałki, Smętki i Purtki zamieszkiwały nie tyle wyobraźnię lokalnych, co były oczywistymi elementami krajobrazu, jak morze i wydmy.

Opowieści z Nordy to spotkanie z tutejszą tradycją i niematerialnym dziedzictwem w duchu Małej Ojczyzny. Wzbogacone o legendy morskie i pirackie będą obrazem twardych, ukształtowanych przez żywioł charakterów. Obrazem ludzi, którzy później dewizą: Nec temere, nec timide, utworzyli Wolne Miasto Gdańsk.

Zapraszamy!

Wydarzenie odbędzie się na kanale: https://www.youtube.com/user/klubplama

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Które miasto było organizatorem głównych europejskich obchodów Europejskiego Dnia Morza w 2011 roku?