• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Lato zaczyna się w Gdyni - CudaWianki (73 opinie)

 • sobota, 26 czerwca 2010, godz. 12:00 - 3:00
 • Lokalizacja
  Gdynia, Centrum, Bulwar Nadmorski, Plaża Śródmieście
 • Bilety
  wstęp wolny

Relacja z imprezy

Wydarzenie "LATO ZACZYNA SIĘ W GDYNI: CudaWianki" inauguruje 26 czerwca sezon letni w Gdyni. Na widzów czekają koncerty gwiazd europejskich i polskich, Wielka Parada Maszyn "Technokracja" oraz szereg artystycznych działań w przestrzeni miejskiej aktywizujących szerokie grono odbiorców. Różnorodny i bogaty program, wstęp wolny na wszystkie wydarzenia, bliskość dworca PKP zapewnia atrakcyjność czerwcowego weekendu nad morzem nie tylko dla mieszkańców ale i przyjezdnych gości.
Idea imprezy bazuje na nawiązaniu do pogańskiej tradycji Nocy Świętojańskiej - CudaWianki ożywiają i tworzą przestrzeń cudownych zdarzeń ku celebrowaniu radości życia i spontanicznemu uwalnianiu energii. Niezwykła sceneria miejskiej plaży i bulwaru, bliskość morza decydują o wyjątkowej atmosferze CudaWianków, które w niebanalny sposób otwierają się ku osobom zainteresowanym kulturalnym spę­dzeniem czasu.
Głównym punktem programu CudaWianków jest europejskiej klasy line-up Sceny Muzycznej z udziałem zespołu Morcheeba z wokalistką Skye, Jimiego Tenora & Kabu Kabu oraz Noviki z zespołem. Muzycy wystąpią w niezwykłej, wielobarwnej oprawie scenograficznej Jarosława Koziary. Tegoroczna Scena Muzyczna CW 2010 zaprezentuje energetyczne brzmienia z zakresu alternatywnego popu, soulu, chill-outu, multiinstrumentalnej improwizacji i afrobeatu. Nie zabraknie również wytrawnej elektroniki wzbogaconej o jazzujące rytmy.
Przestrzeń CW 2010 wypełni szereg teatralno-muzyczno-wizualnych działań, w tym: Wielka Parada Maszyn "Technokracja" złożona m.in. z muzyków, mobilnych machin, tancerzy-animatorów, spe­cjalnie zaaranżowana z myślą o CudaWiankach, z udziałem m.in. zespołu Małe Instrumenty i All Sounds Allowed, urozmaicona wielkoformatowymi konstrukcjami autorstwa Mariusza Warasa, zakończona unika­tową, innowacyjną w skali świata Symfonią Agregatów.

folk / reggae / world - koncerty w Trójmieście


CW 2010 to również artystyczne działania w przestrzeni miejskiej połączone z warsztatami dla szerokiego grona odbiorców, w tym Aleja Cudów, Alternatywne Zwiedzanie Miasta, Akcja Wianki czyli wspólne plecenie wianków, zakończone konkursem. Całość programu zwieńczy, jak co roku, zapalenie wielkiego ogniska na plaży przy wtórze transowej muzyki i bębniarskiego jammowania z udziałem zespołu Papadram.
Na wszystkie wydarzenia - WSTĘP WOLNY!

KOMPONENTY PROGRAMOWE

• Scena Muzyczna
• Wielka Parada
• Akcja Wianki - plecenie wianków + konkurs
• Alternatywne Zwiedzanie Miasta
• program warsztatowy Aleja Cudów
• ognisko + bębniarskie jammowanie

PRZESTRZENIE W GDYNI

• Plaża Śródmieście - scena muzyczna + ognisko
• Aleja Topolowa czyli Aleja Cudów - pasmo interakcji warsztatowych
• Park Rady Europy - przestrzeń warsztatowa
• ul. Świętojańska-Skwer Kościuszki-Plaża jako trasa Parady
• Centrum Miasta - wybrane obiekty i ulice jako trasa Alternatywnego Zwiedzania Miasta

SZCZEGÓŁOWY PROGRAM
12.00 start CudaWianki 2010
12.00-17.00 | Aleja Topolowa + Park Rady Europy Aleja Cudów + Akcja Wianki - warsztaty i akcje
12.00-17.00 | Centrum Miasta Alternatywne Zwiedzanie Miasta
12.00-14.30 | Projekt specjalny Jazz dla dzieci
17.30-19.30 | od ul.Świętojańskiej do Skweru Kościuszki Parada "Technokracja"
20.00 | Plaża Śródmieście start scena koncertowa - koncert Noviki
21.00 | Plaża Śródmieście koncert Jimiego Tenora & Kabu Kabu "
22.30 | Plaża Śródmieście koncert Morcheeba & Skye
00.00 | Plaża Śródmieście zapalenie ogniska + muzyka na żywo Papadram
3.00 zakończenie programuARTYŚCI | OPIS PROGRAMU

SCENA MUZYCZNA:
MORCHEEBA & SKYE | JIMI TENOR & KABU KABU | NOVIKA

Miejsce: Gdynia | Plaża Śródmieście
Czas: start godz. 20.00

SCENA MUZYCZNA CW 2010 to najważniejszy komponent programowy wydarzenia. Wielka scena koncertowa, która stanie na gdyńskiej Plaży Śródmieście, bliskość morza, niezwykła oprawa scenograficzno- -świetlna autorstwa uznanego artysty Jarosława Koziary, efekty multimedialne, a przede wszystkim obecność gwiazd polskich i zagranicznych gwarantują przeżycie niezapomnianego powitania lata.
CudaWianki to jedyny koncert w Polsce kultowego zespołu Morcheeba, który po siedmioletnim rozstaniu z wokalistką Skye, wydaje w czerwcu 2010 nową płytę w oryginalnym składzie pt: "Blood Like Lemonade". Specjalnie dla publicznośći CudaWianków Morcheeba zaprezentuje nie tylko przeboje, ale także premie­rowe w Polsce wykonanie utworów z nowego krążka.
CudaWianki to także jedyny koncert w Polsce króla muzycznego pop artu Jimiego Tenora, który wystąpi w towarzystwie legendy afrobeatu i sceny zachodniej Afryki, 7-osobowego zespołu Kabu Kabu. Tenor, należący do najbardziej oryginalnych i nieprzewidywalnych artystów live, znany z niezwykłego show i abawy na scenie z pewnością podgrzeje atmosferę CudaWiankowego koncertu. Dopełnieniem line-up'u bedzie równie ciekawie zapowiadający się występ Noviki. Uznana polska artystka wystąpi z 7-osobowym zespołem, w tym dwiema dodatkowymi wokalistkami - Izą Kowalewską z Muzykoterapii oraz Kasią Kurzawską z Sofy.


TECHNOKRACJA
WIELKA PARADA MASZYN
UNDER-CONSTRUCTION

Trasa parady: od ul. Świętojańskiej (skrzyżowanie z Al. Marszałka Piłsudskiego) do Skweru Kościuszki (skrzyżowanie z ul. Żeromskiego) Czas: godz.: 17.30-19.30 Udział biorą: m.in. Małe Instrumeny | All Sounds Allowed i inni.
TECHNOKRACJA, czyli rządy techniki i maszynerii, to nowe wcielenie parady świętojańskiej, wpisujące się w aktualny obraz gdyńskiej architektury czyli miasta w przebudowie. Wraz z nową koncepcją, wytycza­my nowy szlak parady, która rozpocznie się w sercu wielkiej budowy tj. na ul. Świętojańskiej na wysokości Prezydium. Wśród pirotechnicznych atrakcji oraz urbanistycznego live-actu, wielkoformatowy korowód ruszy w kierunku Skweru Kościuszki, serwując po drodze szereg technokratycznych smakołyków, po­wstałych na styku techniki i sztuki. W paradzie obok platform z artystami i muzykami po raz pierwszy w jej historii pojawią się pojazdy takie jak: koparki, walce, wózki widłowe oraz inne maszyny budowlane, które wystąpią tym razem w zupełnie nowej, nietypowej dla siebie roli. Tym razem ludźmi pokierują maszyny, prezentujące się w zaskakującym wcieleniu i obdarzone na ten jeden dzień nowymi zdolnościami: tworzeniem wielobarwnych struktur atmosferycznych i niespodziewanym potencjałem muzycznym. Na trasie parady, w nawiązaniu do jej koncepcji oraz elementów składowych, tradycyjne znaki drogowe zostaną za­stąpione nowymi, alternatywnymi piktogramami znakującymi dramaturgię przemarszu. Ten dynamiczny, podlegający żywej konstrukcji przemarsz doprowadzi w finale do powstania zaskakujących brył, które zre­krutowane jako maszyny budowlane przeistoczą się w obiekty sztuki, a Wielcy Konstruktorzy, przewodzą­cy paradzie, odkryją ich sekretne życie, ujawniając artystyczną duszę tych stalowych "potworów". Wprost z gardła generatorów prądu wydobędzie się niesłyszalny wcześniej szept, który pod batutą dyrygenta stworzy wspaniałą, zaskakującą symfonię.
Zapraszamy do udziału w tym dynamicznie konstruowanym spektaklu i wspólnego odkrywania sekretnego życia maszyn.

MAŁE INSTRUMENTY
To grupa artystyczna koncentrująca się na poszukiwaniach dźwiękowych w sferze małych instrumentów. Instrumentarium określające zakres tych brzmieniowych experymentów to wciąż poszerzająca się grupa profesjonalnych instrumentów niewielkich rozmiarów, dźwiękowych zabawek, kuriozalnych wynalazków muzycznych i całej masy drobiazgowych przedmiotów wydających dźwięki. W ten sposób konstruowana muzyka eksponuje niepowtarzalny charakter barw, czasem piękny i kunsztowny, czasem zaskakujący i odkrywczy, a czasem ujawnia ułomności brzmienia i cieszy ograniczeniami. To oznacza, ze zespół zawsze staje przed koniecznością poszukiwania nowych rozwiązań.
więcej: www.maleinstrumenty.pl

ALL SOUNDS ALLOWED
All Sounds Allowed czyli Wszystkie Dźwięki Dozwolone. Grupa zajmuje się muzyczną eksploracją oraz recyklingiem miejskich pejzaży i odpadów przemysłowych. Rury, metalowe i plastikowe beczki, blacha, sprężyny, pcv etc. - to surowce, które zespół wykorzystuje budując swoje nietypowe instrumentarium perkusyjne. Zainteresowania sonorystyczne ASA to nie tylko post­produkcyjne materiały, ale także elektronarzędzia: wiertarki, szlifierki i piły. Utwory zespołu mają swój początek w rytmie i uzupełniane są o elektroniczne loopy, gitarę basową oraz wokal. ASA utrwala brzmie­nie miejskich dźwięko-pejzaży i używa ich na żywo, tworząc mieszankę stylów i brzmień niespotykanych dotąd na polskiej scenie muzycznej. Ich muzyka to permanentny eksperyment prowadzony na granicy zasad BHP. Każde wykonanie jest niepowtarzalne. Jest ich trzech, ale grają za dwunastu!
więcej: www.allsoundsallowed.com


DZIAŁANIA WARSZTATOWE


Komponenty programowe:
Akcja Aleja Cudów
Akcja Wianki
Alternatywne Zwiedzanie Miasta
Projekt specjalny: Jazz dla dzieci


AKCJA ALEJA CUDÓW
Miejsce działań: Aleja Topolowa
Czas trwania: godz. 12.00-17.00
Działania warsztatowe i integracyjne w przestrzeni parkowej, atrakcyjne zajęcia artystyczne otwarte dla wszystkich zainteresowanych, szczególnie dla rodzin i najmłodszych, wciągające do wspólnej zabawy mieszkańców Gdyni i turystów. Czekają nas twórcze przygody uwalniające fantazję i spontaniczną radość: będziemy konstruować i puszczać latawce, zbudujemy miasto z przyszłości, zagramy w niezwykłej orkiestrze i sprawimy, że cały park wypełni się kwiatami.

1. Świetliste CudaWianki
Budowanie w parku instalacji przestrzennej, nawiązującej do idei cudowności nocy świętojańskiej. Do konstrukcji użyjemy specjalnych świetlików - świecących bransolet, z których można wyczarować przestrzenne obiekty o skomplikowanych, wymyślnych kształtach. Nasza konstrukcja stanie się po zmroku niezwykłym luminescencyjnym zjawiskiem - intensywne, wielobarwne światło wytwarzane przez bransolety sprawi, że park stanie się tajemniczym i magicznym miejscem.
Prowadzenie: PGR ART [Robotnicy Sztuki: Mikołaj Robert Jurkowski i Sylwester Gałuszka] - animatorzy kultury, od wielu lat zaangażowani w tworzenie i prowadzenie zajęć z edukacji artystycznej.

2. Gdynia - miasto przyszłości
Warsztaty plastyczno-architektoniczne dla dzieci i młodzieży, podczas których powstanie futurystyczna wizja Gdyni. Skonstruujemy budynki o przedziwnych kształtach, które znajdą się na kolorowej makiecie Gdyni - miasta przyszłości. Zajęcia pobudzą nas do kreatywnego myślenia, uruchomią nieskrępowaną fantazję i zachęcą do przyjaznej pracy w zespole.
Prowadzenie: Honorata Martin, Ula Wasielewska - absolwentki ASP w Gdańsku, zajmują się malarstwem, rysunkiem, animacją, prowadzą twórcze zajęcia edukacyjne dla dzieci i młodzieży.

3. Uwolnij fantazję - wypuść latawce!
Warsztaty z konstrukcji latawców - najstarszych statków powietrznych, które od starożytności są jedną z ulubionych rozrywek na świeżym powietrzu. Zajęcia otwarte dla dzieci i całych rodzin, które wspólnie będą budować latawce, fantazyjnie je ozdabiać, a następnie podziwiać niebo pełne kolorowych fruwających kształtów. Dodatkową atrakcją będą maszyny do puszczania baniek mydlanych, dzięki którym dzieci nie będą się nudzić przez ani chwilę. Uwolnij fantazję - wypuść latawce!
Prowadzenie: Dawid Kubacki [Plażowe Centrum Nauki i Edukacji - EduFun] - pierwszy w Polsce zlokalizowany bezpośrednio na plaży obiekt, łączący w sobie interaktywną edukację z zabawą.

4. Na ludowo, w stylu funky - przedmioty nie do poznania!
Warsztaty z techniki dekupaż (decoupage) - zdobienia przedmiotów przez naklejanie motywów wycinanych z serwetek lub papieru. Podczas zajęć drewniane deski, które są elementem wyposażenia każdej kuchni, posłużą nam do radosnych eksperymentów dekoracyjnych i stylistycznych - będzie można ozdobić deskę na ludowo, w stylu funky, w kwiaty, w kropki i kwadraty. Każdy może zabrać ozdobiony przez siebie przedmiot do domu. Dodatkowo można przynieść na warsztaty własne stare krzesło lub drewnianą ramkę (z nielakierowanego drewna) i na miejscu odnowić je w niepowtarzalny, fantazyjny sposób. Nie lada gratka dla miłośników nietypowych i zabawnych przedmiotów!
Prowadzenie: Anna i Izabela Meronk - od kilku lat zajmują się ręcznym zdobieniem biżuterii, ceramiki i mebli, prowadzą warsztaty z techniki dekupaż.

5. Orkiestra stołowa
Efektownie nakryty stół zaprosi spacerowiczów do przyłączenia się do zabawy, podczas której biesiadnicy zagrają w...orkiestrze stołowej. Dobór instrumentów perkusyjnych dowolny - można wykorzystać to, co pod ręką: sztućce, talerze, kubki, owoce lub samemu stać się instrumentem: klaskać, tupać, śpiewać. Bardziej nieśmiałe osoby mogą po prostu przysiąść się do stołu i spróbować smakołyków. Rytmiczne proste czynności wyczarują niepowtarzalny improwizowany utwór muzyczny. Zabawa ma charakter integracyjny, otwiera na spontaniczne, radosne działania.
Prowadzenie: Tomasz Antonowicz - perkusjonalista, współtworzący wiele przedsięwzięć muzycznych i artystycznych, w tym również muzyczne ilustracje do przedstawień teatralnych.

6. KwiatOstan radosny!
Legendy o poszukiwaniach magicznego kwiatu paproci, znane są z przeróżnych podań i gdzieniegdzie przetrwały do dziś. Podczas warsztatów nie będziemy jednak szukać tajemniczego kwiatu. Będziemy go tworzyć, wierząc, że całe bogactwo, siła i mądrość jest ukryta w dorosłych i dzieciach. Chcemy tego szczególnego dnia rozkwitnąć w przyjaznej przestrzeni z uczuciem wolności. Podczas warsztatów, używając pieczątek, farb, kredek staniemy się dziećmi-kwiatami, a przestrzeń wokół nas wypełni się kolorami.
Prowadzenie: Gosia Golińska - malarka, absolwentka Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych w Gdańsku; bierze aktywny udział w życiu kulturalnym Trójmiasta.


AKCJA WIANKI
Miejsce działań: Aleja Topolowa
Czas trwania: godz. 12.00-16.00
Akcja Wianki, czyli tradycja spotyka twórczy recycling. Propozycja warsztatów dla wszystkich, którzy chcą spróbować wyplatania zarówno tradycyjnych, jak i nietypowych wianków.

Wianki na ludowo
Warsztaty nawiązują do ludowej tradycji wyplatania wianków podczas nocy świętojańskiej. Razem z gospodyniami, które aktywnie kultywują ludową tradycję, nauczymy się wyplatania pięknych wianków z traw i kwiatów rozkwitających w czerwcu.
Prowadzenie: Koło Gospodyń Wiejskich z Lubichowa (Kociewie)

Wianki alternatywnie
Wianki z kwiatów należą do tradycji świętojańskiej, ale czy można wyplatać wianki z butelek, kartonów, kapsli, gazet, flakonów i kabli? Pewnie, że można! Warsztaty z tworzenia alternatywnych wianków pokażą, że cuda-wianki mogą powstać z wszystkiego. Z góry nagromadzonych półproduktów wyłonią się fantazyjne obiekty wiankowe i wianko-podobne, a forma edukacji przez zabawę związana z twórczym recyclingiem przybliży uczestnikom zjawisko artystycznego przetwarzania zużytych przedmiotów. Zachęcamy wszystkich do przyniesienia na warsztaty własnych materiałów i przedmiotów, które chcieliby użyć do tworzenia cuda-wianków.
Prowadzenie: Dominik Rudasz - absolwent filozofii i historii sztuki na Uniwersytecie Gdańskim, prowadzi liczne warsztaty z twórczego recyclingu i upcyclingu dla dzieci i młodzieży.
KONKURS
Ogłaszamy konkurs na naj­piękniejszy i najbardziej fantazyjny wianek w sekcji "Wianki na ludowo" i "Wianki alternatywnie". Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody.
Rozstrzygnięcie konkursu: godz. 17.00, namiot Akcji Wianki, Aleja Topolowa

Projekt specjalny - Jazz dla dzieci
Miejsce: Park Rady Europy
Występy: godz. 12.00 oraz 13.30
Jazz dla dzieci to projekt muzyczny dla dzieci i rodziców. Utwory autorskie oraz znane, oryginalnie zaaranżowane przeboje muzyki dziecięcej, oczarują najmłodszą publiczność przyjemną, lecz niebanalną melodią, różnorodnością brzmień i zaskakującą dynamiką. Całości dopełnia jazzowa harmonia. Bogate instrumentarium (oprócz tradycyjnych, wybrzmiewają egzotyczne instrumenty perkusyjne i dęte, instrumenty elektroniczne) i elementy improwizacji nadają muzyce barw i pobudzają wyobraźnię. Bo Jazz to muzyka wolności i nieograniczonej fantazji...
Artyści: Małgorzata Szmuda, Sebastian Ślusarczyk, Ireneusz Wojtczak, Marcin Bożek, Grzegorz Sycz, Sławomir Rodrigez Porębski


ALTERNATYWNE ZWIEDZANIE MIASTA
Miejsce działań: Centrum Gdyni
Czas trwania: godz. 12.00-17.00
Zobacz, posłuchaj i poczuj Gdynię wszystkimi zmysłami! Alternatywne Zwiedzanie Miasta to Gdynia widziana, słyszana i eksplorowana od niespodziewanej strony. Pięć godzinnych działań mobilnych zaprowadzi nas do miejsc zazwyczaj trudno dostępnych lub nieoczywistych, które pozwolą nam świeżym okiem dostrzec potencjał kulturalny i turystyczny miasta. Spacery poprowadzą przewodnicy, eksperci i artyści, którzy podzielą się swoimi pasjami i odkryją przed nami gdyńskie tajemnice. Przygotowana zostanie mapa ciekawych aktywności i kulturalnych tras po Gdyni.

Gdynia rowerowa
Godz. 12.00-13.00
Start: Plac Grunwaldzki
Spacer rowerowy po Gdyni promujący korzystanie z ścieżek rowerowych w Gdyni i Trójmieście. Rowerzyści przejadą ścieżkami komunikacyjnymi w obrębie Śródmieścia i Wzgórza Św. Maksymiliana. Każdy z uczestników otrzyma mapkę z trasami rowerowymi oraz informację na temat najciekawszych rajdów w okresie wiosenno - jesiennym. Zachęcamy do aktywnego wypoczynku razem z całą rodziną!
Prowadzenie: Małgorzata Faleńska, przewodniczka, Klub Rowerowo-Narciarski "Fala" przy PPTK w Gdyni.

Gdynia miejska

Godz. 13.00-14.00
Start: wejście do Muzeum Miasta Gdyni, ul. Zawiszy Czarnego 1
Gdynia jako miasto: ulokowane nad chłodnym morzem, z korytarzami ulic rozpiętymi pomiędzy jego brzegiem a łagodnymi wzgórzami morenowymi, z Kamienną Górą, wyrastającą ponad ścisłym Centrum. Gdynia to wyjątkowe miasto również dlatego, że jej miejskość została opowiedziana nowoczesnym językiem architektonicznym. Wiek XX, a także nasze czasy, zmagają się z kryzysem budowania dobrej, żywej przestrzeni publicznej - tym bardziej warto podejrzeć "jak to się robi w Gdyni". Zapraszam na krótką prezencję i na wspólne letnie flanerowanie ulicą Świętojańską, zaglądając po drodze w mikroświaty Armii Krajowej, Obrońców Wybrzeża, Żwirki i Wigury, Kilińskiego, Traugutta...Spacer zachęci nas do dalszej eksploracji Gdyni i poszukiwania pozytywnej energii zawartej w tkance miasta.
Prowadzenie: Monika Zawadzka, architektka, antropolożka kulturowa, Akademia Sztuka Pięknych w Gdańsku.

Gdynia teatralna
Godz. 14.00-15.00
Start: Teatr Miejski w Gdyni, ul. Gen. Józefa Bema 26
Magiczna godzina w teatralnym labiryncie Witolda Gombrowicza. Zapraszamy na zwiedzanie zakamarków teatru: garderoby, sceny i jej kulis, pracowni krawieckiej i rekwizytorni. Głowa Meduzy, karabela, skrzydło Anioła, kostium uwodzicielskiego Hrabiego de Valmont z "Niebezpiecznych związków" i przebiegłej Cruellli de Moon ze "101 dalmatyńczyków" oraz wiele innych niesamowitych rekwizytów i kostiumów teatralnych - na wyciągniecie ręki.
Na teatralnym szlaku spacerowicze spotkają się również z aktorkami Teatru Miejskiego: Olgą Barbarą Długońską i Anną Iwasiutą, które zaprezentują etiudę teatralną i zaproszą widzów do udziału w ćwiczeniach teatralnych!
Dodatkową atrakcją spaceru będzie możliwość wygrania dwóch podwójnych zaproszeń na Scenę Letnią Teatru Miejskiego. Oprócz tego, każdy uczestnik spaceru otrzyma teatralną niespodziankę.
Prowadzenie: Anna Zawadzka, Teatr Miejskim im. Witolda Gombrowicza w Gdyni.
Ilość miejsc ograniczona (30 osób)

Gdynia filmowa
Godz. 15.00-16.00
Start: przy restauracji Barracuda, ul. Bulwar Nadmorski 10
Spacer szlakiem filmów zrealizowanych w Gdyni - szybki montaż, wartka akcja, kolaż gatunków! Poznamy ciekawe miejsca związane z kinematografią i posłuchamy barwnych opowieści z planów filmowych ("0_1_0", "Stawka większa niż życie", "Rapsodia Bałtyku", "Kryminalni", "Czwarta władza" i wiele innych). Wycieczka zostanie urozmaicona m.in. krótkim pokazem filmowym w nietypowej lokalizacji. Przewidziany jest bonus dla zaawansowanych spacerowiczów.
Prowadzenie: Jurek Rados, reżyser, scenarzysta, Gdyńska Szkoła Filmowa; Marcin Borchardt, dziennikarz, reżyser.

Gdynia dźwiękowa
Godz. 16.00-17.00
Start: przy restauracji Rodizio el Toro, ul. Mickiewicza 1, Kamienna Góra
Co słychać w Gdyni? Nietypowy "Spacer ze słuchaniem" ulicami Gdyni, który odkryje przed nami muzykę miasta - dźwięki nie słyszane na co dzień. Główną intencją spaceru będzie skupienie się na odbieranym w danej chwili krajobrazie akustycznym miasta tzw. soundscape - będziemy koncentrować się na otaczających nas dźwiękach, przemierzając ciekawe i zróżnicowane akustycznie obszary miasta, zastanowimy się nad ideą ekologii akustycznej. Podczas spaceru dźwięki nagrywane będą przy użyciu przenośnego rejestratora. Odsłuch nagranych dźwięków przerodzi się na drodze elektronicznego przetwarzania w krótką improwizację elektroakustyczną Arszyna na temat soundscape'u Gdyni. Bonus dla zaawansowanych spacerowiczów w postaci warsztatów - ćwiczeń i zabaw pogłębiających refleksję nad słuchaniem i słyszeniem.
Prowadzenie: Krzysztof Arszyn Topolski, perkusista, muzyk elektroniczny, improwizator.


KONKURS
Pięciu najwytrwalszych spacerowiczów, którzy wezmą udział w największej ilości spacerów, otrzyma CudaWiankowe niespodzianki na podstawie prawidłowo wypełnionych kart spacerowicza. Karty spacerowicza będą wydawane w punkcie startu każdego spaceru.
Rozstrzygnięcie konkursu: godz. 19.40, Punkt Informacyjny w Alei Topolowej


Organizator: Miasto Gdynia

Sponsor: Grupa Lotos

Patroni medialni: Gazeta Wyborcza, Radio Chilli Zet, Metro, gazeta.pl, TVP Kultura, 4Fun.TV, dlaStudenta.pl, muzikanova.pl, Empik, ICC PKP, trojmiasto.pl, Radio Gdańsk, przewodnik TheVisitor, City Channel

Produkcja:
Stowarzyszenie A KuKu Sztuka

Przeczytaj także

Opinie (73) 9 zablokowanych

 • (2)

  lubić Gdynie mocno mocno! :) :)

  • 69 22

  • bardzo bardzo! :)

   • 11 4

  • i nie chcieć się nigdzie z niej wynieść:)

   aaach

   • 9 7

 • Jest dobrze (1)

  Spodziewałem sie ze beda grane szanty albo inny perfect, a tu mile zaskoczenie. Gdynia moje miasto ;)

  • 83 17

  • proponuję żeby Jimi Tenor miał właściwy support czyli Mocz Tenora, mocno niedoceniany zespół beatowy :))

   • 1 1

 • cuda moga byc (1)

  wianki podaruj sobie

  • 9 20

  • ale bełkoczesz

   • 2 4

 • w zeszłym roku było lepiej (6)

  czesław i raz dwa trzy było super
  teraz jakiś pasztet

  • 18 106

  • a te negatywy (1)

   to możecie sobie wsadzić

   • 4 25

   • Opinia została zablokowana przez moderatora

  • jedź do Gdańska!!!! (1)

   co ty piszesz człowieku???? czesław i 1,2,3 - to dopiero syf. Idę na Jimiego i Morcheebę a ty buraku jedź do Gdańska na Maleńczuka

   • 3 5

   • sam jesteś burak

    i tyle w temacie

    • 1 3

  • ze szto? (1)

   ze szto????? czeslaw spiewa mimo ze nie umi, a po raz dwa trzy zdejmowali mnie z klamki z paskiem zapietym na szyi... w zeszlym roku byla chryja az niemilo. za to w tym... pewien poziom juz jest:)

   • 2 3

   • taa poziom

    taki sam poziom jak beach party i inne heinekeny. nuda i tyle

    • 0 5

 • szok

  rewelacja , gratulacje za dobór artystów !!!

  • 52 8

 • a bębny? (2)

  W zeszłym roku było podobno jeszcze morze zasłane wiankami ze swiatełkami(podobno bo miałam wtedy zajenty czas),a poźniej były bębny do samiuśkiego rana - i to było coś wspaniałego!
  Mam nadzieje że w tym roku tez to bedzie bo najbardziej to cos takiego interesuje a nie jakies tam grajkowie i artyści-to sprawa ostatniegiego rzędu ważności.

  • 10 13

  • Opinia została zablokowana przez moderatora

  • piękne słowne rozwolnienie, gratuluję !

   • 4 1

 • no i pięknie :) (2)

  widzę że w Gdyni coraz więcej się dzieje Opener, Festiwal Filmów Fabularnych, dużo happeningów takich jak np. "rzuć wszystko i chodź się całować' a teraz jeszcze Cudawianki :]


  mega, mega, mega

  • 25 13

  • elegancko (1)

   bardzo sympatyczny evencik

   • 1 5

   • sam jestes iwencik

    anglofilu

    • 2 4

 • sciezki rowerowe w gdyni ???????? (3)

  Ale sie usmiałam, doprawdy zabawne to było :D, mieszkam na Kamiennej Górze a na jazdy rowerowe umawiam sie do Gdańska, bo tu nie ma gdzie jezdzic heh.Moze niech miasto najpierw wybuduje sciec sciezek ( zamiast malowac białe pasy na asfaltowych chodnikach) a dopiero potem o nich opowiada.

  • 29 13

  • (1)

   racja, zamiast aspirować do miana nowoczesnego miasta imprezami, włodarze gdyni zabraliby się w końcu do roboty i postarali się o jakieś sensowne drogi dla rowerów?

   • 10 2

   • jadąc z Redy do Gdańska

    ..
    2 krotnie łamię zakaz wjazdu B-9
    4 krotnie łamię nakaz jazdy pseudo drogami dla rówerów z fazowanych kostek.

    I nie da rady lepiej, Gdynia na rower nadaje się tylko górski z amortyzacją ma szosie nie ma wyjścia i trzeba łamać zakazy/nakazy

    • 0 0

  • Gdyńskie bajanie o ścieżkach rowerowych

   Panie Prezydencie kiedy w Gdyni będziemy mieli ścieżki do jazdy rowerami???

   • 0 0

 • jak zwykle sie zawiodłam (4)

  z roku na rok jest coraz gorzej ... niby coś "jest" ale w sumie niema nic ciekawego

  • 12 60

  • a czego szanowna pani by oczekiwała? (1)

   program jest bogaty i obszerny. nic nie pasuje? to może koleżanka stworzy własną mega wypasioną imprezę, która wreszcie zadowoli nawet niezwykle wyrafinowane gusta?

   • 10 8

   • ooooo

    ooooooo zabrzmiało groźnie ... panie szanowny hehe

    • 4 4

  • Zapraszam do Gdańska

   Tam w Noc Świętojańską czaruje wokalistka Wyszkoni, wokalista zespołu Video, Maleńczuk - kiedyś Pan i biedna orkiestra filharmoniczna będzie musiała to wszystko zagłuszyć :) A tak poważniej: gorąco polecam pana Tenora z Afrykanami - totalna magia muzyczna. O Morcheebie nie wspominając. Toż to historia przyjemnej muzyki.

   • 12 0

  • to zapraszam do gdańska tu się dopiero "dzieje" ;) noc świętojańska na wypasie :p

   • 2 2

 • bosko bosko (7)

  zaskakujący dobór artystów... w końcu bardziej alternatywnie a nie komercha :)
  p.s. koncert Jimiego Tenora byl już w Polsce ok 3 lat temu w Koszalinie :) więc to na pewno nie jest 1 raz.

  • 24 6

  • (4)

   o ile dobrze pamietam byl tez w Gdansku, chyba na All About Freedom

   • 6 1

   • chyba cos mylisz (3)

    a ci co stawiaja CI plusy to tez maja problemy z pamiecia. KOncert byl w sfinksie w tym samym skladzie. zaraz po wydaniu plyty z tym skladem.

    • 2 0

    • zgadza sie (1)

     ale bez rewelki

     • 1 1

     • to chyba

      na nim nie bylas

      • 1 0

    • tu i tu

     byl i w sfiksie i na aafie taka prawda

     • 3 0

  • ... (1)

   nauczcie sie czytac ze zrozumieniem ... jedyny koncert w Polsce Jimiego Tenora z udziałem 7-osobowego składu Kabu Kabu...pozdro

   • 2 1

   • i to jest nieprawda

    tylu muzykow bylo w sfinskie. jak nie bylas to sprawdz na zdjeciachy. stali w dowhc rzedach na scenie bo by sie nie zmiescili.

    • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Sprawdź się

W jakim trójmiejskim teatrze grała Teresa Budzisz-Krzyżanowska?