• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
stat
Impreza już się odbyła
Aktualna edycja:
Cudawianki 2023
PATRONAT

CudaWianki 2014 (48 opinii)

Idea imprezy bazuje na nawiązaniu do tradycji Nocy Świętojańskiej - Cudawianki ożywiają i tworzą przestrzeń cudownych zdarzeń ku celebrowaniu radości życia i spontanicznemu uwalnianiu energii. Niezwykła sceneria miejskiej plaży i bulwaru, bliskość morza decydują o wyjątkowej atmosferze Cudawianków, które w niebanalny sposób otwierają się ku osobom zainteresowanym kulturalnym spędzeniem czasu. Cudawianki to idealna okazja, aby rzesze mieszkańców i turystów w ten wyjątkowy, ciepły czerwcowy weekend mogły wspólnie celebrować nadejście lata.

Relacja z imprezy

Wydarzenie "LATO ZACZYNA SIĘ W GDYNI: Cudawianki" inauguruje sezon letni w Gdyni.  Cudawianki to unikatowa na skalę ogólnopolską propozycja spędzenia Nocy Świętojańskiej. Zeszłoroczne wydarzenie przyciągnęło do centrum miasta bardzo dużą widownię. Miasto Gdynia, organizator imprezy, zadba o różnorodny i unikatowy program: na widzów czekają koncerty gwiazd zagranicznych i polskich oraz szereg artystycznych działań w przestrzeni miejskiej aktywizujących szerokie grono odbiorców. Wszystkie te wydarzenia będą miały miejsce 21 czerwca na Plaży Gdynia Śródmieście oraz w centrum miasta.

hip-hop - koncerty w Trójmieście


PROGRAM
Scena Główna / Scena Cudawianki - Plaża Śródmieście
Scena Alternatywna / Scena InfoBox - Gdynia InfoBox

Z wielką przyjemnością ogłaszamy, że na scenie głównej ulokowanej na Plaży Śródmieście w dniu 21 czerwca 2014 wystąpią GENTLEMAN & THE EVOLUTION, O.S.T.R., REBEKA. Line up otwiera koncert BIXBIT - zespołu wyłonionego w wyniku rozstrzygnięcia konkursu.

SCENA CUDAWIANKI / GŁÓWNA - LINE UP:
19.00 BIXBIT
20.00 REBEKA
21.15 O.S.T.R.
23.00 GENTLEMAN & THE EVOLUTION

Cudawiankowe koncerty na Plaży Śródmieście poprowadzi znakomita dziennikarka i miłośniczka muzyki - Agnieszka Szydłowska.

SCENA INFOBOX

Ogłaszamy powstanie drugiej, dziennej sceny koncertowej w gdyńskim InfoBoxie. Scena InfoBox ugości młode zespoły wykonujące muzykę alternatywną, które zostały wybrane w wyniku rozstrzygnięcia oficjalnego konkursu organizowanego przez Miasto Gdynia, InfoBox oraz Cudawianki 2014.

W dniu 21 czerwca pomiędzy godziną 15 a 19 wystąpią 4 zespoły: State Urge / Pedal Distorsionador / Fabletales / Juha. Zapraszamy! Wstęp wolny!

LINE UP:
15.00 STATE URGE
16.00 PEDAL DISTORSIONADOR
17.00 FABLETALES
18.00 JUHA


Idea imprezy bazuje na nawiązaniu do tradycji Nocy Świętojańskiej - Cudawianki ożywiają i tworzą przestrzeń cudownych zdarzeń ku celebrowaniu radości życia i spontanicznemu uwalnianiu energii. Niezwykła sceneria miejskiej plaży i bulwaru, bliskość morza decydują o wyjątkowej atmosferze Cudawianków, które w niebanalny sposób otwierają się ku osobom zainteresowanym kulturalnym spędzeniem czasu. Cudawianki to idealna okazja, aby rzesze mieszkańców i turystów w ten wyjątkowy, ciepły czerwcowy weekend mogły wspólnie celebrować nadejście lata.

Z wielką przyjemnością ogłaszamy, że na scenie muzycznej w dniu 21 czerwca 2014 ulokowanej na Plaży Śródmieście jako gwiazda główna wystąpi ogólnoświatowo rozpoznawalny artysta - GENTLEMAN & THE EVOLUTION, słynący z ultraenergetycznych koncertów w rytmach reggae. Tego nurtu muzycznego na cudawiankowej scenie jeszcze nie było.GENTLEMAN - 38-letni muzyk ma na swoim koncie 6 albumów studyjnych i gra na światowych scenach od 20 lat. Bezpretensjonalna, szczera muzyka w rytmach reggae, intensywność brzmienia, koncertowa energia zjednała mu miłość globalnej publiczności. Gentleman stał się z biegiem czasu międzynarodowym headlinerem jeśli chodzi o muzykę reggae. W Polsce gościł kilkukrotnie, za każdym razem euforycznie witany przez swoich fanów. Jesteśmy przekonani, że cudawiankowy koncert przejdzie do historii jako jeden z bardziej zjawiskowych i satysfakcjonujących dla publiczności.Więcej informacji:
www.gentleman-music.com

Szczegółowy program:
12.00-18.00 | Akcja Wianki | Bulwar Nadmorski
12.00-18.00 | Warsztaty | Bulwar Nadmorski
12.00-18.00 | Plażowa Strefa Rekreacji | Plaża Śródmieście
12.00-18.00 | Ekostrefa / Ekotarg | Bulwar Nadmorski
12.00-20.00 | Strefa Dobrego Dizajnu | Aleja Topolowa
12.00-20.00 | Cudapiknik | Bulwar Nadmorski
12.00-24.00 | Food Trucks | Aleja Topolowa
12.00-24.00 | Coastline Meeting | Bulwar Nadmorski
15.00 | koncert STATE URGE | Scena InfoBox
16.00 | koncert PEDAL DISTORSIONADOR | Scena InfoBox
17.00 | koncert FABLETALES | Scena InfoBox
18.00 | koncert JUHA | Scena InfoBox
19.00 | koncert BIXBIT | Scena Cudawianki
20.00 | koncert REBEKA | Scena Cudawianki
21.15 | koncert O.S.T.R. | Scena Cudawianki
23.00 | koncert GENTLEMAN & THE EVOLUTION | Scena Cudawianki
01.00 | koniec wydarzenia
UWAGA! KONKURS DLA MŁODYCH ZESPOŁÓW

Scena InfoBox ugości młode zespoły wykonujące muzykę alternatywną, które zostaną wybrane w wyniku rozstrzygnięcia oficjalnego konkursu organizowanego przez Miasto Gdynia, InfoBox oraz Cudawianki 2014.

Nagrodą główną w konkursie jest występ na scenie głównej w godzinach 19.00-19.45 przed gwiazdami wieczoru.

Na Scenę Gdynia InfoBox wybrano zespoły: Bixbit, State Urge, Pedal Distorsionador, Wilga, Fabletales. Na Scenie Głównej zagra zaś Bubble Chamber, które zdobyło najwięcej głosów!

W dniu 21 czerwca 2014 ulokowanej na Plaży Śródmieście wystąpią O.S.T.R oraz zespół REBEKA. Scena koncertowa zapowiada się nadzwyczaj energetycznie. Każdy z zespołów reprezentuje inny nurt muzyczny, tworząc wybuchową mieszankę na powitanie lata. Jednocześnie z radością informujemy, że Cudawiankowe koncerty na Plaży Śródmieście poprowadzi, jak co roku, znakomita dziennikarka i miłośniczka muzyki - Agnieszka Szydłowska.

CW 2014 to także intensywne, artystyczne działania w przestrzeni miejskiej połączone z warsztatami dla szerokiego grona odbiorców, w tym Bulwar Cudów, Akcja Wianki czyli wspólne plecenie eko i etnowianków. Podczas wydarzenia odbędzie się wielki Cudapikinik zachęcający do aktywnego wypoczynku na Bulwarze Nadmorskim, tuż przy Plaży. Wszystkie te aktywności są całkowicie otwarte dla uczestników wydarzenia.

Na wszystkie wydarzenia - WSTĘP WOLNY!

www.cudawianki.eu
www.facebook.com/CudaWiankiGdynia


O.S.T.R
+ DJ HAEM, NOISE TRIO + sekcja dęta

Gdynia / Plaża Śródmieście / godz. 21.15
Koncert O.S.T.R podczas Cudawianków będzie miał rozbudowany charakter - z artystą wystąpią: DJ HAEM, NOISE TRIO + sekcja dęta.


Muzyk, raper, kompozytor, producent, skrzypek. O.S.T.R. pierwsze własne próby z Hiphopem rozpoczął w 1993 r. - wtedy jeszcze przy pomocy domowego radiomagnetofonu "Kasprzak". Nie był to jednak jego pierwszy kontakt z muzyką - od dziecka jego hobby to gra na skrzypcach. Jest absolwentem Akademii Muzycznej w Łodzi i laureatem kilku renomowanych konkursów. Jego nagrania hip-hopowe zaczęły się w 1995 r. w ramach grupy BDC, która w 1998 r. przeformowała się w LWC, by w następnym roku zawiesić działalność. O.S.T.R. działał dalej solo oraz przez jakiś czas w ramach projektu Obozu TA. W 2001 wydał swój oficjalny solowy debiut "Masz to jak w banku" nakładem Asfalt Records. Jego współpraca z wytwórnią trwa do dzisiaj. Przez 13 lat Ostry wydał w Asfalt Records 15 albumów, głównie solowych, ale także we współpracy z zaprzyjaźnionymi producentami i raperami. Legendę Ostrego zbudowały głównie jego przekraczające granice koncerty. Nie ogranicza się w ich trakcie do klepanego repertuaru, lecz ciągle improwizuje, freestyle'uje (najlepiej w Polsce) i prowadzi żywy dialog z publicznością. Od 2003 roku nagrywa i koncertuje wyłącznie z DJ Haemem.

Od 2007 roku koncertuje też głównie z akompaniamentem instrumentalnego zespołu (Sofa, ŁDZ Orkiestra, a ostatnio Noise Trio). W swojej karierze współpracował także często z artystami zza granicy jak Keith Murray, Evidence, El Da Sensei, Tame One, Craig G, Grand Agent, Main Flow, Cadillac Dale, brytyjska grupa Skill Mega i holenderskie duo producenckie Killing Skills. Jednak najwięcej emocji przyniosło nagranie w tym roku wspólnego albumu ze znanym nowojorskim producentem kanadyjskiego pochodzenia Marco Polo. Jest to pierwszy przypadek, kiedy muzyk hiphopowy tej rangi nagrywa całą płytę z polskim wykonawcą. Ostry to także zdobywca dwóch Fryderyków, kilku Złotych Płyt i dwóch Platynowych. Żonaty, ma dwóch synów.

Główna dyskografia:
"Masz to jak w banku" (2001) / "30 minut z życia" (2002) / "Tabasko" (2002) / "Jazz w wolnych chwilach" (2003) / "Jazzurekcja" (2004) / Projekt Ostry Emade "Szum rodzi hałas" (2005) / "7" (2006) / "HollyŁódź" (2007) / "Ja tu tylko sprzątam" (2008) / "O.C.B." (2009) / "Tylko dla dorosłych" (2010) / Projekt Ostry Emade "Złodzieje zapalniczek" (2010) / "Jazz, dwa, trzy" (2011) / Tabasko "Ostatnia Szansa Tego Rapu" (2012) / O.S.T.R. & Hades "HAOS" (2013) / O.S.T.R. & Marco Polo "Kartagina" (2014)


REBEKA
Gdynia / Plaża Śródmieście / godz. 20.00


Rebeka to połączenie dwóch silnych indywidualności w imię jednego, jeszcze silniejszego bytu muzycznego. Iwona Skwarek i Bartosz Szczęsny to wymagające wiele od siebie nawzajem, skrajnie odmienne osobowości. Dzięki starciu ich charakterów i często odmiennych spojrzeń na muzykę, Rebeka jest zespołem nietuzinkowym - wojownikiem szalonym i nieprzewidywalnym, który apogeum wspólnej energii osiąga w czasie koncertów.

Iwonę i Bartosza fascynuje z jednej strony popowość i melodyjność, a z drugiej szukanie ciekawych brzmień i eksperymentowanie. Łączą elektronikę z ambitnym popem. Używają do swych kompozycji różnorakich sprzętów: syntezatorów analogowych z lat 80-tych, zabawkowych cyfraków, gitary elektrycznej i basowej, dyktafonu taśmowego. Piękny, silny głos Iwony, niejednoznaczne, płynące z głębi jej duszy teksty, wyrafinowane kompozycje duetu, światowej klasy produkcja i charyzma sceniczna to znaki rozpoznawcze Rebeki.

Debiutancka płyta Rebeki, "Hellada", to album kompletny i dopracowany w każdym szczególe, ale także pełen piękna, brudu i emocji. Chłodne brzmienie syntezatorów i pulsujący rytm basów przemieniają słuchacza, wciągają w poszczególne historie i nie pozwalają przejść obojętnie.

"Hellada" zebrała bardzo entuzjastyczne recenzje. Znalazła się na czołowych pozycjach wielu muzycznych podsumowań minionego roku (np. Trójka, Onet, Brand New Anthem, T-Mobile Music) oraz zdobyła najważniejszy, prestiżowy tytuł Polskiej Płyty Roku 2013 w rankingu dziennikarzy Gazety Wyborczej. 

Od trzech lat Rebeka jest stałym gościem najważniejszych polskich festiwali, takich jak: Open'er, OFF Festival, Selector i FreeForm. Duet dotarł także ze swoją muzyką daleko poza Polskę. Wystąpił na c/o POP w Kolonii, Reeperbahn Festival w Hamburgu, CMJ w Nowym Jorku czy The Great Escape w Brighton, a single "Stars" i "Nothing To Give" zostały wydane przez portugalską wytwórnię Discotexas.

Członkowie zespołu działają także poza Rebeką. Iwona pojawiła się gościnnie na ostatnim albumie projektu Waglewski Fisze Emade oraz na płycie "Flora" portugalskiego producenta Moullinexa. Bartosz zmiksował debiutancki album zespołu Kamp!, a obecnie produkuje nadchodzący krążek The Dumplings. 

Z kolei utwory Rebeki wzięli na warsztat uznani twórcy. Na kolejno wydanych singlach: "Fail" i "Melancholii" oraz "Stars" znalazły się remiksy stworzone przez Moullinex'a, Punks Jump Up, Daniela Drumza, Shindu, Ul/Kr czy Klaves'a. 
Prawdziwą twarz Rebeki, jej wolność i dzikość, trzeba zobaczyć i usłyszeć na żywo. 

Dodatkowo ogłaszamy powstanie drugiej, dziennej sceny koncertowej w gdyńskim InfoBoxie.

Scena InfoBox ugości młode zespoły wykonujące muzykę alternatywną, które zostaną wybrane w wyniku rozstrzygnięcia oficjalnego konkursu organizowanego przez Miasto Gdynia, InfoBox oraz Cudawianki 2014.
Nagrodą główną w konkursie jest występ na scenie głównej w godzinach 19.00-19.45 przed gwiazdami wieczoru.
Na zgłoszenia czekamy do 3 czerwca 2014. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone w dniu 8 czerwca 2014.
Regulamin + formularz konkursowy dostępne są na www.cudawianki.eu.

Zgłoszenia należy nadsyłać mailowo na adres: konkurs@cudawianki.eu lub/i dostarczyć osobiście do gdyńskiego InfoBoxu [recepcja].
Na wszystkie wydarzenia - WSTĘP WOLNY!


CUDAWIANKI: AKCJE MIEJSKIE

CUDAPIKNIK - WIELKIE PIKNIKOWANIE + BULWAR CUDÓW
a w tym:
STREFA REKREACJI na Plaży: Windsurfing | Bodyboarding | Skimboarding | Akrobacje | Parkour | Joga & Pilates | Strefa Relaxu: leżakowanie + opalanie | Strefa Contest: Papier - Kamień - Nożyce Cup + Turniej w Kapsle i wiele innych.
EKOSTREFA - WARSZTATY: Ekowianki + Etnowianki | 3 Flos - naturalne kosmetyki hand made | Eko Targ | Fab Lab - Seed Bomby + Paletowy Ogród Wertykalny| Rzemieślnicze Open Studio| Kreatywna Edukacja | Centrum Nauki Experyment | Zielona Stonoga | Common Table + Food Design | Fundacja Akcja Bałtycka | TuBaza: warsztaty z sitodruku + koszulka DIY + pokaz drukowania 3D + solar cooker | Resthki
PIKNIK NA BULWARZE: Strefa Gier Planszowych | DJ SETS | SLOW FOOD
ALTERNATYWNE ZWIEDZANIE MIASTA: GRA MIEJSKA - URBAN GARDENING " Rozsadź" z nami Miasto!
FOOD TRUCKS: street food z samochodów
STREFA DOBREGO DIZAJNU: moda uliczna / street fashion
EKOTRANSPORT: Zdrowy Rower - serwis i wypożyczalnia rowerów

CUDAWIANKI 2014 w tym roku zapraszają na BULWAR NADMORSKI. Podczas Lato zaczyna się w Gdyni: CUDAWIANKI 2014, Gdynia przygotowała dla Was szereg intensywnych działań artystycznych i rekreacyjnych.

Punktualnie w południe rozpoczynamy tradycyjnie wielkie, gdyńskie leniuchowanie - CUDAPIKNIK. Rozkładamy plażowe parasole, leżaki, przynosimy koce, książki i kosze z ulubionymi przekąskami. Celebrujemy nadejście lata wśród przyjaciół, na trawie, ciesząc się słońcem i morską bryzą!

Czekają na Was stoiska z domowymi wypiekami, przepyszną lemoniadą, prawdziwą wodą sodową i zdrowymi, orzeźwiającymi napojami. Zbudujmy wspólnie strefę slow life i slow food. A wszystko to przy dźwiękach DJ SETS by TOMEK HOAX & friends.

Przybywajcie z koszami piknikowymi! CUDAPIKNIK zaprasza do wspólnego posiłku przy COMMON TABLE. Zasiądźmy razem przy specjalnie zaprojektowanym, długim stole, gdzie poznacie nowych, wspaniałych ludzi. Celebrujmy wspólne posiłki!

Dla fanów dobrze zaprojektowanego jedzenia przygotowaliśmy spotkanie z prawdziwym FOOD DESIGNEM.

Zobaczycie, jak niewiele trzeba, żeby zwykły posiłek stał się naprawdę wyjątkowy.
Oczy by jadły i będą jeść - o tak!

Dla bardziej aktywnych cudapiknikowiczów tuż po posiłku, dla spalania i zdrowia - hula hop | bule | gra w klasy | guma do skakania | badminton| slackline.

W programie akcji dziennych także:
AKCJA WIANKI - znane i lubiane Ekowianki i Etnowianki czyli wyplatanie wianków, ze specjalnym pokazem plecenia prawdziwego etnowianka, prowadzonym przez Koło Gospodyń Wiejskich z Lubichowa.

Dla miłośników sportów wodnych przygotowaliśmy w tym roku coś naprawdę wyjątkowego - zapraszamy do cudawiankowej PLAŻOWEJ STREFY REKREACJI. Pod okiem najlepszych instruktorów z Wybrzeża każdy zainteresowany będzie mógł spróbować swoich sił w treningu surferskim, poruszaniu się na dla body-boardzie, skorzystać z profesjonalnego toru skimboardowego i wiele innych. Nad całością będą czuwać profesjonalni szkoleniowcy, którym na pewno nie zabraknie szalonych pomysłów na poprowadzenie porządnego treningu. Oprócz tego czeka na Was testowanie sprzętu, animacje w grupach, zawody i konkursy z nagrodami. Prosimy przygotować się na kąpiel w morzu!

Stroniących od morskich fal zapraszamy do strefy akrobacji, gdzie razem z Jump City i KS Movement - parkour poczujecie, co to znaczy latać!

Dla równowagi proponujemy strefę wyciszenia, a w niej sesje jogi i pilates, budowę zamków z piasku, turniej w kapsle. Przygotujcie się również na jedyny w swoim rodzaju CUDAWIANKOWY "Papier - Kamień - Nożyce" CUP w którym może być tylko jeden zwycięzca!

Gdynia - Miasto Ekologiczne, zatem CUDAWIANKI są eko!
Zapraszamy do EKOSTREFY pełnej warsztatów, pokazów, prelekcji promujących ekologiczny tryb życia. Wspólnie zastanowimy się co Matka Ziemia daje nam najlepszego. Razem z 3 FLOS stworzymy naturalne kosmetyki według tradycyjnych receptur, których nie powstydziłaby się Wasza babcia. Pachnąca i musująca kula do kąpieli, maseczka marchewkowa do twarzy, pomarańczowo-kawowy peeling i tonik pietruszkowy to tylko nieliczne z przepisów, których nauczycie się podczas naszych zajęć. Na dodatek wszystkie są naprawdę smaczne. Produktów do Waszego domowego SPA możecie poszukać na EKO TARGU, pełnym świeżych owoców i warzyw, które niejednego zachęcą do zakupu czystej i wybuchowej eko-witaminy!

Nie zabraknie warsztatów z kreatywnego recyklingu i up-cyklingu. Zajęcia dla najmłodszych czyli EKO - DEKO z Kreatywną Edukacją to propozycja, która obudzi w dzieciakach nieposkromione pokłady plastycznej wyobraźni. Tekturowe rolki, które zamienią się w sowy, gazetowe wazoniki, butelkowe przyborniki, domowe akwarium i papierowa łąka to tylko niektóre z magicznych propozycji.

Centrum Nauki EXPERYMENT pod okiem swoich edukatorów opowie o kolejnych wcieleniach surowców wtórnych. Umeblujemy z nich pokój, poszukamy pomysłów na niebanalne, nadmorskie pamiątki, pomyślimy nad eko opakowaniami dla naszych domowych roślin.

Przyjrzymy się żywiołom, sprawdzimy ile siły drzemie w roślinach, czy znamy potęgę Natury i jej odnawialnych energii. Specjalne stanowisko "Elektryczna układanka", gdzie każdy będzie mógł poeksperymentować z prądem - bezpiecznie!

ZIELONA STONOGA poprowadzi warsztat z recyklingowej biżuterii: kolczyki z ołówków, klocków lego, zużytych kart bankomatowych? Nic trudnego! Prawdziwa fashion blogerka ma co najmniej jeden wpis na ten wdzięczny temat.

Duet RESTHKI zaprasza na upcyklingowe warsztaty z reanimacji zabawek. Bezgłowe misie, popsute lalki - po co wyrzucać zepsute zabawki, skoro możemy przywrócić je do życia w nieco zmienionej formie. Przyjdź ze swoim najukochańszym misiem i ożyw go na nowo! Na pewno znowu się do Ciebie uśmiechnie!

Zapraszamy również do wspólnego tworzenia CUDAWIANKOWEJ mozaiki z nakrętek po butelkach na gdyńskim Bulwarze.

Po raz pierwszy w Gdyni - zapraszamy do RZEMIEŚLNICZYCH OPEN STUDIO - stanowisk warsztatowych na Bulwarze Nadmorskim. Każdy z nas będzie mógł podpatrzeć, jak pracuje prawdziwy artysta - rzemieślnik. Odwiedzimy mobilny salon renowacji mebli, zajrzymy do pracowni krawieckiej, sprawdzimy jakiej precyzji potrzeba, by wykonać piękny łańcuszek. Spotkamy się z florystką, która o kwiatach i ich kolorach wie wszystko i chętnie podzieli się z nami swoją wiedzą.

CUDAWIANKI wspierają młode ośrodki artystyczno-kulturalne. W tym roku zaprosiliśmy do współpracy gdyńską TUBAZĘ. Jej przedstawiciele zaprezentują nam swoje najciekawsze projekty: otwartą pracownię sitodruku, gdzie każdy będzie mógł przygotować sobie autorski nadruk na koszulkę. Poznamy możliwości drukarki 3D i efekty pracy przy jej użyciu. Zaprosimy również na specjalny pokaz solar cooker.

Również w tym roku będzie z nami trójmiejski FAB LAB. Zaprosi nas do miejskiej, ogrodowej partyzantki. Seed Bombs czyli warsztaty lepienia bomb nasiennych, które rzucone w przestrzeń, po kilku kroplach deszczu, wybijają się do słońca, tworząc przepiękne, roślinne kompozycje w miejscach nie zawsze oczywistych. Razem z ekipą FAB LABU skonstruujemy namiastkę ogrodu w mieście - verti ogród, czyli zieloną, up-cyklingową kompozycję z wykorzystaniem zużytych palet. Idealne rozwiązanie dla małych przestrzeni naszych balkonów.

W cudawiankowej ekostrefie znajdzie się również miejsce na działania organizacji pozarządowych. Będzie z nami FUNDACJA AKCJA BAŁTYCKA czyli trójmiejski program badawczy, zajmujący się migracjami ptaków. Razem z ornitologiem udamy się na wycieczkę w poszukiwaniu najpiękniejszych ptasich osobników, które umilają nam letnie poranki i dni. Będziemy również mogli zdobyć prawdziwe sprawności zawodowego ornitologa, np. przeliczając ptasią wagę przed i po podróży przez Bałtyk , zagramy w ptasie memory i wiele, wiele innych.

W Alei Topolowej staną przed Wami najważniejsze, trójmiejskie food trucki. Przed Wami premiera nowego trójmiejskiego samochodu. Po raz pierwszy na CUDAWIANKACH 2014 pojawi się BELMONDO. Koniecznie sprawdźcie co ma w ofercie!

Również przed nami kolejna edycja STREFY DOBREGO DIZAJNU, z przykładami najlepszej, polskiej mody ulicznej.
Pamiętajcie!

W tym roku CUDAWIANKI wspierają EKOTRANSPORT.
Przyjedź na CUDAWIANKI rowerem. O sprawność Waszych jednośladów zadba w tym roku gdyński serwis ZDROWY ROWER, założony przez dwóch zawodników i pasjonatów kolarstwa, którzy z ogromnym zaangażowaniem przeprowadzają rowerowe renowacje, składanie rowerów na indywidualne potrzeby, a także zajmują się "bike fittingiem".

Przeczytaj także

Aktualna edycja

Opinie (48) 2 zablokowane

 • hmm (6)

  Z roku na rok coraz słabiej, ale dobre i to :)

  • 38 71

  • hmm+

   "pierwsze potwierdzone" koncerty! relaks...

   • 8 0

  • no, masakra (1)

   no, po prostu masakra, beznadzieja, do d..y , nie da się żyć w tym kraju, chyba się pochlastam - ale..... przylecę na skrzydłach....

   • 4 10

   • masakry to ty byś nie chiała zobaczyć na wlasne oczy

    proponuje korepetycje z polskiego

    • 10 2

  • To wina Tuska (1)

   i tyle w temacie

   • 6 0

   • niestety obawiam sie ze masz racje- tak zarzadzac finansami panstwa

    to i sa oplakane skutki. Wplywy z podatkow coraz mniejsze to i nie mozna zaprosic zespolow tej klasy co Morcheeba albo Jimmy Tenor czy No Smoking O.

    • 0 2

  • Zawsze możesz spędzić czas w domu przed TV.

   • 1 0

 • REBEKA

  SUPER bardzo sie cieszę!!!!!!!!

  • 27 13

 • No i dobrze, niech wiedzą wszyscy że najlepsze imrpezy w Gdyni (2)

  To tutaj jest rzeczywistość, to u nas jest przyszłość. Sopot i burdel monciak oraz nie wymieniając kluby dla dzieci? Proszę Was.

  Najgorsze co będzie to tylko syf na plaży zostawiony przez Sopocian i Gdańszczan. 3x w tyg. jestem na plaży i w kafejkach i widzę jak grzecznie swoi sprzątają po sobie.

  • 37 67

  • dokladnie tak jest z gdańska jade czesto do Gdyni bo w Budyniolandzie nic niema!!

   szkoda ze takich imprez niema w Gdańsku ale to zasługa Kolesiów partyjnych Budynia!!

   • 4 1

  • gdynie w Gdańsku leją za kamienicami

   Buraku gdyński nie obrażaj gdańszczan

   • 1 1

 • Konczita Wurst przyjedzie? (1)

  Zdjęcie tytułowe nasunęło mi to pytanie...

  • 37 8

  • Koczity Wurst nie będzie-szkoda,ale może wpadnie jakiś Bis-Kup z kiełbasą pod sukienką ...

   • 1 6

 • Gentelman

  widać na kim stylistycznie wzoruje się Bednarek, reggae dla każdego

  • 20 0

 • na Cudawianki najlepszy airport Kosakowo

  • 11 17

 • SUPER (1)

  Gdynia od zawsze na propsie

  • 19 7

  • juz od jakiegos czasu calkiem nie na propsie

   przetrzyj oczy, wyczysc uszy bo czas juz sie obudzic. Byla dobra Gdynia, teraz jest tylko infrastruktura.

   • 1 2

 • Mile widziany również zespół Łąki Łan! :D

  • 39 3

 • początek lata to... (3)

  śpiew, taniec, zabawa.... a tu po raz kolejny smuty dla wąskiej grupy odbiorców.
  Disco polo było by lepsze...;-)
  Jedyne udane cudawianki to te z MORCHEEB'ą kilka lat temu.

  • 28 34

  • Zostań lepiej sam w domu i oglądaj powtórki seriali - będziesz się dobrze bawił.

   • 7 3

  • zgodze sie.

   mam jeszcze filmy z tamtego koncertu to sobie poogladam w ramach powtorki. A upic moge sie kulturalnie na wlasnej kanpie w doborowym towarzystwie :)

   • 1 0

  • Kiedy znowu Morcheeba?

   • 0 0

 • Po co narzekać (2)

  Ludziom nie dogodzisz. ''Słaba muza'' , "wzorowanie się" -zostańcie w domach , zamiast się cieszyć , że jest kolejny koncert na plaży to spływają w większości słabe komentarze. Nie pasuje ci rodzaj muzyki to nie wybieraj się tam, albo chodź ale nie marudź.

  • 60 9

  • po prostu za taka kase mozna zaprosic lokalnych muzykow (zamiast takich "gwiazd") (1)

   zrobic bufet dla gosci (darmowy bigos etc) i jeszcze zostanie.

   • 2 3

   • Wolę mielone...

    • 2 1

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Sprawdź się

Gdzie przechowywany jest obecnie księgozbiór Johanna Uphagena?