stat
PATRONAT

Kultury na warsztacie: Warsztaty ukraińskiej piosenki ludowej

Zapraszamy na kolejne warsztaty z cyklu "Kultury na warsztacie / Warsztaty ukraińskiej piosenki ludowej", które poprowadzi Hanna Tiekucheva. Podczas zajęć uczestnicy i uczestniczki będą pracować nad ludowymi pieśniami ukraińskimi.

sty 23

sobota, godz. 12:00 - 14:00

Gdańsk,
bilety 59  zł
W części teoretycznej będziemy rozmawiać o zawartej symbolice w pieśniach ludowych, a także poznamy historie powstania utworów. Część praktyczna będzie poświęcona pracy z głosem, techniką śpiewu, poprawną dykcją oraz emisją głosu. Uczestnicy i uczestniczki warsztatu dowiedzą się w jaki sposób wyrażać różne nastroje za pomocą wokalizacji (muzyki bez słów) oraz poznają podstawy śpiewu polifonicznego (kanonicznego, dwugłosowego).
---
Hanna Tiekuczewa - śpiewaczka pochodząca z Ukrainy, z miasta Antracyt, Ługańskiej oblaśći; jest absolwentką Ługańskiego Instytutu Kultury i Sztuki (kierunek pedagogika muzyczna). Pani Tiekuczewa współpracowała z Filharmonią Ługańskią, brała też udział w wielu konkursach wokalnych oraz fortepianowych. Przez 10 lat była wokalistką zespołu rockowego "Still blade". Prowadziła także zajęcia wokalne dla dzieci i młodzieży w domu kultury w Antracycie. W Polsce również pracuje z dziećmi oraz śpiewa w chórze "Music Everywhere ".
---
Warsztaty odbędą się w terminach:
12 lipiec (piątek), godz. 17:00-19:30
13 lipiec (sobota), godz. 10:00-12:30
19 lipiec (piątek), godz. 17:00-19:30
20 lipiec (sobota), godz. 10:00-12:30

Udział w warsztatach jest bezpłatny, o uczestnictwie decyduje kolejność zgłoszeń, w warsztatach może wziąć udział max. 10 osób. Zapraszamy osoby powyżej 16 roku życia.

Zapisy: projektornia@gak.gda.pl
---
Warsztaty odbywają się w ramach konkursu "Kultura na warsztacie". Sześcioro mieszkańców i mieszkanek Gdańska, zwycięzców naszego konkursu, poprowadzi różnorodne, darmowe warsztaty, od czerwca do listopada 2019.

Lista pozostałych projektów "Kultura na warsztacie", o terminach warsztatów będziemy informować na bieżąco.
1. "Twórz sam galanterię skórzaną. Otwarte Warsztaty Kaletnicze" - Daniel Wysiński
2. "Od oczka i pętelki po gotowy model" - Agata Wójcik - Laskowska
3. "Warsztaty architektoniczne - moja przestrzeń / moje miasto" - Beata Wróblewska
4. "Bezpiecznie w Gdańsku - warsztaty samoobrony i asertywności WenDo dla mieszkanek Gdańska" - Anna Urbańczyk

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Najdłuższy festiwal teatralny w Trójmieście to: