stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Koncert symfoniczny - Bogdan Czapiewski

Zapraszamy na Koncert symfoniczny - Bogdan Czapiewski do Polskiej Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku. Koncert poprowadzi dyrektor artystyczny Orkiestry PFB maestro George Tchitchinadze.

Wystąpią:
Orkiestra Symfoniczna PFB
George Tchitchinadze - dyrygent
Bogdan Czapiewski - fortepian

muzyka poważna - koncerty w Trójmieście


W programie:
Gustav Holst - Suita Brook Green H 190 [6]
Wolfgang Amadeus Mozart - XXIV Koncert fortepianowy K. 491 c-moll [30]
Robert Schumann - Introdukcja, Scherzo i Finał op. 52 [18]

Patroni medialni: trojmiasto.pl, Radio Gdańsk, pomorskie.eu
Sponsor Strategiczny PFB: Energa Grupa Orlen
Główny Sponsor PFB i Mecenas Kultury: PGE Energia Ciepła S.A.

---
Bogdan Czapiewski
Urodził się w 1949 roku w Gdyni. Studiował pod kierunkiem prof. Zbigniewa Śliwińskiego w Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku, prof. Jana Ekiera w Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie oraz prof. Gyorgy Seboka w Indiana University School of Music w Bloomington. Jest laureatem kilku międzynarodowych konkursów pianistycznych, m.in. Ferrucio Busoni Competition w Bolzano (1975), Viana da Motta Competition w Lizbonie (1975) i Montreal Music Competition (1976). Koncertował w Stanach Zjednoczonych Ameryki Północnej, w Azji, a także w wielu krajach Europy, włączając w to występy w Wielkiej Sali Koncertowej Filharmonii w St. Petersburgu, w Palais des Beaux-Arts w Brukseli, w Tonhalle w Zurichu, Salle Gaveau w Paryżu, w Filharmonii w Budapeszcie oraz w Tivoli w Kopenhadze, zawsze niezwykle entuzjastycznie przyjmowany przez publiczność.

Bogdan Czapiewski dokonał nagrań dla wytwórni płytowych w Polsce, Belgii, Francji, Niemczech i Japonii. W 1987 roku został laureatem Grand Prix du Disque Liszt na Międzynarodowym Konkursie Płytowym w Budapeszcie. Jest pianistą o bardzo szerokim repertuarze. Dzięki wyjątkowemu talentowi interpretuje z wielkim powodzeniem zarówno utwory Bacha, Beethovena, Chopina, jak i muzykę współczesną. Uznawany jest za jednego z najwybitniejszych polskich pianistów.

Przeczytaj także

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Który z trójmiejskich pisarzy jako jedyny mieszkający w Trójmieście wygrał Nagrodę Literacką Gdynia?

 

Najczęściej czytane