stat
Impreza już się odbyła

Koncert na Wstążki:i 35. rocznica przyznania Lechowi Wałęsie nagrody Nobla (1 opinia)

Do 7 października na Targu Węglowym będzie można podziwiać wielką instalację artystyczną "Koncert na Wstążki z okazji 35. rocznicy przyznania Lechowi Wałęsie Pokojowej Nagrody Nobla" zaprojektowaną przez Jerzego Janiszewskiego - autora m.in. logo Solidarności, jednego z najbardziej rozpoznawalnych znaków graficznych na świecie.

Antaby. Pamięci prezydenta Pawła Adamowicza

8 - 31 stycznia 2020, godz. 10:00 - 18:00

Wstęp wolny

Małe rzeczy. Sympozjum i wystawa

mar 26

czwartek, godz. 10:00 - 16:00

Gdańsk,
Wstęp wolny
miejsce instalacji: Targ Węglowy, Gdańsk
autor instalacji: Jerzy Janiszewski

Niezależny projektant grafik i interdyscyplinarny artysta. Absolwent PWSSP w Gdańsku (dziś ASP) na wydziale projektowania graficznego. Autor logo "Solidarność", jednego z najbardziej rozpoznawalnych znaków graficznych na świecie. Blisko związany z Gdańskiem również w ostatnim czasie poprzez takie realizacje jak opracowanie znaków graficznych "POROZUMIENIE" i "3xNIE", zaprojektowanie 8 fasad przy Rybackim Pobrzeżu w ramach projektu Gdańskie Fasady OdNowa w 2016 r. czy plenerową instalację z tysięcy wstążek o nazwie "Koncert na Wstążki" w 2012 r.

Realizuje głównie projekty identyfikacji wizualnych, logo, plakatu, współpracuje z mediami, teatrami, wydawnictwami, producentami, agencjami reklamowymi, instytucjami państwowymi i prywatnymi. Opracował m.in. identyfikację wizualną Prezydencji Polskiej w UE, Ministerstwa Spraw Zagranicznych i Sejmu RP. Jerzy Janiszewski jest znany także z wielkoformatowych dzieł w wolnej przestrzeni miast.

wykonawca instalacji: Fundacja Urban Forms

Instalację można podziwiać do 7 października (lub dłużej - w zależności od pogody - maksymalnie do 16 października)

Opinie (1)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Sprawdź się

Pomysłodawcą Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Plenerowych i Ulicznych FETA jest...?