stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Koncert dla Gdańszczan

We franciszkańskim kościele Świętej Trójcy w Gdańsku trwa realizacja projektu odbudowy wielkich barokowych organów Mertena Friese - projekt o wielkim znaczeniu dla kultury naszego regionu, Polski i Europy, w który mogą się włączyć wszyscy miłośnicy muzyki, historii i kultury Gdańska.

Relacja z imprezy

lis 12

piątek, godz. 19:00

bilety 27-48 zł
ulgowy 16-37 zł
lis 16

wtorek, godz. 19:00

Gdańsk,
bilety 30 zł
ulgowy 15 zł
Kup bilet
Stowarzyszenie "Dziedziniec" oraz Ojcowie Franciszkanie chcąc przybliżyć i umożliwić mieszkańcom Pomorza szersze zapoznanie się z możliwościami udziału w tym projekcie zapraszają na cykl koncertów na rzecz odbudowy organów - Koncerty dla Gdańszczan.

muzyka poważna - koncerty w Trójmieście


W trakcie koncertów usłyszymy utwory znane oraz kompozycje, których jeszcze nigdy w Gdańsku nie wykonywano, zarówno z muzyki dawnej, jak i tej bardzo współczesnej. Dowiedzą się Państwo jak budujemy organy. Będzie można zostać patronem piszczałki lub przyjacielem projektu. Będzie można złożyć ofiarę lub darowiznę na rzecz odbudowy organów, lub dowiedzieć się jak przekazać na ten cel 1% od podatku. Uroczyście wręczymy certyfikaty kolejnym Patronom Piszczałek. A przede wszystkim we wrześniu usłyszymy już pierwsze dźwięki samych organów.

Wysoki poziom artystyczny zapewnią gdańskie zespoły: Chór Kameralny Akademii Muzycznej, Gdański Chór Nauczycielski, Goldberg Baroque Ensemble, Pueri Cantores Olivenses oraz soliści.

XI Koncert dla Gdańszczan
Niech Zabrzmią Organy
Uroczysta inauguracja Rückpositivu


Wystąpią: Goldberg Baroque Ensemble
Andrzej Szadejko - organy, dyrygent
Sylwia Olszyńska - sopran
Paweł Hulisz - trąbka naturalna

W programie utwory J.S.Bacha, G.F.Haendla, F.Ch.Mohrheima, A.Scarlattiego, G.B.Vivianiego oraz C.H. Grauna

1 sekcja, 12 głosów, 700 piszczałek i 30 000 możliwości barwowych!


Koncert wrześniowy odbędzie się wyjątkowo w ostatnią sobotę miesiąca tj. 28.09 o godz. 16:00 i będzie miał specjalny charakter. Będzie to bowiem oficjalna inauguracja Rückpositivu - nowoodbudowanej sekcji wielkich organów. Wstęp na wszystkie koncerty wolny.

Organy we franciszkańskim kościele Św. Trójcy to ewenement architektoniczny na skalę europejską. Projekt zakłada odbudowę barokowego instrumentu przy użyciu technik organmistrzowskich i materiałów charakterystycznych dla siedemnasto- i osiemnastowiecznego Pomorza. Projekt można wesprzeć już teraz poprzez przekazanie 1 % od podatku na konto Stowarzyszenia "Dziedziniec" lub deklarację bycia Patronem konkretnej piszczałki organowej.

Koncerty odbędą się dzięki wsparciu finansowemu ze środków Miasta Gdańska.
www.organy.gda.pl
www.facebook.com/TrojcaSztuki

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Jedynym trójmiejskim artystą, który pracę zawodową w teatrze łączy z karierą poety i frontmana trójmiejskiego zespołu rockowego jest...?