• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Koncert Uwielbienia "Bogu-Chwała!" 2023

Stowarzyszenie Katolickie Centrum Kultury w Gdyni Małym Kacku oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Rumi zapraszają na siódmy już Koncertu Uwielbienia "Bogu Chwała!" organizowany w Rumi w Boże Ciało, czyli w czwartek 8 czerwca 2023 r., o godzinie 18:00 na boiskach SALOSu przy ulicy Bukowej.

gru 12

wtorek, godz. 19:00

Gdynia,
bilety 209 - 269 zł
Kup bilet
Ta wieloletnia inicjatywa, której początek dał Krzysztof Gatz, na trwałe wpisana w kalendarz wydarzeń diecezjalnych oraz miejskich zyskała wsparcie Stowarzyszenia KACK, w związku z zakończeniem działalności przez dotychczasowego organizatora.

muzyka chóralna - koncerty w Trójmieście


Jak co roku, będzie to okazja do manifestowania żywej wiary i dzielenia się radością płynącą z Dobrej Nowiny. Koncert łączy działania artystyczne z modlitwą, uwielbieniem oraz ewangelizacją. Jest naszą odpowiedzią na wezwanie Ojca Świętego Franciszka, by w nowych formach duszpasterskich głosić Ewangelię. Dlatego w przestrzeni publicznej miasta, korzystając z profesjonalnej oprawy scenicznej i przy współpracy z profesjonalnymi muzykami, chcemy dać świadectwo naszej wiary i wdzięczności Panu Bogu. Będzie wśród nas obecny również Ksiądz Biskup Piotr Przyborek, a świadectwem doświadczenia Bożej Miłości podzieli się z uczestnikami wydarzenia Marta Przybyła.
Koncert rozpocznie występ zespołu dziecięcego Kwiatki Karoliny z Leźna. Następnie scenę przejmie 40-osobowy Chór "Bogu-Chwała!" przygotowany przez Weronikę Korthals oraz zespół muzyczny pod kierunkiem Mirosława Hałendy.

Otwarty charakter koncertu stworzy przestrzeń do radosnego rodzinnego spotkania pełnego dobrej muzyki i Dobrej Nowiny, gdzie będzie też miejsce na adorację, indywidualną modlitwę i rozmowy z członkami Diakonii Ewangelizacji Ruchu Światło-Życie oraz obecnymi na miejscu kapłanami. Będzie również wydzielona Strefa Miłosierdzia jako miejsce spowiedzi.

Na Uczestników czekało będzie również stoisko Anielskiej Księgarni oraz kiermasz rękodzieła Sióstr Betlejemitek z Grabowca.

Stowarzyszenie Katolickie Centrum Kultury w Gdyni Małym Kacku
ul. ks. bpa J. B. Szlagi 3
81-506 Gdynia
numer konta: 26 7065 0002 0652 3379 3804 0001
zarzad@kackmalykack.pl www.kackmalykack.pl tel. 693 947 213

Wydarzenie odbywa się we współpracy z Urzędem Miasta Rumia oraz przy wsparciu firmy ZIM Rumia Sp. z o. o.
Wydarzenie dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury. Kultura-Interwencje. Edycja 2023.
Patronatem honorowym koncert objęli: Arcybiskup Tadeusz Wojda Metropolita Gdański, Pan Michał Pasieczny Burmistrz Rumi, Pan Krzysztof Krzemiński Burmistrz Redy oraz Pani Gabriela Lisius Starosta Wejherowski. Patronat medialny sprawują TVP 3 Gdańsk, Radio Gdańsk, Gość Niedzielny oraz Chrześcijańskie Granie.

Serdecznie zapraszamy!

Opinie

Sprawdź się

Zgodnie z planami miejskimi, obecna siedziba CSW Łaźnia miała pełnić bardzo oryginalną funkcję. Jaką?