stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Kia ora, czyli 3 miesiące w Nowej Zelandii

  • czwartek, 26 listopada 2020, godz. 18:00
  • Lokalizacja
    Online
    Organizator: Plama
  • Bilety
    wstęp wolny

Plama Gdański Archipelag Kultury i Rada Dzielnicy Zaspa Młyniec zapraszają na pokaz slajdów i spotkanie podróżnicze ONLINE w ramach cyklu Na krańcach świata. 26 listopada (czwartek) o trzymiesięcznej podróży przez  Nową Zelandię opowie Jakub Specjalskim.

Początek: godz. 18.00 - spotkanie będzie dostępne tylko w dniu premiery na profilu GAK Plama na fb oraz na portalu YouTube: https://youtu.be/t0jlTPGCZr4

Pokaz finansowany ze środków Rady Dzielnicy Zaspa Młyniec.


"Używając dwóch prostych słów Kia Ora można się przywitać, wyrazić wdzięczność, pozdrowić kogoś albo po prostu nawiązać relację. Ten zwrot pochodzi z języka Maorysów i jest powszechnie używany w Nowej Zelandii.

Kraj ten był moim pierwszym przystankiem podczas blisko rocznej podróży. Mini-vanen przerobionym na dom na kołach pokonałem w ciągu 3 miesięcy ponad 13.000 kilometrów.

Nowa Zelandia to przede wszystkim zapierająca dech w piersiach natura. Wulkany, gejzery, fiordy, lodowce oraz Alpy Południowe z dominującą Górą Cooka (3.724 m n.p.m). Nie bez powodu sloganem reklamowym kraju jest: Nowa Zelandia. 100% Czystej Natury". To także dom dla występujących jedynie tutaj ptaków kiwi.

Podczas prezentacji opowiem o planowaniu podróży, zakupie samochodu, nocnych poszukiwaniach kiwi, najpiękniejszych trasach trekkingowych oraz najciekawszych miastach."Kuba spędził prawie cały rok 2019 w podróży, odwiedzając Nową Zelandię, Australię, Wyspy Samoa, Mjanmę oraz Indonezję, tym samym realizując swój plan podróży długoterminowej przed 30-stką W czasach pandemii wciąż podróżuje, łącząc przyjemne z pożytecznym - pracę w 100% zdalną oraz podróże po Europie.

Blog: www.pinyourfootsteps.com
Instagram: www.instagram.com/_kuba_sp
Youtube: https://www.youtube.com/channel/UCxJJvkCuwk1c3Dv7xCuc7WA/


Przeczytaj także

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Który z trójmiejskich statków-muzeum nie jest jednostką Narodowego Muzeum Morskiego?