stat
Impreza już się odbyła

Kamila Model | Wieszajmy artystów każdego dnia

Zapraszamy na wystawę prac Kamili Model w ramach autorskiego projektu "Wieszajmy artystów każdego dnia". Na projekt składają się prezentacje artystów wernisaże oraz moderowane, otwarte dyskusje.

2 - 23 grudnia 2020, godz. 19:00

Gdańsk,
Wstęp wolny

4 września 2020 - 31 stycznia 2021, godz. 10:00

Wstęp wolny
Kamila Model - malarka urodzona w 1988 roku w Gdańsku. W 2007 rozpoczęła naukę na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku, gdzie uczyła się pod kierunkiem profesorów: Jerzego Czerniawskiego i Hanny Nowickiej-Grochal; swoją pracę dyplomową realizowała i obroniła w 2012 roku pod okiem prof. Jerzego Ostrogórskiego. W tym samym roku odbyła się jej pierwsza wystawa indywidualna zatytułowana Znakowa Nie-oczywistość Istnienia w Gdańskiej Galerii Miejskiej, rok później wystawiła swoje prace w Gdańskiej Kolonii Artystów pod tytułem Równanie. Wzięła również udział w licznych wystawach grupowych między innymi Nowy Obraz / Nowe Spojrzenie w Poznaniu,  L.O.V.E. / Kolonia Artystów w Gdańsku, Pssst, Milczenie to jeszcze nie cisza  /Galeria Pionova w Gdańsku, Still Nature/ SohoFactory w Warszawie i wielu innych. W 2012 zdobyła nagrodę pisma artystycznego EXIT w II Przeglądzie Młodej Sztuki, w ramach którego odbyła się wystawa Świeża Krew w Galerii Socato we Wrocławiu. 

Ideą przewodnią projektu jest spotkanie oraz dialog, ponieważ wspólnotowość i współdziałanie to genius loci Gdańska.

Podczas IV odsłony projektu na ścianie Kolonii Artystów powiesimy prace 7 artystów. Każdy z zaproszonych artystów przedstawi 4 najnowsze, wcześniej nie prezentowane prace. Co środę o godzinie 19.00 zostanie powieszona na ścianie jedna praca.

Otwarte dyskusje odbędą się w ostatnią środę każdego miesiąca prowadzone przez Piotra Mańczaka. Będzie to próba konfrontacji twórczości prac artystów z publicznością. Moderowana rozmowa może ujawnić nowe tropy interpretacji zaprezentowanych prac oraz pozwala samemu artyście na inne spojrzenie na swoją twórczość. Stanowi to okazję do próby podjęcia dyskusji o sztuce.

W IV edycji projektu udział biorą:

06/2020 | Magdalena Kirklewska
07/2020 | Maciej Salamon
08/2020 | Kamila Model
09/2020 | Martyna Wędzicka-Obuchowicz
10/2020 | Ola Fronc
11/2020 | Daniel Cybulski
12/2020 | Marcin Zawicki

Rozpoczęcie projekt w czerwcu, zakończenie w grudniu 2020. Współpraca Akademia Sztuk Pięknych w Gdańsku.
Koło naukowe wydziału malarstwa I INNI".
Miejscem realizacji projektu jest siedziba fundacji, lokal przy Alei Grunwaldzkiej 51, Gdańsk , Wrzeszcz.
Pomysł i koordynacja Sylwester Gałuszka.
Identyfikacja graficzna: WEDZICKA
Projekt dofinansowano z Miasta Gdańska

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

W piwnicy którego ze słynnych gdańskich budynków Jan Heweliusz składował produkowane przez siebie piwo?