• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Julia Gierej i Jakub Szcześniak. Światy równoległe | wystawa fotografii

Zapraszamy do Galerii Sztuki Nowy Warzywniak na wystawę fotografii autorstwa Julii Gierej i Jakuba Szcześniaka. Wystawę będzie można oglądać do 30 czerwca.

6 - 28 lipca 2024, godz. 8:00

Gdańsk,
Wstęp wolny

3 - 30 sierpnia 2024, godz. 10:00 - 18:00

Wstęp wolny
ŚWIATY RÓWNOLEGŁE
Tytuł jest szerszym spojrzeniem na fakt paradoksu czasowego. To równoległość zdarzeń i jednocześnie continuum.  W linii czasu jest początek/źródło, rozwinięcie i koniec. I ten sam moment może być źródłem, rozwinięciem bądź przemijaniem. Światy równoległe.
Na wystawie Sopockiej Szkoły Fotografii WFH prezentujemy fragmenty powstających równolegle prac dyplomowych z 2023 roku Julii oraz Jakuba.
Zachęcamy do obejrzenia kompletnych prac dyplomowych absolwentów SSF WFH z okresu 2012-2023 na stronie galeria.szkolafotografii.pl

Julia Gierej - fotografka, graficzka, urodzona w Gdańsku, rozpoczęła naukę od reklamy wizualnej w gdyńskim plastyku, przez produkcję filmową w Dublinie i szkołę fotografii w Sopocie. Zawodowo zajmuje się trend forecasting'iem w jednej z polskich marek modowych. Julia wyznaje interdyscyplinarność jako najefektywniejszą metodę samopoznania w wielowymiarowym i zdigitalizowanym świecie sztuki młodego pokolenia. 

Jakub Szcześniak - fotograf, urodzony w Czarnkowie, po ukończeniu I Liceum Ogólnokształcącego w Pile na profilu matematyczno - fizycznym, rozpoczął naukę w Sopockiej Szkole Fotografii WFH. Tam rozwijał swoje umiejętności fotograficzne. Dwa lata nauki w Sopocie sfinalizowane były dyplomem. Teraz kształtuje się na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu im. Magdaleny Abakanowicz. Poprzez analityczne podejście do fotografii, dąży w swoich pracach do fuzji pozornie oddalonych od siebie pojęć w świecie sztuki.


 

Opinie

Sprawdź się

Ile placówek liczy Muzeum Narodowe w Gdańsku?