• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Jodowanie

Już piąty rok z rzędu Projektornia GAK organizuje w Parku im. J. G. Haffnera w Brzeźnie "Jodowanie". Zapraszamy na plenerowe koncerty nawiązujące do tradycji koncertów muzyki klasycznej, które odbywały się w tym miejscu w XIX wieku.

maj 23

czwartek, godz. 21:00

Sopot,
bilety 30 zł
przedsprzedaż 25 zł
cze 19

środa, godz. 20:00

Gdańsk,
Wstęp wolny
Do tej pory swoje koncerty zagrali m.in.: Kobiety, Different, Meadow Quartet i Almost Jazz Group. W ubiegłym roku po raz pierwszy zagrały także zespoły studentów i studentek Akademii Muzycznej w Gdańsku: Confusion Project, Funk U oraz Funkloopy. Koncertom towarzyszyły pokazy filmów (w 2011 i 2013 roku) oraz oprowadzanie z lokalną przewodniczką (w 2012 roku).

jazz - koncerty w Trójmieście


Wydarzenia cieszą się dużym zainteresowaniem, w koncertach bierze udział ponad 200 osób.

W tym roku wystąpią zespoły związane z Akademią Muzyczną w Gdańsku:
9. sierpnia (sobota)
18.00 - Szfunk
19.15 - Kamil Piotrowicz Quintet

10. sierpnia (niedziela)
18.00 - Tomasz Chyła Quintet
19.15 - Alicja Serowik Quintet

Miejsce: kolumnada w Parku im. J. G. Haffnera
Wstęp wolny!


O WYKONAWCACH
Zespół Szfunk został powołany w jednym celu: aby ludzie zatracili się w euforii disco. Radość, taniec, pozytywne wibracje - tak wyglądają ich koncerty. W dobie agresywnej, klubowej muzyki proponujemy powrót do lat siedemdziesiątych, do ery, w której narodziło się disco. Żywe instrumenty, gorące emocje - oto Szfunk.

Skład:
Justyna Tucka - wokal
Ignacy Gajewski - wibrafon
Kacperek Gajewski - gitara
Tomek Sadecki- bas
Piotr Brajewski - perkusja

Kamil Piotrowicz Quintet
to formacja jazzowa założona na początku 2014 roku w Gdańsku. W skład zespołu wchodzi pięciu muzyków. Grupa występuje z własnym, autorskim materiałem - kompozycjami Kamila Piotrowicza. Zdobywcy Pierwszego Miejsca na XVII Ogólnopolskim Przeglądzie Młodych Zespołów Jazzowych i Bluesowych w Gdyni - Ucho 2014.

Skład:

Kamil Piotrowicz - pianista i kompozytor urodzony w Koszalinie. Obecnie student pierwszego roku kompozycji i aranżacji jazzowej w Akademii Muzycznej w Gdańsku. Laureat IV Ogólnopolskiego Konkursu Jazzowego "Rck Pro Jazz" w Kołobrzegu - nagroda indywidualna za oryginalne kompozycje oraz aranżację własnych utworów (wraz z Kamil Piotrowicz Sextet). Laureat II Ogólnopolskiego Konkursu Interpretacji i Improwizacji Jazzowej "Jazz Na Wsi" - nagroda specjalna za kompozycje/aranżację od sekcji akompaniującej "Stryjo". Kompozycja "Between Me And You" znalazła się w audycji Jana Ptaszyna Wróblewskiego "Trzy Kwadranse Jazzu".

Emil Miszk - trębacz, od wielu lat związany z trójmiejską sceną jazzową. Świetny solista jak również kameralista z dużym doświadczeniem scenicznym, który z łatwością odnajduje się na wielu płaszczyznach muzycznych. Założyciel zespołu AlgoRhythm. Na co dzień współpracuje z takimi formacjami jak: Jan Konop Big Band, Critical Level Piotra Kułakowskiego, Quartet - North Piotra Lemańczyka.

Piotr Chęcki - student saksofonu jazzowego w klasie mgra Macieja Sikały w Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku. Laureat wielu nagród, zarówno w muzyce klasycznej, jak i jazzowej, m.in. nagrody Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego, nagrody z Big Bandem Leszka Kułakowskiego w kraju ((Nowy Tomyśl) i zagranicą (Niemcy, Czechy), pierwszej nagrody na SJ Jazz Festiwalu w Szczecinku z zespołem SEKSTANS, wyróżnienia na Ogólnopolskim Konkursie Młodych Zespołów Jazzowych w Gdyńskim Klubie Muzycznym UCHO z zespołem SEKSTANS oraz z zespołem AlgoRhythm, finalista European Jazz Contest z zespołem AlgoRhythm oraz laureat I nagrody na RCK Pro Jazz w Kołobrzegu. Brał udział w wielu warsztatach muzycznych prowadzonych przez światowej sławy muzyków takich jak: Seamus Blake, Clarence Penn, Kurt Rosenwinkel, Krzysztof Urbański, Leszek Żądło. Jest członkiem wielu zespołów i projektów takich jak: AlgoRhythm, Sekstans, Orkiestra Daniela Nosewicza, Big Band Leszka Kułakowskiego, Sławek Koryzno Sextet.

Michał Bąk - kontrabasista pochodzący z Gdańska. Naukę gry na kontrabasie rozpoczął w wieku 10 lat w ZSM w Gdańsku-Wrzeszczu. Jest absolwentem Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach i obecnie rozwija swoje zainteresowania muzyczne na kierunku jazz i muzyka estradowa na tejże uczelni. Jest laureatem Ogólnopolskich Konkursów Kontrabasowych w Katowicach (2006), Łodzi (2009) i Warszawie (2012). Z powodzeniem łączy tradycyjne granie z historycznym wykonawstwem i jazzem. Współpracuje m. in. z takimi zespołami jak: Orkiestra Kameralna Miasta Tychy AUKSO, Wrocławska Orkiestra Barokowa, Arte Dei Suonatori, Gdyńska Orkiestra Barokowa "Sinfonia Nordica", Orkiestra Historyczna OH!, Goldberg Baroque Ensamble, orkiestra kameralna PROGRESS.

Sławek Koryzno - absolwent w klasie perkusji Tomka Sowińskiego na kierunku Jazz i Muzyka Estradowa na Akademii Muzycznej w Gdańsku. Członek zespołów AlgoRhythm, Maciej Milewski Quintet, Threeism, Daniel Nosewicz Quintet oraz Jan Konop Big Band. Laureat krajowych i międzynarodowych konkursów takich jak: European Jazz Contest, Ogólnopolski Przegląd Młodych Zespołów Jazzowych i Bluesowych Gdyńskiego Sax Clubu, RCK Kołobrzeg, Student Jazz Festiwal w Bydgoszczy, School & Jazz Festival w Lubaczowie, Big Band Festiwal w Nowym Tomyślu, Swingin' Saxonia w Dreźnie. W roku 2010-2011 kontynuował studia na uczleni ESMAE (Escola Superior de Música, Artes e Espectáculo) w Porto, pod okiem amerykańskiego perkusisty Michaela Laurena. Współpracował z takimi muzykami jak: Dominik Bukowski, Marcin Gawdzis, Tomek Sowiński, Adam Żuchowski, Cezary Paciorek, Maciej Sikała, Maciek Grzywacz, Piotr Lemańczyk. Uczestnik warsztatów z takimi muzykami jak: Kurt Rosenwinkel, Clarence Penn, Seamus Blake, Lage Lund, Ohad Talmor, Dan Weiss, John Escreet, Krzysztof Urbański, Adam Makowicz.

Alicja Serowik Quintet
Skład:
Alicja Serowik - wokal
Adam Pietrzak - piano
Michał Jan Ciesielski - saksofon
Krzysztof Słomkowski - kontrabas
Adam Golicki - perkusja

Alicja Serowik - wokalistka jazzowa pochodząca z Podlasia. Ukończyła z wyróżnieniem Szkołę Estradową I i II st. im. Anny German w Białymstoku. Studia licencjackie w Akademii Muzycznej w Gdańsku na specjalności wokalistyka jazzowa ukończyła z wyróżnieniem w 2012 roku w klasie śpiewu jazzowego Grzegorza Piotrowskiego. Studia II st. realizuje w klasie Krystyny Stańko.

Wierna standardom jazzowym - wykonuje je najchętniej i najczęściej. Współpracowała z wieloma uznanymi muzykami (m.in. Cezary Paciorek, Maciej Sikała), z zespołem Piosenka Anatomiczna Małgorzaty Ciepłuch, a także z licznymi big-bandami: Andreas WOAK Band z Białegostoku, Big-Bandem Jana Konopa w ramach Święta Miasta Gdańsk (20.05.2010), Big-Bandem Akademii Muzycznej w Gdańsku pod dyr. Jana Konopa (27.11.2012) i Leszka Kułakowskiego (13.05.2013). Brała udział w cyklu koncertów "Z młodej piersi się wyrwało" pod egidą Jerzego Satanowskiego (22-26.08.2011).
Ma na swoim koncie udział w spektaklu "(g)DZIE-CI FACECI" na deskach Teatru Wybrzeże w Gdańsku (premiera: 22.06.2013), koncertach w ramach cyklu "Ja(z)Zaśpiewam" w Akademii Muzycznej w Gdańsku, Festiwalu Jazz Jantar 2012 w Klubie Żak w Gdańsku (koncert: 26.10.2012), Ladies' Jazz Festival 2013 w Gdyni (koncert w Cafe&Art U Muzyk'uff 12.07.2013 z zespołem w składzie: Alicja Serowik - vocal, Daniel Nosewicz - gitara, Krzysztof Słomkowski - kontrabas).

Jest laureatką licznych konkursów i przeglądów wokalnych, m.in. III Ogólnopolskiego Przeglądu Piosenek Jacka Cygana (Grand Prix i Nagroda Publiczności) i XI Ogólnopolskiego Festiwalu "Sing, Jazz, Blues" w Białymstoku (I nagroda). Była gościem jednej z niedzielnych audycji Krystyny Stańko w Radiu Gdańsk (2012). Jako aktorka i tancerka zadebiutowała w musicalach "Szansa" i "Dym" wystawianych w Teatrze Dramatycznym im. A. Węgierki w Białymstoku.

Tomasz Chyła Quintet

zespół założony przez młodego trójmiejskiego skrzypka, studenta kierunku instrumentalistyki jazzowej w Akademii Muzycznej w Gdańsku, który swą grą podąża muzycznymi drogami wyznaczonymi przez guru jazzowej wiolinistyki Zbigniewa Seiferta. Do współpracy zaprosił znanych w trójmiejskim towarzystwie muzycznym instrumentalistów: saksofonistę - Piotra Chęckiego, pianistę - Kamila Piotrowicza, basistę Konrada Żołnierka oraz perkusite Tomasza Kopra. Zespół ma na swoim koncie I miejsce zdobyte na międzynarodowym konkursie jazowym, Europejskie Integracje Muzyczne - Żyrardów 2013 oraz udział w VI Azoty Jazz Festiwal w Tarnowie.

Skład:
Tomasz Chyła - skrzypce
Piotr Chęcki - saksofon
Kamil Piotrowicz - piano
Konrad Żołnierek - bas
Tomasz Koper - perkusja

Organizator: Projektornia GAK
Partner: Akademia Muzyczna w Gdańsku

Opinie

Sprawdź się

Najdłuższy festiwal teatralny w Trójmieście to: