• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
PATRONAT

Joanna Nawrot i Michał Mossakowski - Opera & Operetta Arias NOWY TERMIN!

Zapraszamy na recital "Opera & Operetta Arias". Już 22 października na scenie Oliwskiego Ratusza Kultury wystąpią: Joanna Nawrot (sopran), Michał Mossakowski (fortepian) oraz gościnnie Andrzej Wojciechowski (basethorn, klarnet).

W programie usłyszymy utwory takich kompozytorów jak: F. Cilea, A. Dvoržak, G. Gershwin, E. Kalman, F. Lehar, S. Moniuszko, W. A. Mozart,  G. Puccini, L. Różycki, G. Verdi.

muzyka poważna - koncerty w Trójmieście


Recital ten to podróż przez różnorodny gatunkowo i tematycznie, bogaty repertuar Artystki. W programie nie zabraknie  arii operowych i operetkowych znanych publiczności. Pojawią się liryczne frazy bel canta, dramatyczne arie Verdiego, jak i energetyczne czardasze czy urokliwe walce. Niespodziankę muzyczną przygotuje również i sam pianista, który wykona utwory instrumentalne. Sopranistka, oprócz znanych i uwielbianych przez melomanów utworów, wykona kompozycje niszowe, m.in. partię Vitelli z opery W. A. Mozarta "Łaskawość Tytusa", z gościnnym udziałem wybitnego klarnecisty Andrzeja Wojciechowskiego, grającym na basethornie.

Joanna Nawrot to mieszkająca w Gdańsku sopranistka, o imponującej 4-oktawowej skali głosu. Związana jest z estradami w kraju i za granicą . Nieustannie występuje u boku wybitnych muzyków, orkiestr i dyrygentów. Występuje w Polsce, Europie i Azji z obszernym repertuarem wokalnym: od piosenki po arie operowe, operetkowe, pieśni i symfonikę wokalną. Ma w swoim dorobku liczne ogólnopolskie i międzynarodowe  festiwale muzyczne, koncerty, spektakle i recitale solowe.

Michał Mossakowski - wybitny polski pianista. Laureat czołowych polskich i międzynarodowych nagród pianistycznych. Solista, akompaniator, kameralista. Pedagog Akademii Muzycznej w Gdańsku.

Andrzej Wojciechowski - profesor  Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku, pierwszy klarnecista Polskiej Filharmonii Bałtyckiej, solista i kameralista. 

 
lut 25

sobota, godz. 20:00

bilety 169 - 189 zł
Kup bilet

Opinie

Sprawdź się

Gdzie słynny pisarz Günter Grass, laureat literackiej Nagrody Nobla, ma w Gdańsku swój pomnik razem z Oskarem - bohaterem "Blaszanego bębenka"?