• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Wydarzenie już się odbyło
Aktualna impreza artysty
Opera? Si!

Opera? Si!

Odczaruj operę z Jerzym Snakowskim, miłośnikiem i znawcą tej formy sztuki. Podczas spotkań odkrywane są tajemnice teatru operowego, kulisy i okoliczności powstawania utworów, ciekawostki z życia operowych gwiazd, przypominane są mniej popularne i znane tytuły oper i operetek. Podczas cyklicznych spotkań posłuchać można również najpiękniejszych, a niekoniecznie najpopularniejszych, fragmentów oper w wykonaniu zaproszonych solistów i muzyków. Goście opowiadają również o realiach artystycznego życia.

Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o operze, ale nie wiecie kogo zapytać.
Cykl spotkań Jerzego Snakowskiego

muzyka poważna - koncerty w Trójmieście


CO TO?

Interaktywna forma zachęca do uczestnictwa w każdym odcinku! Humorystyczne prelekcje przeplatają się z występami zaproszonych artystów, rozmowami ze specjalistami i krótkimi filmikami.

O CZYM?

Co jest w operze najbardziej fascynującego? Które opery są najciekawsze? Kto jest najlepszym śpiewakiem? Do napisania której arii użyto największej ilości nut? Które teatry są najbardziej znane, a które z oper najczęściej wystawiane? Co było najdziwniejszym impulsem do skomponowania opery? Kto śpiewa najwyżej? Kto zrobił największą karierę, a kto zaliczył najgorsze wpadki? Co jest największym wyzwaniem dla teatru operowego we współczesnym świecie?
Czternasty sezon Opera? Si! będzie sezonem "NAJ" - sezonem rekordów, zjawisk ekstremalnych, skrajnych emocji. Ten pomysł zrodził się z propozycji samych widzów, których w ubiegłym sezonie pytaliśmy o to, co w operze interesuje ich najbardziej. Do naszych opowieści jak zwykle dołożymy sporą dawkę muzyki, śpiewu i tańca - oczywiście - w jak najlepszym wykonaniu.

DLA KOGO?

Brak ograniczeń wiekowych, wszyscy są mile widziani.

JAK DŁUGO I JAK CZĘSTO?

Stanowczo za krótko i za rzadko! Spotkania odbywają się raz w miesiącu, a trwają ok. 75 minut (bez przerwy).

GDZIE I ZA ILE?

W Operze Bałtyckiej, bilet w kasie teatru w cenie 35,00 zł (30,00 zł - bilet specjalny). Cena online: 38 zł.

PO CO?

Aby się pośmiać, ale też zyskać nową wiedzę, poszerzyć horyzonty oraz wzbudzić lub ugruntować miłość do oper!

CZAS TRWANIA
ok. 75 minut

Opinie

Sprawdź się

Ile scen posiada obecnie Teatr Wybrzeże?