stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Jesteś tym, co widzisz - wernisaż Szymona Brodziaka

Państwowa Galeria Sztuki zaprasza do zanurzenia się w czarno-białym świecie mistrza fotografii- Szymona Brodziaka. Wystawa "Jesteś tym, co widzisz" prezentuje przekrój fotografii z całego okresu twórczości artysty, przenosząc widza do świata starannie stworzonych nieruchomych historii, w których centrum jest kobieta.

Szymon Brodziak wirtuoz czarno-białej fotografii, który w tym roku zajął 1. miejsce w światowym rankingu World's Top 10 Black & White. Brodziak opisując swoje zdjęcia lubi mówić, że są jak kadry z filmu, który nigdy nie powstał. W swoich pracach skupia się na kobietach. Ich piękno i moc uwydatnia poprzez wpisywanie modelek w nieoczywiste, wyszukane scenerie. Zazwyczaj to właśnie miejsca inspirują Szymona Brodziaka do tworzenia swoich wizji, opowiadania emocjonalnych historii, których efektem końcowym niezmiennie pozostaje piękno.

Wystawa w Państwowej Galerii Sztuki w Sopocie prezentuje przekrój fotografii z okresu całej twórczości Szymona Brodziaka. Należą do niej m.in. fotografie, które można było podziwiać na wystawie "Newton. Horvat. Brodziak" w Muzeum Fotografii - Fundacji Helmuta Newtona w Berlinie, a także te, należące do oferty Brodziak Gallery. Wystawa ta poprzedza premierę nowego albumu artysty, o tym samym tytule: "Jesteś tym, co widzisz". Nowa publikacja przedstawia dorobek Brodziaka z zupełnie innej perspektywy - przez wnikliwe spojrzenie w proces twórczy artysty.

Partner: Brodziak Gallery

Patroni medialni: Radio Gdańsk S.A., Gdansk In Your Pocket, Trojmiasto.pl, Pomorskie, Prestiż Magazyn Trójmiejski, RADIO PLUS

Przeczytaj także

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Sprawdź się

Czy wartownia nr 1 na Westerplatte posiadałą kiedyś toaletę?