• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza odwołana
PATRONAT

Irek Głyk Vibes Expression Solo

Zapraszamy do Oliwskiego Ratusza Kultury na koncert znakomitego wibrafonisty Irka Głyka. Artysta zaprezentuje publiczności materiał z najnowszego albumu "I Am Never Alone". W dniu koncertu, 15 czerwca, Irek Głyk obchodzi urodziny, więc okazja do świętowania będzie podwójna.

sie 1

czwartek, godz. 19:30

Gdańsk, Jasień, Staw Wróbla
Wstęp wolny
lis 20

środa, godz. 19:30

bilety 70 - 210 zł
Kup bilet
Irek Głyk to ceniony wibrafonista, perkusista, kompozytor i aranżer. Studiował na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej katowickiej Akademii Muzycznej. Stypendysta słynnej bostońskiej Berklee College Of Music. Zdobywca wielu nagród na konkursach i festiwalach - począwszy od wygranej na Międzynarodowym Konkursie Improwizacji Jazzowej w Katowicach (1990).

jazz - koncerty w Trójmieście


Irek Głyk to nie tylko wybitny wibrafonista i perkusista, ale także założyciel i menedżer rodzinnego zespołu Głyk P.I.K trio - w którym grał wówczas jego 14-letni syn Patryk Głyk na perkusji i 11-letnia córka Kinga Głyk na basie. Występowali w wielu klubach i na festiwalach w całej Polsce. W latach 2016-2018 Irek Głyk był perkusistą w zespole Kingi Głyk. Stała się ona rozpoznawalna w branży muzycznej w wieku 18 lat, nagrywając cover piosenki Erica Claptona "Tears In Heaven", który osiągnął ponad 20 milionów wyświetleń.

Irek był menedżerem i perkusistą Kingi przez wiele lat. Razem podróżowali po Europie i występowali na dużych festiwalach, takich jak Leverkusen, Jazz in Marciac czy Jakarta-Java Jazz Festival w Indonezji.

Obecnie Irek Głyk występuje solo lub swoim duecie wibrafonowym, czerpiąc inspirację z Gary'ego Burtona i Chicka Corei. Koncentruje się na prezentowaniu tej pięknej kombinacji instrumentów szerszej publiczności.

Ponadto Irek Głyk jest cenionym muzykiem sesyjnym, który współpracował z czołówką i polskiego jazzu i rocka. Stanisław Sojka, Justyna Steczkowska, Paweł Kukiz, Reni Jusis, Natalia Niemen, Ireneusz Dudek, Mieczysław Szcześniak, Jorgos Skolias, Katarzyna Gertner, Ewa Uryga, Anthimos Apostolis, SBB, Krzak, Tomasz Stańko, Tomasz Szukalski, Paweł Tomaszewski, Maciek Sikała, Piotr Wojtasik, Grzegorz Kapołka, Bronisław Duży, Grażyna Łobaszewska, Marek Bałata, Wojtek i Jacek Niedziela, Etienne Mbpee, Ruth Lynch, Junior Robinson - to tylko niektóre z postaci, z jakimi miał okazję wspólnie koncertować i nagrywać.

Irek Głyk na swoim koncie ma cztery  autorskie albumy: "Long Time" , "Step Ahead", "IREK GŁYK VIBES ERESSION" oraz "I Am Never Alone".

Informacja o biletach

  • Bilet normalny
    45 zł
Bilety dostępne na stronie kupbilecik.pl.
Informacje o biletach: tel. 519 166 301.

Opinie

Sprawdź się

Gdzie schował się Czart z legendy gdańskiej?