• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

III Gdański Festiwal Impro - Podaj Wiosło (10 opinii)

Festiwal Podaj Wiosło już po raz trzeci. Święto teatru impro. Formy długie. Gry improwizowane. Pomysły widowni na scenie w wykonaniu improwizatorów. Głupawka na całego.

Abordaż (Gdańsk), Ad Hoc (Kraków), Hofesinka (Warszawa), Improkracja (Wrocław), No Potatoes (Lublin), Peleton (Gdańsk). ImproIgrzyska, czyli zmagania świeżej krwi. Spektakl impro dla dzieci. Do tego warsztat ze wstępu do impro z Wojciechem Tremiszewskim. I jeszcze klub festiwalowy z melancholijno-głupawym ImproPoetik oraz spotkaniem trójmiejskich grup Gitu i Improvizji.

I jeszcze przed festiwalem możesz wrzucić swój pomysł do worka burzy mózgów na fanpejdżu festiwalu - śledź na www.facebook.com/podajwioslo

Czyż to nie piękne?..

PROGRAM

11.04 piątek
TEATR MINIATURA

Impro dla dzieci (Trójmiasto)
18:00 Abordaż (Gdańsk),
19:00 Hofesinka (Warszawa),
20:30 Ulubione Gry Fejsbuków (wspólna akcja)
Klub Festiwalowy
Ok.23:00 ImproPoetik (wspólna akcja)

12.04 sobota
RATUSZ STAROMIEJSKI NCK

ImproWarsztat - prowadzenie Wojciech Tremiszewski

TEATR MINIATURA
Impro dla dzieci (Trójmiasto)
17:30 ImproIgrzyska (cztery grupy olimpijczyków)
20:00 Improkracja (Wrocław),
21:00 Peleton (Gdańsk)
Klub festiwalowy
Ok.23:00 Git vs Improvizja (mecz trójmiejskich grup)

13.04 niedziela
TEATR MINIATURA

18:00 Ad Hoc (Warszawa),
19:00 No Potatoes (Lublin)
20:30 Podaj Wiosło - Grandfinal

ORGANIZATOR
Inkubator Kultury Kulmiasto

WSPÓŁORGANIZATORZY
Miejski Teatr Miniatura
Nadbałtyckie Centrum Kultury w Gdańsku
Stowarzyszenie Społeczno-Artystyczne Kultywator
Projekt dofinansowany ze środków Miasta Gdańsk


-----
Wykonawcy:
Abordaż
Oficjalnie wita Was załoga w składzie Wiolka, Róża, Marjan, Szym, Kukl, Zukak i Hubs. Niegdyś kąpaliśmy się w wannie jako W Gorącej Wodzie Kompani, dziś podnosimy banderę Abordażu i szalenie się cieszymy, że chcecie popłynąć z nami w podróż pełną przygód! Bo w Świecie Impro nigdy nie wiecie, co się za chwilę stanie... Wciągać kotwicę, odpływamy!

"Pamiętny dzień" - czas płynie, kartki lecą z kalendarza. Dni mijają, a my często nawet nie wiemy kiedy. A przecież każdy dzień jest pamiętny, wyjątkowy. Dlatego gdy dziś spada kartka z kalendarza my łapiemy ją i razem z wami przyglądamy się jej bliżej. Ale, jak to w impro zwykle bywa, trochę inaczej, trochę w poprzek fali...

Hofesinka
Hofesinka to warszawska formacja złożona z komików, dziennikarzy, wiceprezesów, walczących bezrobotnych. Szerzy ducha impro we własnym stylu. Część grupy była na intensywnym treningu impro w słynnym teatrze iO Chicago. Od tej pory nasz styl uznajemy za wypadkową szkoły Chicagowskiej i Mazowiecko-Lubelskiej. Członkowie grupy w miarę się lubią, a w skład grupy wchodzą: Wojtek Fiedorczuk, Karol Kopiec, Aleksandra Markowska, Paweł Najgebauer, Piotr Sikora i Antoni Syrek-Dąbrowski.

"Living Room" - już 11.04 w Gdańsku na III Festiwalu Podaj Wiosło poprosimy was o jedno słowo inspiracji i przez ponad godzinę rozmawiając i improwizując sceny, pokażemy jak bardzo tego słowa nie zrozumieliśmy. Pojawią się rzeczy śmieszne i dziwne a ścieżki skojarzeń będą zupełnie sztampowe i wyświechtane albo niepospolite i przyprawią was o zawrót głowy.


Improkracja
Grupa zawiązała swoją działalność na początku 2011. Jednak pierwsze przygody ze sceną improwizacyjną część grupy zaczynała już w 2005 roku. W międzyczasie improkraci studiowali aktorstwo, założyli kabarety, grupy impro i kilka innych projektów we Wrocławiu. Dziś na stałe wpisują się w artystyczny kalendarz stolicy dolnego śląska gdzie są najbardziej doświadczoną i profesjonalna grupą impro w tej części Polski. Spektakle są tworzone na żywo przy udziale publiczności. W repertuarze znajdują się wieczory autorskich, długich form improwizowanych oraz eksperymentalne, krótkie formy. Teatr Improwizowany IMPROKRACJA to: Dobrosława Bela, Joanna Jóskowiak, Anka Wojtkowiak - Williams, Michał Gruz, Artur Jóskowiak, Tomasz Marcinko, Mateusz Płocha, Krzysztof Ryś, Mateusz Skulimowski oraz Zuzanna Dzienniak (wiolonczela), Tomasz Nawara, Marcin Jeżewski (światło, dźwięk).

"Partyturka" to seria improwizowanych scen, które są inspirowane muzyką wybraną przez publiczność. Przynieście na spektakl lub wyślijcie na improkracja@gmail.com swoje propozycje, które stworzą nam w głowach obrazy i tym samym popchną nas do odegrania scen."
Peleton

Peleton
Peleton to twór, który odgrywa na scenie co mu w duszy zagra. Dusza Peletonu składa się z pięciu półautonomicznych bytów i żaden z nich nie wie, co grać mu będzie w tak arbitralnie wyznaczonym terminie jakim jest druga sobota kwietnia. Tak się jednak dobrze składa, co już nie raz ten pokręcony stwór udowodnił, że forma jest mu zbędna. Swoboda daje mu takiego kopa w dupę, że po występie kontrola lotów musi wydać mu pozwolenie na lądowanie.

AD HOC
Grupa AD HOC powstała w 2008 roku z inicjatywy Kabaretu PUK, który skrzyknął kilkoro znajomych kabareciarzy i zaraził ich pomysłem na wspólne improwizowanie. Od tamtej pory konsekwentnie i z nieustającym zapałem niesiemy kaganek improwizacji przez polskie sceny kabaretowe. Organizowane przez nas Wieczory Komedii Improwizowanej to mieszanka improwizowanych scenek, gier, etiud, wierszy i piosenek, które powstają na bieżąco, w oparciu o określone wcześniej zasady i przy dużym udziale publiczności. Repertuar grupy: "Wieczór Komedii Improwizowanej", "The Chuck Menton Show", "W 60 minut dookoła...", "Garderoba Wuja Boba", "Psychoimpro", "AD HOC i goście"

"Restart", czyli różne historie, które łączy wspólny początek. Zobaczymy, jak jedna decyzja może zmienić zakończenie oraz jak wiele opowieści (podobnych lub zupełnie od siebie odległych) można stworzyć wychodząc z jednego punktu. Zapraszamy Was w godzinną podróż po świecie improwizacji, w którą wyruszamy bez mapy, kompasu i planu. Nie wiemy, kim ani gdzie będziemy; nie wiemy, w jakiej czasoprzestrzeni rozgrywać się będą budowane na scenie opowieści, z ilu złożą się wątków ani ilu zasiedli je bohaterów.

No Potatoes
Teatr improwizacji No Potatoes swoją premierę miał 7 czerwca 2008 roku podczas Nocy Kultury w klubie Cax Mafe, a w lipcu 2008 w audycji Freak prowadzonej przez red. Józefa Szopińskiego w PR Lublin. Nasze pokazy rozpoczynaliśmy w klubie Cax Mafe, gdzie do tej pory gramy niemal w każdy czwartek o godz. 20 z minutami. Obecnie, oprócz pubu Cax Mafe, regularnie gramy też w Warsztatach Kultury. Prowadzimy także warsztaty z improwizacji teatralnej lub warsztaty integracyjne - technikami impro. Do składu grupy należą: Przemysław Buksiński, Magdalena Kępka, Anna Lipska, Kamil Choina, Radosław Misztal, Łukasz Jemioła, Adam Organista oraz Katarzyna Łyjak.

"Kotwica kawałek od brzegu" - wyobraź sobie koszmar aktora, pełna sala, światła, scena. Aktor ma 5 sekund na to by wejść w rolę, rolę której nigdy nie ćwiczył, nie próbował, postać której nie zna dialogów, cech charakteru...

Impy (Olimpijczycy)
Impy to działająca od ponad dwóch lat grupa improwizacyjna należąca do warszawskiego Teatru Wolandejskiego. Pierwsze kroki na scenie impro stawialiśmy na Ursynowie, a obecnie mamy już za sobą szereg występów w klubach i pubach na terenie całej Warszawy. Ekipa ?Impów? składa się z siedmiu improwizatorów. Nasze występy opierają się przede wszystkim na grach improwizacyjnych (np. freeze, reżyser, dubbing, megazuchy, emorodzinka), lecz nieobce są nam również długie formy improv (np. Harold, DVD Special Edition). W 2012 i 2013 r. dotarliśmy do półfinału Mecz Impro Liga. Na styl naszych występów składają się przede wszystkim absurdalny i nieznający ograniczeń humor oraz przekonanie, że nie istnieje temat, którego nie da się wykreować na scenie.

To mało powiedziane (Olimpijczycy)
Grupa improwizacji teatralno-kabaretowych To Mało Powiedziane powstała w Opolu w marcu 2013 roku. Zaczęło się od warsztatów improwizacji, na których jej członkowie poznali się i zaprzyjaźnili. Wtedy właśnie otwarły się przed nimi drzwi świata impro. Prędko zrozumieli, że nigdy nie będą chcieli go opuścić. Są uzależnieni od improwizacji? To mało powiedziane! Podczas występów sugestie publiczności wdzierają się w ich zaburzone osobowości, a oni pod ich wpływem tworzą postaci i sytuacje, o których nikomu się nie śniło. Tworzą to, co niestworzone i pokazują to, czego jeszcze nikt nie widział. Nawet oni sami. Tadek, Bartek, Daniel, Piotrek, Asia, Lena to mało powiedziane. Musicie zobaczyć ich w akcji!

Jesiotr (Olimpijczycy)
Zapewne wielu z Was dziwi, czemu akurat Jesiotr. Otóż była to sugestia do jednej ze scenek, która udała się nam niezwykle. Z perspektywy czasu mało pamiętamy samą scenkę, ale wiemy, że od tamtego momentu pojawiła się u nas silna tożsamość grupy i zawarliśmy związek, który trwa do dzisiaj. Jesteśmy grupą przyjaciół o bardzo różnych zawodach (od informatyków poprzez handlowców, magazynierów na redaktorach kończąc; a, i mamy jeszcze bardzo zdolną masażystkę!), których połączyło jedno: pasja improwizacji. Uwielbiamy ciekawą fabułę, zawiłe wątki opowieści, zwroty akcji, zgranie i zrozumienie. Gramy półdługie i krótkie formy regularnie we wrocławskich pubach i teatrach. Pamiętajcie, Jesiotr to szlachetny drapieżnik!

WymyWammy (Olimpijczycy)
Jesteśmy jedynym bydgoskim Teatrem Improwizowanym. Działamy w Miejskim Centrum Kultury w Bydgoszczy. Nasza grupa formowała się od początku 2012 roku. Od słowa do słowa wykrystalizował się jej obecny skład. Swą improbabską wizją świata zaczęłyśmy zarażać widzów w grudniu 2012 roku! Podczas pokazów improwizowanych tworzymy rzeczywistość teatralną spontanicznie, bez scenariusza, reagując na nieprzewidywalne, niczym nieskrępowane sugestie widzów. Poszerzamy granice teatru i rozprzestrzeniamy impro zapał. Stawiamy na babską, nieprzeniknioną naturę, elektryzującą energię, wulkan pomysłów i błyskotliwych skojarzeń. Mówiąc krótko - wymyWammy! Podczas Igrzysk Podaj Wiosło zagramy specjalnie wyselekcjonowany zestaw naszych ulubionych krótkich gier impro :)

GIT
Grupa GIT czyli Karol, Adam, Majk, Peter, Bebe i Waldek: to bombowy skład młodych i mniej młodych ludzi, którzy tworzą na poczekaniu stwarzają z niczego wielkie światy i barwne postaci, świetnie się przy tym bawiąc, a wszelakie pomysły rzucane prosto od widzów są główną wodą na ich umysłowy młyn.

ImproVizja
ImproVizja to gdańska grupa Improv, chociaż niekoniecznie składająca się z samych gdańszczan. Wspólnie działają od kwietnia 2013, choć każdy z osobna z improwizacjami i innymi formami scenicznymi miał styczność już wcześniej. Gdański Festiwal Impro "Podaj Wiosło" ma w powstaniu grupy również znamienny udział, gdyż zachęcił niektórych członków ImproVizji do wdrapania się z widowni na sceniczne deski. ImproVizja to dziewięć osób, skrzykniętych przez Arka, zróżnicowanych pod każdym względem: fizycznym, mentalnym, wiekowym, humorystycznym, a nawet płciowym. Z tej różnorodności wyłaniają wspólną, czasami nawet spójną wizję tego, co pojawia się na scenie. Spektakle ImproVizji oparte są na tzw. krótkich formach i tworzone są z udziałem sugestii publiczności. To widzowie nadają postacie, miejsce akcji, wybierają wątki fabularne, a ImproVizjonerzy w oparciu o nie tworzą przedstawienia.
W skład grupy wchodzą: Natalia "Chomik" Matulewicz, Aneta "Neta" Wojtal, Aleksandra Żabik, Grzegorz "Rudy" Czernewski, Szymon "Szyms" Kabaciński, Sławomir "eS" Kula, Arkadiusz "Pan" Pawłowski, Michał "Skolim" Skolimowski oraz Michał "Niedźwiedź" Szwedow.

Przeczytaj także

Informacja o biletach

 • Bilet normalny
  12-30 zł
 • Bilet ulgowy
  12-26 zł
 • Kontakt
  58 341-94-83, 601-628-377
Bilety do nabycia na stronie www.KupBilecik.pl oraz w dniu imprezy w Teatrze Miniatura.

Karnet na całość: wszystkie wydarzenia w Teatrze Miniatura (w ramach festiwalu i poza wydarzeniem "Impro dla dzieci") + klub festiwalowy + zniżka warsztatowa
120 zł normalny / 90 zł ulgowy
Zniżka dla Grup Impro: 90 zł normalny / 75 zł ulgowy
kontakt@podajwioslo.pl, tel. 668 678 030

Bilet na pojedynczy blok (Pt., Nd. 18.00, Sb. 17.30)
20 zł normalny / 15 zł ulgowy

Bilet na pojedynczy blok (Pt., Nd. 20.30, Sb. 20.00)
30 zł normalny / 26 zł ulgowy

Bilet na "Kto i co" (Impro dla dzieci) - do nabycia w Teatrze Miniatura
12 zł niezależnie od wieku

Bilet na występ grup GIT i Improvizja - do nabycia w Teatrze Miniatura oraz Klubie Festiwalowym
20 zł normalny / 15 zł ulgowy

Bilet na warsztat
70 zł / 50 zł dla karnetowiczów
Zgłoszenia: warsztatwioslo@gmail.com

Opinie (10)

 • pytanie o warsztat

  Kto był w zeszłym roku? Czy warto?
  Widzę, że w stosunku do roku poprzedniego cena drastycznie wzrosła:/

  • 2 1

 • co do cen..... no cóż ;) (1)

  samochody trzeba kupowac nowe, mieszkania za 800.000 ;) wszystko kosztuje to i warsztat kosztuje.... ;) to nie powolanie tylko biznes..... taki zart...... mieszkanie kosztowalo 1.100.000 gotowka ;)

  • 4 0

  • Rozwiń.

   • 0 1

 • błąd w tytule.

  Informacja dla autora: improwizacja teatralna to nie to samo co kabaret.

  • 6 0

 • A

  Bylem na hultajach starego Gdanska - przednia zabawa. Przeniesli teraz do NCK, bo im koperek zaszkodzil wszystko co w nadmiarze to niezdrowe.

  • 1 0

 • Kabaret

  KABARET to jest ale w Operze Bałtyckiej...

  • 2 0

 • Warto!!!

  Czy warto? Zdecydowanie! kto był na Hultajach to wie, że zabawa jest mega, a i będzie możliwość obejrzenia grup z całej Polski w różnych formach spektakli. Nikt nie wyjdzie zawiedziony

  • 2 0

 • 3 dni super zabawy!!!

  • 2 0

 • krótko i na temat

  Kto nie był, niech żałuje:) Wytrawna uczta:)

  • 0 0

 • Byłam

  Improwizacje faktycznie świetne, ale ceny z kosmosu i rosną wykładniczo z roku na rok. Jeśli tendencja się utrzyma, w przyszłym roku mnie tam nie zobaczą.

  • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Sprawdź się

Do czego wykorzystywano w XI wieku wieżę dobecnego Muzeum Archeologicznego w Gdańsku?