• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Grace Gospel Choir

maj 12

niedziela, godz. 19:30

Gdynia,
bilety 40 zł
Kup bilet
Grace Gospel Choir to trójmiejska grupa wielbicieli niezwykłego zjawiska jakim jest gospel. Twórcami tego nurtu i pierwszymi wykonawcami byli uciśnieni czarnoskórzy niewolnicy… Chórzyści GGC są co prawda biali ale ich dusze są czarne! Koncert gospel to nie tylko muzyka i nie tylko modlitwa – lecz ich połączenie, wzbogacone żywiołowym, pełnym energii i radości przekazem.
Repertuar chóru stanowią przede wszystkim oryginalne kompozycje gospel, śpiewane w języku polskim i angielskim. Perełką językową koncertów jest utwór C’est Si Bon, wykonywany w języku francuskim.

GGC istnieje od 2004 roku i od tego czasu zagrał już ponad 35 koncertów. Chór występował z Juniorem Robinsonem, znanym brytyjskim wokalistą gospel oraz, wraz z Młodzieżowym Chórem Juventus, towarzyszył Maryli Rodowicz podczas koncertów na Top Trendy 2007 i w Osieku na Międzynarodowym Festiwalu Gospel. Występował m.in. na zamku krzyżackim w Malborku i w Teatrze Atelier w Sopocie a także wielokrotnie wziął udział w charytatywnych koncertach na rzecz hospicjów Gdańska i Elbląga.

W 2006 roku Grace Gospel Choir (wówczas jeszcze pod nazwą Gdański Chór Gospel) został doceniony przez jury Międzynarodowego Festiwalu Chóralnego Mundus Cantat w Sopocie, otrzymując srebrny dyplom w kategorii 'Negro spiritual, Jazz, Gospel'. GGC wziął także udział w konkursie chórów w ramach X Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Gospel Camp Meeting Osiek 2006, uzyskując drugą nagrodę, czyli tzw. Srebrną Różę oraz trzy wyróżnienia, w tym dla najlepszej dyrygentki konkursu.
Dyrygentką chóru jest Joanna Klekowiecka - absolwentka Dyrygentury Chóralnej na Akademii Muzycznej w Gdańsku, trzykrotna laureatka Festiwalu Muzyki Gospel Camp Meeting Osiek.
Koncert w Klubie Garnizonowym 13 kwietnia jest wydarzeniem towarzyszącym inauguracji V Sopockich Serdecznych Spotkań Kobiet. Chórzystom będzie towarzyszył zespół wspaniałych instrumentalistów, znanych ze współpracy z gwiazdami polskiej sceny muzycznej, w składzie:

Tomasz Franciszkowski – perkusja (m.in. Lora Szafran, Ewa Uryga, Kasia Cerekwicka, Viola Brzezińska)
Michał Burzymowski – gitara basowa (Dezire, Urszula)
Sławomir Kosiński – gitary (Dezire, Urszula, Orkiestra Adama Sztaby)
Jan Pałys – instrumenty klawiszowe, kierownik zespołu instrumentalnego (Ha-Dwa-O!, Full Power Spirit, Trzecia Godzina Dnia)
Realizacja dźwiękowa koncertu – Radosław Bach.

Opinie

Sprawdź się

Anna Sakowicz napisała książkę “Czas grzechu”, która jest pierwszym tomem rodzinnej sagi zatytułowanej:

 

Najczęściej czytane