stat
Wydarzenie już się odbyło

Godzina "W"

Dyrektor Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku dr Karol Nawrocki zaprasza na: upamiętnienie 75. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego Godzina "W" w Muzeum II Wojny Światowej.

Program:

godz. 17:00 - Apel Pamięci

miejsce: hol poziom -2

godz. 17:10 - Oficjalna inauguracja Strefy Nowych Technologii i prezentacja pierwszego w Polsce filmu wykonanego w technologii VR "Kartka z Powstania"
miejsce: hol poziom -2

"Kartka z Powstania" trwa 16 minut, a prace nad nią zajęły ponad 2 lata. Fabuła opowiada historię jednego z powstańców warszawskich, kapitana Władysława Sieroszewskiego "Sabały", który wychodząc do Powstania w sierpniu 1944 roku, otrzymał od swojej córki małą kartkę z modlitwą. Wtedy jeszcze nie wiedział, że ta kartka wpłynie na jego dalsze losy.

godz. - 18:00 Premiera spektaklu
"Sen" w reż. Magdaleny Gajewskiej.

Sala konferencyjna im J. Olszewskiego, poziom - 3

Bilety: 15 PLN bilet ulgowy/ 20 PLN bilet normalny
dostępne w sprzedaży na: bilety.muzeum1939.pl oraz w Kasach Muzeum.


Spektakl Sen jest zwieńczeniem trwającego blisko pół roku projektu edukacyjno-teatralnego "Zmieniając perspektywę. Edycja II", skierowanego do młodzieży. Sztuka została przygotowana przez grupę warsztatową w reżyserii pracownika Muzeum MIIWŚ, animatorki kultury i reżyserki Magdaleny Gajewskiej.

Profesor Jerzy Grzywacz (żołnierz Armii Krajowej, Powstaniec Warszawski) w spektaklu użycza głosu Świadkowi Historii.

Sztuka podejmuje temat konspiracyjnej działalności młodych ludzi w czasach okupacji.

Gdy młodość pełna entuzjazmu, ducha i pasji zderza się z brutalnością okupacji, nie ma miejsca na bierność. Pragnienie wolności okazuje się być silniejsze od terroru, strachu i pokusy bezczynności. Głęboka solidarność przeradza się w niespotykany wcześniej na taką skalę ruch oporu z niebagatelną rolą młodych. Zwyczajna młodzież postawiona w nadzwyczajnych okolicznościach daje świadectwo heroizmu i dojrzałości. Sztuka powstała na deskach sceny Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku pragnie być hołdem dla przeszłości, jak również inspiracją do wdzięczności za wolność dziś. Spektakl przeznaczony dla widzów od 12. roku życia.

Przeczytaj także

Informacja o biletach

Bilety na spektakl: 15 PLN bilet ulgowy/ 20 PLN bilet normalny
dostępne w sprzedaży na: bilety.muzeum1939.pl oraz w Kasach Muzeum.

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Sprawdź się

Protestanckie przekazy ikonograficzne które można zobaczyć w Dworze Artusa w Gdańsku to...?