• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Gdańsk dla Muzyki Polskiej: OBows Quartet

Zapraszamy na koncert kameralny "Visions 4 Gdańsk OBows Quartet swojemu miastu" w wykonaniu OBows Quartet w ramach cyklu Gdańsk dla Muzyki Polskiej.

Wystąpi:
OBows Quartet w składzie:
Magdalena Maniewska  obój
Alisa Kopac  skrzypce, muzyk Orkiestry PFB
Joanna Kravchenko  altówka, muzyk Orkiestry PFB
Weronika Kulpa  wiolonczela

muzyka poważna - koncerty w Trójmieście


Prowadzenie: Konrad Mielnik

W programie:
Beniamin Baczewski  Niezmierzone wody [18]
Maciej Zakrzewski  Nigdy więcej wojny [19]
Antoni Wojnar  Ulica Mariacka [11]
Kamil Cieślik  Stellaeburgum (Gwiazdogród) [13]

O'Bows Quartet tworzą artystki związane z Operą Bałtycką, Polską Filharmonią Bałtycką i Akademią Muzyczną w Gdańsku. Zespół powstał w 2018 r. ze wspólnej pasji do muzyki kameralnej, a także z potrzeby wszechstronnego rozwoju artystycznego. Od momentu założenia prowadzi ożywioną działalność koncertową i popularyzatorską, prezentując szeroki wachlarz repertuaru. W centrum zainteresowań artystycznych O'Bows Quartet znajduje się literatura XX i XXI w.

Zespół często wykonuje stanowiącą niezwykle bogate źródło repertuaru XX-wieczną twórczość kompozytorów brytyjskich, na gruncie której gatunek kwartetu obojowego zyskał szczególną popularność. W repertuarze zespołu znajdują się również utwory okresu klasycznego. Istotnym aspektem działalności kwartetu jest wskrzeszenie oraz upowszechnianie zapomnianych, rzadko wykonywanych XX-wiecznych dzieł autorstwa polskich kompozytorów. Poprzez współpracę zarówno z rodzimymi, jak i zagranicznymi kompozytorami OBows Quartet dąży do wzbogacenia literatury o nowe pozycje.

Sponsor Strategiczny PFB: Energa Grupa Orlen
Główny Sponsor PFB - Mecenas Kultury: PGE Energia Cieplna S.A.
Patroni medialni: trojmiasto.pl, Radio Gdańsk, pomorskie.eu

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury państwowego funduszu celowego, w ramach programu Muzyka, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca.

Opinie

Sprawdź się

Pochodząca z Gdańska aktorka i malarka Beata Poźniak od lat mieszka poza granicami kraju. Jest inicjatorką wprowadzenia w USA oficjalnych obchodów: