Wiadomości

stat

Fotograficzna wędrówka z Kosycarzami przez historię Trójmiasta

W najnowszym, czwartym już albumie z serii Fot. Kosycarz, znajdują się nie tylko zdjęcia archiwalne, ale i te wykonane zupełnie współcześnie.
W najnowszym, czwartym już albumie z serii Fot. Kosycarz, znajdują się nie tylko zdjęcia archiwalne, ale i te wykonane zupełnie współcześnie. fot. Kosycarz
Najnowszy artukuł na ten temat

"Bez rozgrzeszenia" - powieściowy debiut historyka

Gratka dla wszystkich miłośników Trójmiasta i jego historii. Najnowszy album trójmiejskiego fotoreportera Macieja Kosycarza jest po niej doskonałym przewodnikiem.Czwarty tom i czwarta już porcja zdjęć z Gdańska, Trójmiasta, Pomorza.

Wystarczy tylko pobieżnie przekartkować najnowszy album z cyklu "Fot. Kosycarz", by przekonać się, jak wiele jeszcze można odkryć w historii Trójmiasta. Patrząc na dzisiejsze tramwaje aż trudno uwierzyć, że przed laty na trasie z Gdańska do Sopotu jeździł tramwaj z... wagonem barowym! Podobnie tylko najzagorzalsi miłośnicy motoryzacji pamiętają, że Długim Targiem przejechały niegdyś auta biorące udział w rajdzie Monte Carlo.

Ale zdjęcia w albumie prezentują nie tylko ważne wydarzenia z życia Trójmiasta z lat 1945-2009, ale też znacznie trudniejszy do uchwycenia klimat zmieniających się przecież czasów. Widać go na fotografiach z pokazów mody, starych kawiarni i restauracji, życia trójmiejskich przedsiębiorstw.

- Wielu czytelników odnajdzie w tym albumie kawałek swojego życia, a młodsi pewnie przekonają się, jak żyło się kilkanaście i kilkadziesiąt lat temu w Trójmieście - opowiada Maciej Kosycarz, autor albumu. - W poprzednich edycjach wiele osób rozpoznawało na zdjęciach samych siebie, czy to w kolejce do sklepu, czy na zabawie tanecznej, czy też zarabiających pierwsze pieniądze na Jarmarku Dominikańskim lub spacerujących na Długim Targu.

Nie inaczej będzie pewnie tym razem: wystarczy tylko bardzo uważnie obejrzeć każde z 300 zdjęć zamieszczonych w albumie.

Konkurs dla czytelników trojmiasto.pl

Tradycyjnie już organizujemy konkurs dla naszych czytelników, w którym można wygrać jeden z trzech albumów "Fot. Kosycarz. Niezwykłe zwykłe zdjęcia". Jak to zrobić? Wystarczy połączyć zaprezentowane poniżej zdjęcia - wszystkie są zamieszczone w albumie - w jedną historyjkę, niekoniecznie w zaproponowanej przez nas kolejności. Opowieść trzeba wysłać na adres kosycarz@trojmiasto.pl do końca wtorku. Konkurs rozwiążemy w środę.

Opinie (70) 8 zablokowanych

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

13

listopada

Formy Towarzyskie Gdynia, Zespół pałacowy w Kolibkach / plaża w Orłowie

19

listopada

Mumio: Taki Miks Gdańsk, Stary Maneż

24

listopada

Niezapomniani Artyści Gdynia, Sala Koncertowa Portu Gdynia

Rozrywka

Roboty z odzysku. Recenzja filmu "Terminator: Mroczne przeznaczenie"
Recenzja filmu "Terminator: Mroczne ..."
Świetny koncert Lao Che w Starym Maneżu
Koncert Lao Che w Starym Maneżu

Kulinaria

Jemy na mieście. W Skrzydlarni jest tanio, smacznie i szybko
W Skrzydlarni jest tanio, smacznie i szybko
Restauracja Cyrano et Roxane kończy działalność
Cyrano et Roxane kończy działalność

Planuj z nami tydzień

Nie tylko Święto Niepodległości. Planuj tydzień
Nie tylko Święto Niepodległości

Sprawdź się

Czy na terenie Gdańska odkryto kiedykolwiek szczątki mamuta?