• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat

Etnokulturalni. Warsztaty dla dobrostanu. Park pod lupą. Warsztaty dla dzieci do 6 lat

Zapraszamy na aktywny spacer dla rodzin z dziećmi do 6 lat po parku Oliwskim. Wędrówka po parku to gwarancja niezwykłych przygód! Podczas spaceru wyostrzymy nasze zmysły, będziemy nasłuchiwać odgłosów przyrody, a przez szkła powiększające poszukamy najmniejszych mieszkańców ogrodu. Park Oliwski stanie się nie tylko ciekawym światem przyrody, ale i miejscem bogatym w materiały plastyczne wykorzystane do twórczych aktywności i zabaw na świeżym powietrzu. Podczas spaceru promujemy bycie blisko natury, uczymy szacunku do przyrody, tłumaczymy, dlaczego tak ważna jest ochrona terenów zielonych.

lip 21

niedziela, godz. 13:00, 14:00

Gdańsk,
bilety 30 zł
sie 10

sobota, godz. 11:00 - 12:00

Wstęp wolny
Dorota Dombrowska-Wyżga - edukatorka, koordynatorka projektów i producentka wydarzeń edukacyjnych, pedagożka. Jedna z twórczyń artystycznego duetu Pracownia wy.twórcza (wraz z Magdaleną Dębną) działającego w Trójmieście od 2013 roku. Ważnym elementem pracy "Pracowni wy.twórczej" jest zapewnienie atmosfery relaksu i uwolnienie procesów twórczego myślenia.

Cykl wydarzeń "Etnokulturalni. Warsztaty dla dobrostanu" to multidyscyplinarne zajęcia edukacyjne i artystyczne dla dzieci, rodzin oraz dorosłych. Uważne i czułe obcowanie z naturą, wrażliwe praktykowanie sztuki i aktywne wspólne działanie pozwolą poczuć się dobrze, zapomnieć na chwilę o codziennych niepokojach i doświadczyć własnej sprawczości. Uczestników zaprosimy zarówno do "przestrzeni kultury" - wnętrza Spichlerza Opackiego, jak i "przestrzeni natury" - muzealnego ogrodu i otaczającego Oddział Etnografii MNG parku Oliwskiego. W cyklu warsztaty m.in.: ogrodnicze, muzyczne, międzykulturowe i rękodzielnicze inspirowane tradycją.

Informacje praktyczne:
- termin: 16.06.2024 niedziela, godz.11:00-12:00
- miejsce: Oddział Etnografii (Spichlerz Opacki), ul. Cystersów 19, Gdańsk Oliwa
- prowadzenie: Dorota Dombrowska-Wyżga - edukatorka, pedagożka, @Pracownia wy.twórcza
- obowiązują zapisy: etnograf@mng.gda.pl lub 58 552 41 39
- zajęcia bezpłatne, liczba miejsc ograniczona

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach zadania: "Realizacja działań edukacyjnych i promocyjnych dla publiczności Muzeum Narodowego w Gdańsku"

Opinie

Sprawdź się

Który słynny polski reżyser rozpoczynał karierę teatralną w Teatrze Wybrzeże?