• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Ebola Ape & Free Spirituals

cze 14

piątek, godz. 19:00

bilety 120 zł
lip 21

niedziela, godz. 20:00

Gdynia,
bilety 157 - 273 zł
Kup bilet
EBOLA APE
Pod pseudonimem ∑B❍L▲ ▲P∑ kryje się goryl o imieniu Ebo, pierwszy człekokształtny producent muzyczny spoza gatunku homo-sapiens!

jazz - koncerty w Trójmieście


Historia Ebo jest poruszająca. Urodził się i wychował w pięknej i cieplej Kongijskiej dżungli. Ale jego młodość nie była łatwa. Zabójczy wirus ebola pozbawił go wielu bliskich, a spalenie i wycięcie przez ludzi jego domu, lasu tropikalnego pod uprawy zmusiło jego rodzinę do ucieczki w nieznane rejony pełne kłusowników.

Ebo został schwytany, zamknięty w klatce i przetransportowany do Europy. Zamówiło go Oliwskie Zoo by stał się atrakcją głodnych wrażeń turystów i rozkapryszonych dzieci. Polskie służby sanitarne podejrzewały go jednak o nosicielstwo wirusa ebola i tak trafił do ściśle tajnego laboratorium Instytutu Chorób Tropikalnych w okolicach Gdyni. Okazało się, że goryl był zdrów jak ryba, a rzekomy wirus był tylko wyrafinowanym pretekstem by przeprowadzić na nim tajemnicze eksperymenty medyczne. W ich wyniku Ebo zyskał niezwykłe zdolności, w tym umiejętność tworzenia muzyki!

W ciągu jednej nocy udało mu się uciec z laboratorium, ukraść laptopa i keyboard, a następnie wprowadzić się po kryjomu do opuszczonej, nadmorskiej willi w Sopocie. Tam zaczął tworzyć swoją muzykę nasyconą tropikalną melancholią i trybalistycznymi rytmami.
Usłyszymy dźwięki m.in. z najnowszego wydawnictwa "Templez On Thiz"

https://www.facebook.com/bol-P-313921475311015/timeline/
https://twitter.com/EbolaApe
https://ebolaape.bandcamp.com/
https://ebolaape.blogspot.com/
https://soundcloud.com/ebola-ape

FREE SPIRITUALS
Polsko-duńskie trio z Maćkiem Kądzielą wystąpi w kilku miastach Polski w dn. 22 - 26 września.
Trio prezentuje obecnie projekt Requiem - aranżację średniowiecznej mszy Gregoriańskiej na współczesną muzykę improwizowaną. To unikatowa mieszanka dawnej, przenikniętej duchem religijnej muzyki ze współczesnym, świeckim jazzem. Projekt ten okazał się sukcesem w Skandynawii i teraz przyszedł czas na trasę po Europie. Requiem zostało zaaranżowane przez basistę zespołu, Tomo Jacobsona, który studiował Chorał Gregoriański, zarówno w teorii jak i w praktyce, przez lata.

Maciek Kądziela - saksofon
Anders Vestergaard - perkusja
Tomo Jacobson - kontrabas

Maciek Kadziela, saksofonista, kompozytor i lider licznych zespołów. Absolwent prestiżowego Rytmisk Musikkonservatoriet w Kopenhadze. Jego silne, z miejsca rozpoznawalne, personalne brzmienie ma swoje korzenie w free jazzie i muzyce z pogranicza ciężkiego rocka. Pomimo swojego młodego wieku Maciek jest bardzo uznanym muzykiem na scenie Europejskiej, który zdążył już zdobyć sobie dużą popularność wśród różnych publiczności intensywnie koncertując po całej Europie. Na swoim koncie ma liczne nagrody zdobyte na konkursach i festiwalach, takich jak Jazz nad Odra, Novum Jazz Festiwal, Krokus Jazz Festiwal czy Azoty Tarnów Jazz Festiwal. W 2013 wydał album swojego kwartetu pod tytułem The Opening.

Tomo Jacobson, polski kontrabasista i kompozytor urodzony w 1985. Absolwent prestiżowego Rytmisk Musikkonservatorium w Kopenhadze. Niedługo po przeniesieniu się do Kopenhagi w 2008 roku, Tomo związał się z duńskim środowiskiem jazzu improwizowanego. Nawet grywając ponad sto koncertów rocznie nigdy nie miał dość. Obecnie rozwija swoje autorskie projekty, które w dużej mierze zainspirowane są siedmiomiesięczną rezydencją artystyczną w Nowym Jorku, gdzie Tomo miał okazję poznać od środka amerykańską scenę muzyczną. W ciągu ostatnich lat miał przyjemność dzielić scenę z takimi gigantami jak John Tchicai, Andrew D'Angelo, Lotte Anker, Adam Rudolph, Rasul Siddik, Peter Ole Jørgensen, Mat Maneri, Randy Peterson, Kresten Osgood, Jesper Løvdal, Hugh Steinmetz, Anders Banke, Nils Davidsen, i wieloma innymi. Tomo jest też autorem muzyki do kilku filmów krótkometrażowych, które powstały zarówno na terenie Europy, jak i USA.

Anders Vestergaard, jeden z najbardziej rozchwytywanych duńskich perkusistów młodego pokolenia. Gra w dziesiątkach projektów o szerokim wachlarzu stylów, od awangardy jazzowej, przez minimal, po rock i pop. Współpracował z wieloma muzykami, można go usłyszeć chociażby na płytach Kasper Staub Trio, awangardowego kolektywu Bravura In The Face Of Grief czy prog popowego Islets of Dust. Koncertował na całym świecie, również dając występy solo. Jest też projektantem i budowniczym niezwykłego, nowego instrumentu o nazwie feedback-loop-snare-drum, którego często używa w czasie swoich występów.

https://soundcloud.com/free-spiritual
https://www.tomojacobson.com/OTHER/FREE%20SPIRITUAL%20oferta.pdf

Bilety: 20zł = 4€ = 5084 CDF

Opinie

Sprawdź się

Który słynny polski reżyser rozpoczynał karierę teatralną w Teatrze Wybrzeże?

 

Najczęściej czytane