stat
Impreza już się odbyła

Dźwigi i ludzie spotkanie autorskie towarzyszące wystawie

Prezentowana w Muzeum Miasta Gdyni od końca listopada 2019 roku ekspozycja Dawno temu nad Bałtykiem. Gdynia lat 20. XX wieku w obiektywie Romana Morawskiego, została uzupełniona o niezwykłe wydawnictwo. Publikacja zatytułowana "Roman Morawski" przedstawia ponad 350 fotografii tego autora całość spuścizny Morawskiego pozostającej w zbiorach Muzeum Miasta Gdyni oraz zdjęcia pozyskane z innych instytucji i od osób prywatnych.

15 czerwca - 6 września 2020

Gdańsk, Podmiejska 11 B i 11 C
Wstęp wolny

7 grudnia 2019 - 15 września 2020, godz. 10:00 - 16:00

bilety 12 zł
ulgowy 8 zł
Książka jest początkiem serii wydawniczej, która łączyć ma przybliżenie najważniejszych fotografów w dziejach Gdyni z ukazaniem zbiorów zgromadzonych przez naszą Instytucję.

Z autorami tekstów do katalogu: Anną Orchowską-Smolińską, Dariuszem Małszyckim, Marcinem Szerle i Markiem Wawrzynkowskim będzie można porozmawiać w Muzeum już w sobotę 11 stycznia o godz. 14.00. Podczas spotkania autorskiego zorganizowanego pod hasłem "Dźwigi i ludzie" poruszone zostaną wątki pierwszych gdyńskich fotografów, budowy i wyposażenia portu, początków Marynarki Wojennej na Wybrzeżu oraz obrazu Gdyni w prasie lat 20. ubiegłego wieku. Tłem do rozmowy staną się fotografie Romana Morawskiego dokumentalisty, którego aktywności zawodowej zawdzięczamy unikatowy zapis przemiany kaszubskiej wsi Gdynia w miasto portowe o międzynarodowym znaczeniu.

Publikacje i wystawę, której towarzyszy, dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Opinie

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

zamknij

Sprawdź się

Co to jest Monumental Art?