stat
PATRONAT

Czesław Fankidejski - CANCER

Gdański Archipelag Kultury Plama zaprasza na wystawę "Cancer" Czesława Fankidejskiego. Gdybym miał określić nurt estetyczny sztuki, w której obszarze się poruszam tworząc cykl rzeźb zatytułowanych "CANCER" jest to abstrakcja organiczna.

Jego początki wywodzą się od Constantina Brancusi, a artystą który wywarł na mnie największe wrażenie jest wieczny Henry Moor. Podobnie jak on chcę widzieć świat poprzez formy przypominające naturalne twory wywodzące się z przyrody. Ubrane jednak w abstrakcyjną powłokę. Obserwuję , doświadczam i przeżywam to co mnie dotyka. Złożyło się, że bliska mi osoba zachorowała na potwora, który zjada ludzi bez uprzedzeń i skrupułów. Potworem tym jest rak. W mojej wyobraźni staram się go ujarzmić i znaleźć coś co ułatwi mi pogodzenie się z nim. W pracach jest inspiracją a jego wygląd nie ma za zadanie przestraszać bo z nim trzeba żyć chociaż jest to trudny i wyniszczający towarzysz.

Otwarcie wystawy: 3 listopada godzina 18:00

21 listopada - 15 grudnia 2021, godz. 13:00 - 17:00

Gdańsk,
Wstęp wolny

8 - 31 grudnia 2021

Gdańsk,
Wstęp wolny

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

W którym roku gdańska publiczność miała okazję po raz pierwszy obejrzeć film "Blaszany Bębenek"?