stat
Wydarzenie już się odbyło

Co sprawia, że jesteśmy szczęśliwi?

Biblioteka Wiedzy przy ul. Świętojańskiej 141 zaprasza na spotkanie z Martą Alicją Trzeciak pt. "Co sprawia, że jesteśmy szczęśliwi i zdrowi? Wnioski z badań naukowych"

w każdą środę (do 01.12), godz. 17:00

Online, YT Goyki 3 Art Inkubator
Wstęp wolny
Wszyscy pragniemy zdrowia i szczęścia, ale nie do końca wiemy, co robić, by je osiągnąć. Współczesny tryb życia, social media, trenerzy osobiści i poradniki motywacyjne sprawiają, że czujemy coraz większą presję, by dążyć do szczęścia, a jednocześnie - wciąż nie możemy go dogonić. Badania prowadzone przez 75 lat (!) na Uniwersytecie Harvarda, a także analizy socjologiczne ludzkich grup sąsiedzkich i zwierzęcych grup społecznych udzielają prostych odpowiedzi na - zdawałoby się - trudne pytania dotyczące zdrowia i szczęścia.

Najważniejszym czynnikiem korelującym z naszym szczęściem i zdrowiem jest... jakość relacji, jakie tworzymy z innymi. W jaki sposób sieć społeczna i relacje z ludźmi wpływają na nasze życie? Co zrobić, by pokonać poczucie izolacji? Wnioski z długofalowych badań naukowych dostarczają odpowiedzi na wszystkie te pytania.

Marta Alicja Trzeciak:
Zajmuje się komunikacją naukową oraz popularyzacją nauki i literatury. Pracuje jako dziennikarka naukowa, konsultantka merytoryczna i recenzentka oraz autorka tytułów popularnonaukowych, m.in. książki "Laboratorium w szufladzie - Zoologia".

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Pierwszą siedzibą Teatru Muzycznego był...?