• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
stat

Chodź na ulicę brydżową! Zwiedzanie muzeum kart w Gdyni

Czy wiecie, że w Gdyni znajduje się największa w Polsce i jedna ze znakomitszych w Europie kolekcji kart do gry? Wcale nie trzeba na co dzień grać w karty, żeby zachwycić się bogactwem zbiorów zgromadzonych w Muzeum Kart do Gry Ulica Brydżowa.

paź 7-9

piątek - niedziela, godz. 11:00, 12:30, 15:00

Gdańsk,
bilety 5 zł
paź 25

wtorek, godz. 17:30 - 19:30

bilety 30 zł
Przekonaj się i chodź z nami na wycieczkę szlakiem tajemniczej uliczki, której nie ma na żadnej mapie Gdyni, a która kryje się w budynku dawnej szkoły na terenie gdyńskiego portu. Przenieś się do zaczarowanego świata, który zaskoczy Cię różnorodnością form, kolorów i przepięknych grafik...

Spacer z przewodniczką po ulicy brydżowej
Muzeum Kart powstało już jakiś czas temu, ale dotąd nie miało szczęścia: nastały czasy pandemii i zanim na dobre udało się je uruchomić, już trzeba było je zamknąć dla odwiedzających Sale wystawiennicze, w których całą ekspozycję starannie zaaranżował twórca kolekcji, Andrzej Rzepkowski, pozostały praktycznie nieznane szerszej publiczności aż do dziś Czas to zmienić!
Prezentowane tutaj talie kart do gry, a także pocztówki, plakaty, zdjęcia, etykiety oraz inne przedmioty to kolekcjonerski skarb, który zdecydowanie warto odkryć.
Ciekawostki niezwykłej kolekcji zgromadzonej w Muzeum Kart do Gry Ulica Brydżowa przybliży uczestnikom i uczestniczkom zwiedzania DANKA ŚLIPY znana i lubiana licencjonowana przewodniczka po Trójmieście, kobieta z ogromną pasją do zwiedzania i poznawania świata również tego, który jest najbliżej nas.
Od kilku lat realizuje autorski projekt turystyczno-kulturalny Frajda nad morzem. We współpracy z Gdynią Rodzinną opracowała m.in. mapę rodzinnego spaceru pt. Mam marzenie i nie zawaham się je spełnić i prowadziła liczne spacery tematyczne dla rodzin.
Jest instruktorką krajoznawstwa PTTK. Współpracuje m.in. z Muzeum Emigracji, Gdyńskim Centrum Filmowym, Gdyńskim Centrum Animacji, Europejskim Centrum Solidarności, Hevelianum.Jak wziąć udział w zwiedzaniu Muzeum Kart?
Wystarczy się zapisać, wybierając jeden z dostępnych terminów: środę, 31 sierpnia lub sobotę, 3 września 2022 roku.

FORMULARZ ZAPISÓW


Liczba miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

Zbiórka w dniu zwiedzania: przed wejściem do Muzeum Kart o godzinie 11.00. Przybliżony czas zwiedzania: 2 godziny.

Gdzie znajduje się muzeum kart?
Ulica Brydżowa znajduje się w budynku dawnej szkoły, Zespołu Szkól Technicznych im. Eugeniusza Kwiatkowskiego, przy ulicy Gołębiej 9 boczna od ulicy Energetyków.
Dojazd autobusem linii m.in. R, 104, 128, 134, 150, 152, 173, 182, 194 należy wysiąść na przystanku Energetyków i skierować się do ulicy o tej nazwie.
Element charakterystyczny: ulica wiedzie wśród wysokich drzew w stronę terminalu kontenerowego. Należy minąć schronisko młodzieżowe. Miejsce docelowe znajduje się w kolejnym budynku po prawej stronie.

Muzeum Kart do Gry Ulica Brydżowa to projekt zarządzany przez Fundację Trefl, należącą do Grupy TREFL.

Informacja o biletach

 • Bilet normalny
  15 zł
 • Bilet ulgowy
  13 zł
Bilet normalny kosztuje 15 zł, a ulgowy 13 zł. Płatność na miejscu. Dzieci do 4. roku życia mogą wejść bezpłatnie.

Opinie

Sprawdź się

Kto na początku był liderem legendarnego działającego w Gdańsku teatrzyku Bim-Bom, z którego wywodzą się m.in: Jacek Fedorowicz i Alina Afanasjew?