stat
Impreza już się odbyła

Cezary Harasimowicz - spotkanie

Filmowe obrazy masakry amerykańskiego oddziału najemników w Faludży błyskawicznie obiegły świat i wstrząsnęły opinią publiczną. Autorka tego przekazu, Jamy Ulan, z pochodzenia polska Tatarka, komandoska i agentka CIA, wkrótce została rozpoznana przez Al-Kaidę, schwytana i stracona. Egzekucję oglądał w telewizji cały świat, w tym także jej rodzina.

sie 13

piątek, godz. 17:00 - 18:00

Gdańsk, Zdrojowa 2
Wstęp wolny

3 - 17 września 2021, godz. 18:00

Gdańsk,
Wstęp wolny
Jednak śmierć okazuje się nowym początkiem. Jamy dostaje się bowiem w ręce tajemniczych zleceniodawców, którzy w zależności od potrzeb zmieniają jej psychikę i ciało. Jamy pojawia się w różnych krajach, z bronią w ręku uczestniczy w brutalnych wydarzeniach zmieniających losy świata. Choć piekielnie inteligentna i silna, zostaje zmanipulowana. Nie wie już, kim jest i jakie plany wobec niej mają "preceptorzy". Udręczona, zamknięta w obcym ciele, buntuje się przeciw narzuconej roli. Tymczasem mocodawcy konsekwentnie realizują swój plan - pragną, by rzeczywistość ogarnął Święty Chaos.

Cezary Harasimowicz (ur. 1955), pisarz, aktor, dramaturg, scenarzysta filmowy. Po ukończeniu średniej szkoły muzycznej studiował historię sztuki w londyńskim Courtauld Institute of Art i polonistykę na KUL. W 1980 roku ukończył Studium Aktorskie przy Teatrze Polskim we Wrocławiu, potem przez cztery lata występował na scenie tego teatru. Przez pewien czas grywał w filmach, jednak prawdziwą sławę i uznanie przyniosły mu scenariusze (Ekstradycja 3, Przeprowadzki, Daleko od okna). Opublikował kilka powieści (Pesel 890604..., Victoria) oraz zbiór opowiadań; tworzy także słuchowiska radiowe i dramaty (Lombard pod Apokalipsą, Pecunia non olet, Dziesięć pięter). Członek Europejskiej Akademii Filmowej, wielokrotnie wyróżniany przez jury krajowe i międzynarodowe. Został uhonorowany m.in. Europejską Nagrodą Filmową za 300 mil do nieba. Zwycięstwo w konkursie Hartley-Merrill oraz nagrodę na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni zapewnił mu scenariusz do Bandyty. Scenariusz ten uznano za najlepszy na warsztatach Roberta Redforda w Sundance Institute.

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Kto był inicjatorem Gdańskiej Korporacji Tańca?