• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Boto Jam: Franciszek Pospieszalski Trio

BOTO JAMs to cotygodniowe czwartkowe spotkania z najlepszymi artystami pomorskiej i krajowej sceny jazzowej. Każda odsłona to inny gospodarz, który wraz z zaproszonymi przez siebie muzykami przenosi nas w świat jazzowej improwizacji.

kwi 2

niedziela, godz. 19:30

Gdynia,
bilety 50 zł
Kup bilet
Po pierwszym set-cie zawsze jest okazja by do naszego jam session dołączyli chętni muzycy z widowni. W tym tygodniu gospodarzem będzie Franciszek Pospieszalski.

jazz - koncerty w Trójmieście


Zespół prezentuje autorskie kompozycje Franciszka Pospieszalskiego. Wpływy muzyczne stawiają na równi jazz, improwizację i klasyczne impresjonistyczne brzmienia muzyki fortepianowej. Zespół na początku lutego 2019 roku wydał swoją pierwszą płytę Accumulated Thoughts. W 2019 roku na konkursie Jazz Juniors został nagrodzony trasą koncertową w Azji Jazz Po Polsku. W 2020 roku został nagrodzony nagrodą specjalną na konkursie Krokus Jazz Festiwal.

Franciszek Pospieszalski - kontrabas, gitara basowa, kompozycje. Kontrabasista pochodzący z muzycznej rodziny. Licencjat duńskiego Rhythmic Music Conservatory. Absolwent PSM II st. im. Józefa Elsnera w Warszawie. Uczęszczał również do szkoły muzycznej z Wydziałem Jazzu na ul. Bednarskiej.a W 2018 roku ukończył studia magisterskie na Akademii muzycznej w Katowicach na wydziale jazzu. Jest muzykiem i kompozytorem czynnie działającym w wielu międzynarodowych jak i lokalnych zespołach jako sideman, a także lider kilku swoich projektów. W 2017 r. wydał autorską debiutancką płytę 1st level ze swoim zespołem Franciszek Pospieszalski Sextet. Franciszek. W 2019 wydał płytę Accumulated Thoughts wraz ze swoim Trio. W 2021 powstała druga płyta sextetu Franciszka Pospieszalskiego pt. Second Step . Franciszek Pospieszalski jest laureatem nagrody Złoty Kontrabas im. Andrzeja Cudzicha, którą otrzymał na konkursie Jazz Juniors 2019. W 2020 roku wraz ze swoim trio otrzymał nagrodę specjalną na konkursie Krokus Jazz Festiwal. W 2022 roku otrzymał stypendium programu Młoda Polska Narodowego Centrum Kultury.

Franciszek Raczkowski - fortepian. Pianista wrażliwy na każdy detal. Impresjonista. Improwizator, w niezwykły sposób wplatający w swój język improwizacji idiom klasycznej pianistyki, z którego wywodzi się jego tożsamość. Jego grę można usłyszeć na kilku różnorodnych stylistycznie albumach (m.in.Time Przemka Kleczkowskiego i 'Hala' zespołu Królestwo Beskidu), oraz w muzyce zespołów Vibe Quartet, Follow Dices, z którymi zdobył wiele nagród (Krokus Jazz Festival, Hanza Jazz Festival, Sibiu Jazz). Jest również laureatem VIII Międzynarodowego Konkursu Improwizacji Jazzowej w Katowicach. Jego debiutancki album (Franciszek Raczkowski Trio - Apprentice, wydawnictwo ForTune), zyskał wiele przychylnych opinii w środowisku muzycznym - Jan Ptaszyn Wróblewski stwierdził, że to muzyka z wielkimi nadziejami na przyszłość. Ta sama muzyka znalazła się, obok nagrań Sławka Jaskułke, Leszka Możdżera i Michała Tokaja, w japońskim wydaniu zestawiającym dokonania polskich pianistów (Polish Pianism,
wydawnictwo CorePort, 2017).

Bartosz Szablowski - perkusja. Naukę gry na perkusji rozpoczął w 10 roku życia. W 2018 ukończył licencjat na Akademii Muzycznej w Katowicach (Jazz i muzyka estradowa) w katedrze dr Adama Buczka. Laureat wielu międzynarodowych konkursów. Magister konserwatorium w Odense. Współtworzy między innymi: Rasp Lovers, PE Quartet czy zespół Kinga.

Bilety: 25 zł
sprzedaż online: https://stage24.pl/events/franciszek-pospieszalski-trio-teatr-boto-635

Opinie

Sprawdź się

Mikołaj Trzaska, muzyk jazzowy pochodzący z Gdańska, od kilku lat komponuje muzykę filmową dla: