• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Jazz Jam Session: Kacper Skolik & Goście

BOTO JAMs to cotygodniowe czwartkowe spotkania z najlepszymi artystami pomorskiej i krajowej sceny jazzowej. Każda odsłona to inny gospodarz, który wraz z zaproszonymi przez siebie muzykami przenosi nas w świat jazzowej improwizacji. Po pierwszym setcie zawsze jest okazja by do naszego jam session dołączyli chętni muzycy z widowni. Wraz ze swoim składem zagra perkusista Kacper Skolik.

Skład na Jam:
Dariusz Herbasz - Saksofon Tenorowy
Adam Żuchowski - Kontrabas
Kacper Skolik - Perkusja

jazz - koncerty w Trójmieście


Kacper Skolik - ur. w 1997 roku. Absolwent Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku. Perkusista jazzowy młodego pokolenia, syn polskiej legendy perkusji Arka Skolika.
Figurował jako akompaniator na corocznym festiwalu sztuk artystycznych Fama w 2016 roku.
Jako jeden z dziesięciu perkusistw biorących udział w projekcie wykonywał dzieło J. A. P. Kaczmarka Emigra - Symfonia bez koca. Finalista konkursu Jazz Drummers Competition 2018. Jeden z dwudziestu perkusistw wydarzenia Rapsodia ląska 2019 prowadzonego przez J. A. P. Kaczmarka.
Uczestnik konkursu jazzowego z zespołem Jah Trio w ramach RCK Pro Jazz Festival 2019. Uczestnik konkursu jazzowego Krokus Jazz Festival 2019 z zespołem Jah Trio. Wykonawca Symphonie no. 2 Historie dun fleuve napisanej przez kanadyjskiego trębacza jazzowego Kubę Jacques'a Seguin'a podczas Jazz Crossing Festivalu 2020. Na przestrzeni 2020 i 2022 roku uczestniczył w warsztatach muzycznych z takimi muzykami jak: Alvin Queen, Lenny White Billy Cobham, Greg Hutchinson, Billy Hart, David Wong, Paul Wertico, Steve Rodby, Anders Mogensen, David Braid itd. Obecnie/Dodatkowo absolwent Duńskiej Akademii Muzycznej SDMK w Odense. Regularnie wspłpracuje jako perkusista z Patrycją Ziniewicz w projekcie "List do Czarnego Anioła", Aleksandrą Moko-Allen w nadchodzącej nowej płycie "Now It's My Turn" oraz Sebastianem Zawadzkim w "Sebastian Zawadzki Polish Trio". Przymierza się rwnież do nagrania płyty z własnym materiałem i koncepcją grania.

Opinie

Sprawdź się

Skąd według legendy wzięła się nazwa ulicy Żabi Kruk?