stat
Impreza już się odbyła

Biesiada Literacka: Wojciech Mann

Zapraszamy na Biesiadę Literacką z Wojciechem Mannem!

Relacja z imprezy

sie 4

środa, godz. 18:00 - 19:30

Gdynia, Park na Kamiennej Górze
Wstęp wolny
sie 19-22

czwartek - niedziela, godz. 9:00

Sopot, miasto
Wstęp wolny
WOJCIECH MANN
Polski dziennikarz muzyczny, satyryk, aktor, pedagog, autor tekstów piosenek. W radiu zadebiutował mając zaledwie 17 lat. Związał się wtedy z lokalną Rozgłośnią Harcerską. Wojciech Mann studiował filologię angielską na Uniwersytecie Warszawskim.

Już w czasie studiów, w 1967 r., rozpoczął współpracę z Programem Trzecim Polskiego Radia, która trwa do dziś. Prowadził w niej wiele oryginalnych, autorskich audycji.

W latach 70. Mann rozpoczął współpracę z Programem II Telewizji Polskiej, a między 1977a 1982 r. kierował Redakcją Rozrywki. Wraz z Janem Chojnackim prowadził pierwszy w telewizji polskiej program poświęcony muzyce rockowej, "Non Stop Kolor". Współtworzył także programy "Mądrej głowie...", "Za chwilę dalszy ciąg programu", "Bardzo ostry dyżur". Od 1994 r. Mann prowadzi "Szansę na Sukces".

W latach 90. wraz z Krzysztofem Materną współtworzył talk show "MdM". Wojciech Mann od wielu lat współpracuje z "Dużym Formatem" "Gazety Wyborczej". Tworzy rubrykę "Monday Manniak", na potrzeby której tłumaczy teksty zagranicznych piosenek.

Spotkania poświęcone będą książce Wojciecha Manna "Artysta. Opowieść o moim ojcu"
Kazimierz Mann we wspomnieniach syna to człowiek niezależny, zbuntowany wobec peerelowskiej rzeczywistości, zawsze na pierwszym miejscu stawiający najbliższych.
Dzięki emocjonalnemu, choć nie pozbawionemu poczucia humoru językowi Artysta to wzruszająca i zabawna opowieść o niezwykłym człowieku, jego talencie i poruszających wyobraźnię dziełach, a także o sile pamięci i rodzinnych więziach.

Harmonogram spotkań:

5 kwietnia 2019 (piątek)
godz. 19:00 Wejherowo - Filharmonia Kaszubska ul. Sobieskiego 255 (Wejherowskie Centrum Kultury)

6 kwietnia 2019 (sobota)
godz. 12:00 Sopot - Sopoteka (Sopot Centrum) ul. Kościuszki 14 (Biblioteka Sopocka)
godz. 16:00 Reda - Miejska Biblioteka Publiczna w Redzie ul. Derdowskiego 3

7 kwietnia 2019 (niedziela)
godz. 12:00 Gdynia - Gdyńskie Centrum Filmowe ul. Plac Grunwaldzki 2
godz. 17:00 Rumia - Dom Kultury "Janowo" ul. Pomorska 11 (Spółdzielnia Mieszkaniowa "Janowo")

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Jak nazywał się zorganizowany w 1984 roku przegląd filmowy organizowany przez klub Żak, podczas którego zaistniał dziś znany reżyser Krzysztof Krauze?