• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Bardzo wysoka frekwencja na Scenie Letniej w Orłowie

JJ
21 sierpnia 2022, godz. 17:20 
"Kwiaty we włosach" to jeden z najpopularniejszych spektakli granych na Scenie Letniej. "Kwiaty we włosach" to jeden z najpopularniejszych spektakli granych na Scenie Letniej.

36 spektakli, 1 odwołany z powodu burzy, 7370 widzów, frekwencja na poziomie 93 proc. - tak w liczbach wygląda tegoroczny sezon Sceny Letniej na plaży w Orłowie. Zespół Teatru Miejskiego w Gdyni zaprezentował ciekawy i dostosowany do wakacyjnej atmosfery repertuar.Na co iść do teatru?Czy byłe(a)ś w tym roku w teatrze?

Zakończył się 26. sezon Sceny Letniej. Teatr na plaży w Orłowie dostarczał kulturalnych wrażeń przez niemal dwa miesiące. Letnia aura i nadmorska sceneria sprawiły, że widzowie tłumie stawiali się, aby obejrzeć prezentowane spektakle. Frekwencja na Scenie Letniej w tym roku była bardzo wysoka - 93 proc.

Artyści zaprezentowali się w kilku odsłonach. Tegorocznym hitem był spektakl "Kwiaty we włosach" w reżyserii Aliny Moś-Kerger, czyli opowieść rodem z ery dzieci kwiatów. Widzowie mogli też poznać ikonę - Marlenę Dietrich - i dowiedzieć się więcej na temat jej życia i kariery oraz historii XX wieku. Wszystko za sprawą przedstawienia "Marlena Dietrich. Iluzje" Jacka Bały. Wśród propozycji nie zabrakło również "Boga mordu" - komediodramatu w reżyserii Tomasza Mana. Na orłowskiej scenie wystawiono także uwielbiany przez publiczność spektakl "Osiecka. Archipelagi" Jacka Bały. Teksty Agnieszki Osieckiej zostały tam wplecione w fascynujące losy bohaterów podróżujących na "Batorym" do Ameryki.

Beata Buczek-Żarnecka: Marlena Dietrich była absolutnie cudownym zjawiskiemPogoda też była łaskawa dla wszystkich osób spragnionych artystycznych wrażeń w wyjątkowych okolicznościach przyrody. W sezonie letnim aktorzy zagrali 36 spektakli, które obejrzało 7370 widzów. Tylko jeden pokaz odwołano, a kolejny przerwano. Warto również dodać, że w tym roku Scena Letnia stanęła na wyjątkowo szerokiej plaży - to zasługa Urzędu Morskiego w Gdyni, który przeprowadził w tym miejscu prace refulacyjne.

Frekwencja w całym sezonie Sceny Letniej była bardzo wysoka i wyniosła 93 proc. Frekwencja w całym sezonie Sceny Letniej była bardzo wysoka i wyniosła 93 proc.
Lato z Teatrem Miejskim w Gdyni zapewniło widzom o wiele więcej emocji. Pokazy przedstawień odbywały się również na pokładzie "Daru Pomorza". Zaprezentowano tam trzy tytuły: "Tango na pełnym morzu", "Kursk" oraz "Żółtą łódź podwodną". Nie zabrakło także atrakcji dla najmłodszych widzów i całych rodzin. W letnie niedziele na orłowskiej plaży odbywały się warsztaty dla dzieci pt. "Rodzinne czytanki nad morzem". Artyści wraz ze swoimi pociechami przybliżali małym widzom literaturę i teatr.

Trzy atrakcje w Orłowie. Zwiedzamy TrójmiastoNa Scenie Letniej widzimy się za rok, a aktorzy wrócą do pracy pod koniec września. Jesień w Teatrze Miejskim zapowiada się interesująco. 15 października zaplanowano premierę spektaklu "Umrzeć ze śmiechu" Paula Elliotta w reżyserii Krzysztofa Babickiego. To historia o czterech przyjaciółkach, które od 30 lat grają w brydża. Niestety nagle jedna z nich umiera, a pozostałe muszą sobie z tym poradzić. Zrobią to sensacyjnie i spektakularnie. To wzruszająca, bawiąca do łez opowieść o przyjaźni, miłości oraz wsparciu w najtrudniejszych życiowych momentach.
JJ

Miejsca

Spektakle

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (21)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Wystawa Truso - legenda Bałtyku

11 zł
wystawa

Moda i reklama w PRL-u

wystawa

Wystawa modeli statków na Sołdku (1 opinia)

20 zł
wystawa

Sprawdź się

Sprawdź się

Autorką cyklu o "Kici Koci" jest?

 

Najczęściej czytane